ELİBOL’DAN BAŞKAN ÇÖL’E SERT YANIT

Bu haber 17 Mayıs 2014 - 16:22 'de eklendi ve 593 kez görüntülendi.

Sandıklı eski belediye başkanı İsmail Elibol, sosyal medyada yaptığı açıklamada; yeni başkan Mustafa Çöl’ün bilbordlarla açıkladığı 57 milyonluk borcun doğru olmadığını, yanlış yönlendirildiğini ve dayısı Baştuğ’dan akıl aldığını iddia etti.

İsmail Elibol, sosyal medyada yaptığı açıklamada:

“Sandıklı Belediye başkanı açıklamış, bilboardlara asmış: demiş ki,57 trilyon borç var demiş. Artık yeter. Yanındaki ağızlara bakarsan, 5 yıl boyunca gerçekleşecek maliyet, masraf ve faizleri yazarsan belki doğrudur..
Lakin…
Önümüzdeki 5 yılın masrafını,faizini çıkaran kişinin ve yayınlayan art niyetli insanların bunu hesap ediyorsa …
5 yıl boyunca, Sanjet ısınma bedeli, kontur, otellerin sıcak su ve soğuk su parası, otel ve iş yerleri kira gelirleri, vatandaşa ait emlak, çöp, soğuk su paralarını ve gelirlerini de yazması, söylemesi lazımdı…
Başarıyı takdir et. Kötüleme. Tatbiki yanlışlarımız vardır çünkü çalıştık bizden öncekiler gibi yatmadık. Ve tarihin en ağır baskısına maruz kaldık.
Cicim ayları bitsin, bahanelerin bitsin, ağlamaların bitsin, iktidar partisiyim, para bende dediğiniz gün çıkarım açıklarım. Hatta beraber çıkarız gerekli yerlere. Ama beni tek taraflı eleştirmek, kötülemek, hiç bir şey yapmamış gibi lanse etmek, ancak kötülüktür.
Ben geldiğimde 5 yıldızlı otel mi, vardı? 1 sera hariç, zamanımız da, açılan 7 sera mı vardı? Organize sanayide 1 adet fabrika yoktu .Şu an ki gibi 8 fabrika mı, vardı? 4 bin Konut’tan 11.000 konuta çıkan sanjet, ev-cami-okul ısınması mı vardı?
Bahane arama işine bak .
İşçiyle uğrayacağına Başbakan Afyonumuza gelmişti randevu alıp gidebilseydin elini öpseydin biraz para kapsaydık. Bu memleket bizim.
Sandıklıspora bu saatten sonra ne desteğin olacaksa onu da söyle, yatmaya para yaz, otobüsün deplasman mazot masrafını takım çeksin. Sen neresindesin?. Bu takımın rengini durumunu söyle bizde başımızın çaresine bakalım. Tekrar ayrıca ….
Benim Akıl alacağım Baştuğ dayım yok , evinin yolunu kapatmak isteyen Adnan’ım yok , hastanesini, insan sağlığını, mesai yapan, ticarete döken hastane sahibi meclisim yok. Şimdiye kadar susmuşsam, efendiliğimden, zaman verdiğimden, sabrımdan, susuyorum.
 Ama doğruyu ve düzgün olanı anlatın. Şimdiden bahanelere sığınacağınızı, bilgilendirme toplantısı yaptığımda hiç bir kimsenin gelmediğinizde anlamıştım zaten.
Benimle uğraşmayın.. Vatandaş sizden icraat istiyor.. Çok büyük vaatlerle geldiniz. Uzay üstü olacak memleketim dediniz. Kaplıca yolu onaylandı bitirdik.. Onu takip et. Kuru çay bitti. Onu takip et. TOKİ yer yapacak onu takip et. Bırak garibanın ekmeğiyle oynamayı,
Memlekete hizmet verenleri eleştirmeyi işine bak. Bu memleket hepimizin. Sen yap bizler alkışlarız. Gönlümüz geniş ve büyük..” dedi..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al