ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Türkiye’nin Problemlerine Ülkücü Bakış

Bu haber 28 Nisan 2014 - 1:03 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

yazir86885b325

Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Ülkücü Bakışla 2023’e 9 Kala Türkiye’nin Problemleri ve Çözüm Önerileri” konulu bir konferans düzenledi.

19 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Demir’in konuşmacı olarak katıldığı konferans Bafra Ülkü Ocakları Konferans salonunda yapıldı. Konferansa MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar, MHP Kadın Kolları Başkanı Zeynep İleri ile vatandaşlar ve gençler katıldı.

Prof. Dr. Hüseyin Demir, Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze kadar Türkiye’nin meselelerinin analizini yaptıktan sonra, memleketin neden ülkücü harekete ihtiyacının olduğunu açıkladı. Özellikle son günlerde devletin tepesinde yaşanan kavgaların ülkenin dışarıdaki itibarına zarar verdiğini hatırlatan Demir, Türkiye’nin çok zor bir coğrafyada zor şartlardan geçtiğini belirtti. Konferansın sonlarına doğru ülkücü camiaya yönelik özeleştirilerde de bulunan Hüseyin Demir, Önce ülkem, sonra partim sonra da kendim ilkesinin iyi özümsenmesi gerektiğini, bu ölçüyü koyamayanların ise bu harekete zarar verdiklerini kaydetti.

Konferansın sonunda Prof. Dr. Hüseyin Demir’e Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu tarafından günün anısına bir plaket taktim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat