Bahçeli, “Çatı Aday” Ziyaretlerine Başlıyor

Bu haber 15 Mayıs 2014 - 15:09 'de eklendi ve 719 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak çatı adayı tespiti ile ilgili temas ve görüşmelerine bugün eski cumhurbaşkanlarımızı ziyaret ederek başlayacaktır” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın , Cumhurbaşkanlığı makamına bütün Türk milletinin hak ve hukukunu gözetecek evsafta bir ismin tespiti açısından “ÇATI ADAY” önerisini gündeme taşıyan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i bugün saat 16.30′da, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i ise 20 Mayıs 2014 Salı günü saat 14.30′da konutlarında ziyaret edeceğini açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak çatı adayı tespiti ile ilgili temas ve görüşmelerine bugün eski cumhurbaşkanlarımızı ziyaret ederek başlayacaktır” dedi.

Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı Seçim Süreci ile ilgili yapacağı ziyaretler hakkında yazılı basın açıklaması yapan Yalçın, “Cumhurbaşkanlığı makamı; Türk milletinin Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği varlık ve istiklal mücadelesinin süzülüp damıtılarak belirli kurallara döküldüğü mercidir. Milletimizin sahip olduğu bütün hasletlerin muhassalası, bu yüce makamın manevi ikliminde toplanmıştır. Cumhurbaşkanlığı; Türk milletinin tertemiz sinesinden doğan bağımsızlık aşkının en canlı timsali, egemenlik iradesinin en yüksek seviyedeki temsil yeridir” dedi.

ÖNCE DEMİREL, SONRA SEZER

Semih Yalçın şunları kaydetti: “Birlik ve beraberliğimizin simgesi, milletçe bağlandığımız ülkülerin temerküz ettiği kuvvettir. O itibarla Cumhurbaşkanlığı mevkiinin; hiçbir ideolojinin, hiçbir zümrenin, hiçbir çıkar grubunun emanet ve emrinde olmaması gereklidir.

Bu temel gerekçelerle Milliyetçi Hareket Partisi, cumhurbaşkanlığı makamı için bir bölgenin, bir kesimin, bir yüzdenin, bir kitlenin değil, bütün Türk milletinin hak ve hukukunu gözetecek evsafta bir ismin tespiti açısından ” ÇATI ADAY ” önerisini gündeme taşımıştır.

Bilindiği gibi MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı makamının mill” iradenin ortak çatısı, ortak yüzü, ortak refleksi olması gerektiği görüşünü dile getirmiş; o bakımdan herkesin benimseyeceği, ” İşte aradığım bu! ” diyebileceği bir Cumhurbaşkanı adayı belirlenmesinin ehemmiyetine işaret etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, bu öngörüleri doğrultusunda girişimlerde bulunacağını da duyurmuştur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak çatı adayı tespiti ile ilgili temas ve görüşmelerine 16 Mayıs 2014 tarihinde(bugün) eski cumhurbaşkanlarımızı ziyaret ederek başlayacaktır.

Bu amaçla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, 9. Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’i 16 Mayıs 2014 Cuma günü saat 16.30′da, 10. Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer’i ise 20 Mayıs 2014 Salı günü saat 14.30′da konutlarında ziyaret edecektir.

Partiler üstü bir gaye ile Çankaya’nın 12. değerli ismini tespite yönelik bu ziyaretler sırasında eski cumhurbaşkanlarımızın düşüncelerine müracaat edilecek ve görüş alışverişinde bulunulacaktır.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yaklaştığı bir dönemde Soma’da meydana gelen facia bütün Türkiye’yi büyük acılara boğmuştur. Böyle zor günlerde milletçe dayanışma içinde olmanın değeri daha çok ön plana çıkmaktadır. Soma’daki maden ocağı faciası; kor düşen yüreklerimize hoşgörü, sabır, diğerg‰mlık ve paylaşma gibi insani değerlerin ihmal edilmemesi gerektiğini bir defa daha göstermiştir. 300′e yakın vatandaşımızın canına mal olan bu elim kaza, uzlaşma ve dayanışma kültürünün kıymetini ortaya koymakla kalmamış; Türk milletinin can ve mal emniyetiyle mukadderatının bütün makam ve mevkilerden önemli olduğunu hatırlatmıştır.

Soma’da meydana gelen feci hadise dolayısıyla aziz milletimizin derin teessürlerini yüreğimizde hissettiğimizi, gönülden paylaştığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar temenni ediyoruz. Yüce Allah’tan; halen maden ocağında mahsur bulunan vatandaşlarımızı bize bağışlamasını niyaz ediyor, milletimize bir daha böyle büyük acılar tattırmamasını diliyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al