BAHÇELİ HERKESİ KUCAKLIYOR

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 19:25 'de eklendi ve 649 kez görüntülendi.

HaberRes_35514

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı için “Çatı aday” formülünü adım adım ve kararlılıkla hayata geçiriyor. 

BAHÇELİ,çatı aday formülü çerçevesinde, Türkiye’nin tamamını kucaklayan görüşme trafiğini sürdürüyor. Daha önce Cumhurbaşkanlığı yapmış isimlerle görüşen Bahçeli, görüşme turunu önümüzdeki günlerde siyasi parti liderleri ve sivil toplum örgütleriyle sürdürecek. Bu kapsamda İmralı ve Kandil hattı dışında kalan Kürt kesiminin kanaat önderleriyle de görüşmeyi planlayan Bahçeli, Alevi kesiminden ise İzzettin Doğan’ın başkanlığını yaptığı Cem Vakfı ile temas kuracak.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çatı aday formülü hayata geçirmek için temaslarını yoğunlaştırıyor. Bahçeli, Türkiye’nin tamamını kucaklayan görüşme trafiğini sürdürüyor. Daha önce Cumhurbaşkanlığı yapmış isimlerle görüşen Bahçeli, toplumun bütün kesimleriyle kucaklaşmayı planlıyor. Bu kapsamda İmralı ve Kandil hattı dışında kalan Kürt kesiminin kanaat önderleriyle görüşmeyi planlayan Bahçeli, Alevi kesiminden de İzzettin Doğan’ın başkanlığını yaptığı Cem Vakfı ile temas kuracak.

 

YENİ ZİYARETLER 

Bahçeli, cumhurbaşkanlarıyla gerçekleştirdiği görüşme turunu önümüzdeki hafta siyasi parti liderleri ve sivil toplum örgütleriyle sürdürecek. Bahçeli, bu kapsamda, ilk olarak büyük kongresini yeni tamamlayan Saadet Partisi’ni ziyaret edecek. Böylece Bahçeli “hayırlı olsun” ziyaretini de gerçekleştirmiş olacak. SP’nin ardından BBP ve DP’yi de ziyaret edecek olan Bahçeli, son olarak CHP ile biraraya gelecek.

 

İKİ PARTİ İLE GÖRÜŞMEYECEK

Bahçeli’nin CHP ziyareti kritik önem taşıyor. “Çatı aday” konusunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sıcak mesajlar gelmesi üzerine, Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalması halinde CHP ile MHP’nin göstereceği adayın önem kazanacağına dikkat çekecek. Bahçeli’nin ziyaret programında HDP ve AKP yer almıyor.

 

Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlarının ardından TBMM Başkanı Cemil Çiçek’le de görüşmesi parti toplantılarında gündeme geldi, ancak henüz netlik kazanmadı.

 

STK ZİYARETLERİ

Bahçeli, siyasi partilerin ardından TOBB, TÜSİAD, Türk-İş gibi sivil toplum kesimleriyle de biraraya gelecek.

 

Bahçeli, Kürt ve Alevi kesimin temsilcileriyle de temas kurarak, Cumhurbaşkanlığı konusundaki önerilerini dinlemeyi planlıyor. Kürt kesiminde kiminle görüşeceği konusunda “Kandil ve İmralı hattı dışında kalanlar” sınırını koyan Bahçeli’nin, Kürt toplum önderleriyle biraraya geleceği bildirildi. Alevi kesimiyle teması da ihmal etmeyen Bahçeli’nin, dağınık Alevi örgütlenmeleri içinden İzzettin Doğan’ın başkanlığını yaptığı Cem Vakfı ile görüşeceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments