Kırıkkale Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Bayramını Celal Bayar Parkında Kutladı.

Bu haber 06 Mayıs 2014 - 14:37 'de eklendi ve 948 kez görüntülendi.

10170716_881271741889100_7199240733388971202_n

Kırıkkale Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Bayramını Celal Bayar Parkında Kutladı. Geniş Katılımın Olduğu ve Halk Tarafından Çok İlgi Gören Etkinliğe MHP Kırıkkale İl Başkanı Seyit Ahmet Göçer, İlçe Başkanı Erdal Baloğlu, Ülkücü İşçiler İl Başkanı Abdullah Ateş, Kamu-Sen İl Başkanı Yücel Karabacak, MHP Düzce İl Başkanı, MHP Mamak İlçe Başkanı, MHP Çankaya İlçe Başkanı, Türg-Der İl Başkanı İsmail Şimşek  Katıldılar. Şenlik Havasında Geçen Şölende Mehteran Gösterisi İzleyenleri Büyüledi. Güreşçiler Kıyasıya Mücadele Ederken Halk Heyecanlı Dakikalar Yaşadı. Okçular ve Halay Ekibinin Gösterisi İse Büyük Beğeni Topladı. Yöresel Sanatçılarımızdan Cezayir Karalök, Behsat Kürkçü , Mehmet Erdurucan , Çağlar Samurkorklu’nun Sazlı Eğlencesi İse Halkın Eşlik Etmesiyle Güzel Sahneler Yaşandı.
Açılış Konuşmasını Yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kırıkkale İl Başkanı Serkan Tunçbilek Konuşmasında Şunlara Değindi;
“3 Mayıs 1944’te Türk milliyetçileri “Irkçılık-Turancılık” suçlamasıyla tabutluklara konuldular, işkenceler gördüler. Ancak bu zulüm ve çilelere rağmen onlar bildikleri yoldan sapmadılar.
Başta Başbuğumuz cennet mekân Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere, Necdet Sancar, Zeki Togan, Hasan Ferit Cansever, İsmet Tümtürk, Hikmet Tanyu, Fethi Tevetoğlu, Mustafa Hakkı Akansel ve diğerleri Türk milliyetçiliği tarihine duygu ve düşünce Türkçüsü olarak not düşülen dava önderleridir.
Türk milliyetçiliği, 3 Mayıs 1944 tarihine kadar yalnız duygu ve düşünce alanında varlığını sürdürürken, bu tarihten sonra birdenbire harekete dönüşmüştür. Bu bakımdan Türk milliyetçilerinin yanında özel bir yeri vardır.
Türkçülük, milletimizi bir arada tutan, devletimizi ilelebet daim kılacak ortak duygunun adıdır.
Türkçülük, yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş sürecinde vücut bulan kuvay-i milliye ruhunun tezahürü ve Türk milliyetçiliğinin adıdır.
3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin gururla yâd ettikleri anlamlı günün adıdır.
Büyük Türk milletinin tarihine, kültürüne, devletine ve geleceğine sadık bireyleri için büyük önem taşıyan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun.
İçinde bulunduğumuz bu süreçte milletimiz çok ciddi, çetin günler yaşamakta, Türkiye Cumhuriyeti devletinin üniter yapısına yönelik saldırılar her geçen gün artmakta, milletimizin kimliğini oluşturan kurumlar bir bir tahrip edilmek istenmekte, “Türkiyelilik” “anayasal vatandaşlık” gibi yapay tanımlamalarla bölücü zihniyete alt yapı oluşturulmaya çalışılmaktadır.
Fakat iyi bilinmelidir ki; milletimizin uzun tarihi serüveni içerisinde pek çok kez sıkıntılı dönemler olmuştur. Ancak, şükürler olsun ki aziz Türk milleti, bu dönemlerin hepsini de aşmasını bilmiş, milletin varlık ve birliğini, devletin bekasını ve ülkesinin bölünmez bütünlüğünü temin etmiştir.
Elbette ki bundan sonra da aynı şekilde, varlık ve bekasına yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf edecek kuvvet ve kudrete de sahip olacaktır. Bunu da her zaman olduğu gibi bu milletin fedakâr, cefakâr ama hep asil ve vakur evlatları olan milliyetçiler sağlayacaktır.
Ama şunu da hatırlatmakta fayda var ki; Türkçüler gününü bir günle sınırlandırmakla bihakkın teslimi olmaz. İktidara ve ülke yönetimine talip olan milliyetçiler olarak her günümüzü bu şuurla idrak etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha yüce milletimizin ve kıymetli dava arkadaşlarımın bu büyük ve anlamlı gününü kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al