MEHMETÇİK VE KOMUTAN

Atilla ÇİLİNGİR

ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

İstanbul Ülkü Ocaklar’ndan Kuran’ı Kerim yarışması

Bu haber 21 Nisan 2014 - 15:51 'de eklendi ve 861 kez görüntülendi.

İstanbul Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi tarafından Birincisi gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim Tilavetinin yarışmasın Finali 20 Nisan Pazar Günü Kartal Kültür Merkezinde yapıldı.

HaberRes_34835

12-13 Nisan günlerinde İstanbul’da ki İlçe ocakların katılımıyla gerçekleşen  ön eleme turunun ardından finale kalan 7 İlçe ocağın yarıştığı program sinevizyon gösterimiyle başladı.

 

Açılış konuşmasını konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “İslam alemi için anlam ve önemi çok büyük olan Kutlu Doğum haftası’nda, görmeden sevdiğimiz iki cihan serveri Peygamber efendimize olan sevdamızı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu içerisindeyiz”  diyen Yıldırım, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ebedi istirahatgahında göç etmeden veda hutbesinde belirttiği , müslamanlara iki emanet bıraktığını , bunların Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Sünnetleri Olduğunu hatırlatan Yıldırım, Ülkücülerin O’nun bu kutsal emanetlerinin sonsuza kadar destekçileri olduğunu belirtti.

 

Ardından Yıldırım, “Peygamber efendimizin sünnetlerini öğretmek ve yaşatmak için var gücümüzle çalışacağız. O’nun öğütlediği ahlaklı, imanlı ve dürüst bir gençlik yetiştirmek için uğraşayacağız.

 

Peygamber efendimiz buyuyor ki: Komşusu açken tok yatan bizden değildir.  Bizler O’na layik olabilmek için sadece komşumuza değil, sokağımızda, mahallemizde, ilçemizde aç varken tok yatamayız. Bunun için her inanmış ülkücü bir tas çorbasını komşularının kapısını çalıp ikram etmelidir.

 

Bu davanın en büyük temsilcisi Ülkü Ocakları’dır. Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun dediği gibi Mustafalar ölür Allah davası ölmez. Bu yükümlülüğün farkında olarak çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekmektedir.

 

Cenabı Allah bu dünyada bizlere Peygamber efendimize laik bir ümmet ve ahirette kendilerine komşu olabilmeyi nasip etsin.” diye belirtti.

 

İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım açılış konuşmasını yapmasının ardından tilavet yarışması başladı.

 

Yarışamanın Juriliğini Sümbülefendi Camii Eski İmamı ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hacı Arkadaşı Cemal Bozay, Hüseyin Ağa Camii İmamı Bekir Bozay ve İstanbul Ülkü Ocakları İl Özel Kalemi Mustafa Sarıtoprak yaptı.

 

İlk olarak sahneye Beykoz Ülkü Ocakları Başkanının 5 yaşındaki kızı Elif Çömlekçi çıktı.Beğenileri üstünde üstüne toplayan Elif salondaki davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.

 

İlçe ocaklardan finale kalan yarışmacıların Kur’an-ı Kerim  tilavetinin ardından, Juri Üyelerinin değerlendirmesi sonucu yarışmanın ilk 3’ü açıklandı.

 

Birinci Küçükçekmece Ülkü Ocaklarından Mustafa Tursun oldu. Plaketini ve ödülünü İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım verdi. Ödülü ve plaketi verdikten sonra Yıldırım, “Ülküdaşlarımızın hepsi gönlümüzde birinci oldular. Sadece güzel Kur’an-ı Kerim okumada değil, ahlaklarıyla, imanlarıyla ve dürüstlükleriyle de bütün ülküdaşlarımız gönüllerimizde birinci oldular. Bu etkinlikten çok büyük keyif aldık. Emeği geçen ocak başkanlarıma ve ülküdaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

 

İkinci Tuzla Ülkü Ocaklarından Abdüssamet Tuncer oldu. Plaketini Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi ve Ortadoğu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu’dan aldı.

 

Üçüncü Bağcılar Ülkü Ocaklarından Oğuzhan Albayrak oldu. Plaketini Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Mete Han Özkan’dan aldı.

 

Programın ardından konuklara gül ve lokum dağıtıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat