Bahçeli, Soma’ya gidiyor

Bu haber 14 Mayıs 2014 - 15:23 'de eklendi ve 812 kez görüntülendi.

HaberRes_35297

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaşanan maden faciası sonrası incelemelerde bulunmak ve vatandaşların acısını paylaşmak üzere Soma’ya gideyor.

 

MHP’nin bölge milletvekilleri, MHP’nin bölge MYK üyeleri, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve bölgedeki diğer MHP’li belediye başkanlarından oluşan MHP heyeti salı günü kazanın yaşanması üzerine hemen Soma’ya hareket etmiş ve kazanın hemen sonrasında çalışmalarına başlamıştı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “Manisa’nın Soma ilçesindeki bir kömür ocağında  meydana gelen ve 200’den fazla vatandaşımızın ölümüne, birçoğunun yaralanmasına yol açan elim kaza, bütün Türkiye’yi derin yasa boğmuştur. MHP olarak Soma’da meydana gelen müessif kazadan ötürü çok büyük üzüntü duyuyoruz.

 

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabr-ı cemil ve başsağlığı diliyoruz. Elim kazada yaralananlara da acil şifalar temenni ediyoruz.” dedi.

 

Yalçın, “Kaza dolayısıyla hükžmet tarafından mill” yası ilan edilmesini yerinde buluyoruz. Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın bölgeye giderek krizi bizzat yönetmesini de takdirle karşılıyoruz.

 

MHP, olayın duyulduğu andan itibaren gelişmeleri yakından takip etmektedir. Kaza haberi öğrenilir öğrenilmez MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Manisa Milletvekilleri Erkan Akçay ve Sümer Oral ile MYK Üyesi Mustafa Enöz’den oluşan bir heyet derhal bölgeye hareket etmiştir. MHP heyeti şu anda bölgedeki vatandaşlarımızla birliktedir ve olay yerinde incelemelerde bulunmaktadır.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli de yarın Başkanlık Divanı üyeleri, bazı milletvekilleri ve MYK üyelerinden oluşan bir heyetle kaza mahalline hareket edecektir. Bu vesileyle Genel Başkanımız ve partililerimiz; yakınlarını kaybeden kederli ailelerin acılarını paylaşacak, bölgedeki vatandaşlarımızla bir arada ve dayanışma içinde olacaktır.

Ne yazık ki iş kazalarında her yıl çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmektedir. Soma’daki olay ise bugüne kadar yaşananların en vahimi ve en acı vericisidir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milletimizi acılara boğan böyle üzücü olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Yeni müessif kazaların meydana gelmesini önlemek için gerekli tedbirlerin alınacağını, icap eden düzenlemelerin yapılacağını umuyoruz. ” açıklaması yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al