DOLAR
8,3558
EURO
10,2117
ALTIN
501,95
BIST
1.460
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Parçalı Bulutlu
25°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
24°C
Cuma Gök Gürültülü
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
22°C
 Yahudi’den Daha Yahudi Arap Liderleri Kadir KESKİN Osmanlı döneminde İstanbul’da kalender meşrep olarak yaşayan ve beş altı dil bilen  Filozof lakabıyla  anılan    Rıza Tevfik   varmış. Bu Filozof Rıza  Tevfik bir Ramazan günü elindeki tütünü tüttürerek İstiklal caddesinden Taksim’e doğru  çıkarken   zaptiyeler  yakalar : “ Sen Müselman değil...
“Nice medh ideyim âb u havâsın  Dinle, nedir dâsitânı Yozgad’ın  Tadanlar mest olur zevk u sefâsın  Âli yüksekdir mekânı Yozgad’ın”                                         Yozgatlı Hüznî Baba  BOZOK YAYLASI’NDA  Kemal ÇOPUROĞLU Zamânın ve mekânın taş...
KIRIM EY KIRIM! Efendi BARUTÇU Kırım Türklerinin 77 yıl önce Sovyetler Birliği’nin kanlı lideri Josef Stalin’in kararı ile vatanlarından bir gecede toparlanarak tren vagonlarıyla Türkistan’ın muhtelif bölgelerine sürgün edilmesi sonucu yaşanan acılar hala sürüyor. KIRIM SÜRGÜNÜ Çarlık Rusyası döneminde Çariçe 2. Katerina’nın Kırım Türklerini yok etme politikası takip eden yıllarda...
Biden ve Bidencıler neler diyorlar Fuat YILMAZER Ermenilerin “Yalan Rüzgârı” dizisi haline gelen, 1915 Tehcir olayını “soykırım” kabul ettirme çabaları her geçen sürede başarılı olmayı sürdürüyor. Biden’ın soykırım kelimesini kullanmasının yakıları da devam ediyor. Yankılarının devam etmesi, konuşulması iyiye işarettir. Sorgulayan, araştıran, konuşanların çoğalması sevindirici gelişmeler. Ayrıca fazla konuşulması, tartışılması...

Bahçeli, “Çatı Aday” Ziyaretlerine Başlıyor

Bahçeli, “Çatı Aday” Ziyaretlerine Başlıyor
15.05.2014
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak çatı adayı tespiti ile ilgili temas ve görüşmelerine bugün eski cumhurbaşkanlarımızı ziyaret ederek başlayacaktır” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın , Cumhurbaşkanlığı makamına bütün Türk milletinin hak ve hukukunu gözetecek evsafta bir ismin tespiti açısından “ÇATI ADAY” önerisini gündeme taşıyan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i bugün saat 16.30′da, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i ise 20 Mayıs 2014 Salı günü saat 14.30′da konutlarında ziyaret edeceğini açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak çatı adayı tespiti ile ilgili temas ve görüşmelerine bugün eski cumhurbaşkanlarımızı ziyaret ederek başlayacaktır” dedi.

Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı Seçim Süreci ile ilgili yapacağı ziyaretler hakkında yazılı basın açıklaması yapan Yalçın, “Cumhurbaşkanlığı makamı; Türk milletinin Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği varlık ve istiklal mücadelesinin süzülüp damıtılarak belirli kurallara döküldüğü mercidir. Milletimizin sahip olduğu bütün hasletlerin muhassalası, bu yüce makamın manevi ikliminde toplanmıştır. Cumhurbaşkanlığı; Türk milletinin tertemiz sinesinden doğan bağımsızlık aşkının en canlı timsali, egemenlik iradesinin en yüksek seviyedeki temsil yeridir” dedi.

ÖNCE DEMİREL, SONRA SEZER

Semih Yalçın şunları kaydetti: “Birlik ve beraberliğimizin simgesi, milletçe bağlandığımız ülkülerin temerküz ettiği kuvvettir. O itibarla Cumhurbaşkanlığı mevkiinin; hiçbir ideolojinin, hiçbir zümrenin, hiçbir çıkar grubunun emanet ve emrinde olmaması gereklidir.

Bu temel gerekçelerle Milliyetçi Hareket Partisi, cumhurbaşkanlığı makamı için bir bölgenin, bir kesimin, bir yüzdenin, bir kitlenin değil, bütün Türk milletinin hak ve hukukunu gözetecek evsafta bir ismin tespiti açısından ” ÇATI ADAY ” önerisini gündeme taşımıştır.

Bilindiği gibi MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı makamının mill” iradenin ortak çatısı, ortak yüzü, ortak refleksi olması gerektiği görüşünü dile getirmiş; o bakımdan herkesin benimseyeceği, ” İşte aradığım bu! ” diyebileceği bir Cumhurbaşkanı adayı belirlenmesinin ehemmiyetine işaret etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, bu öngörüleri doğrultusunda girişimlerde bulunacağını da duyurmuştur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak çatı adayı tespiti ile ilgili temas ve görüşmelerine 16 Mayıs 2014 tarihinde(bugün) eski cumhurbaşkanlarımızı ziyaret ederek başlayacaktır.

Bu amaçla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, 9. Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’i 16 Mayıs 2014 Cuma günü saat 16.30′da, 10. Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer’i ise 20 Mayıs 2014 Salı günü saat 14.30′da konutlarında ziyaret edecektir.

Partiler üstü bir gaye ile Çankaya’nın 12. değerli ismini tespite yönelik bu ziyaretler sırasında eski cumhurbaşkanlarımızın düşüncelerine müracaat edilecek ve görüş alışverişinde bulunulacaktır.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yaklaştığı bir dönemde Soma’da meydana gelen facia bütün Türkiye’yi büyük acılara boğmuştur. Böyle zor günlerde milletçe dayanışma içinde olmanın değeri daha çok ön plana çıkmaktadır. Soma’daki maden ocağı faciası; kor düşen yüreklerimize hoşgörü, sabır, diğerg‰mlık ve paylaşma gibi insani değerlerin ihmal edilmemesi gerektiğini bir defa daha göstermiştir. 300′e yakın vatandaşımızın canına mal olan bu elim kaza, uzlaşma ve dayanışma kültürünün kıymetini ortaya koymakla kalmamış; Türk milletinin can ve mal emniyetiyle mukadderatının bütün makam ve mevkilerden önemli olduğunu hatırlatmıştır.

Soma’da meydana gelen feci hadise dolayısıyla aziz milletimizin derin teessürlerini yüreğimizde hissettiğimizi, gönülden paylaştığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar temenni ediyoruz. Yüce Allah’tan; halen maden ocağında mahsur bulunan vatandaşlarımızı bize bağışlamasını niyaz ediyor, milletimize bir daha böyle büyük acılar tattırmamasını diliyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.