Oktay Öztürk: Fetih gününün devlet adamı adaletliydi

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 23:32 'de eklendi ve 566 kez görüntülendi.

Oktay Öztürk: “1453 te adaletin huzurunda diz çöken devlet adamlığı, 2014 te adalete diz çöktüren devlet adamlığına yenilmeyecektir.1453 te kendi malından vakıf ve yardım kuruluşları inşa eden devlet adamlığı ruhu, 2014 te vakıfları ve yardım kuruluşlarını menfaatine kullanan devlet adamlığına yenilmeyecektir. “

MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk 29 Mayıs İstanbul’un fethinin 561. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Öztürk mesajında şu ifadelere yer verdi;

Türk milletinin medeniyetler yarışındaki en önemli duraklarından biriside İstanbul’un fethidir.

Bizans’ı tarih sahnesinden silme arzusu sadece bir savaş serüveni ya da kuru bir kahramanlık arzusu değildi.

Peygamber efendimizin dualarını almak, tarih serüvenimizdeki yolculuğumuza kutsal bir nişan vurmak, kirli ve kahpe bir Bizans’ı tarih sahnesinden silerek insanlığa hizmet etmekti.

Atalarımızın Allah Allah sesleri Bizans’ın karanlık semalarını aydınlatırken, sadece Türklerin değil, adaletin, hoşgörünün, insanlığın galip geldiği bir savaş olmuştu.

Fetih gününün devlet adamı merhametliydi,

Fetih gününün devlet adamı adaletliydi,

Fetih gününün devlet adamı hoşgörülüydü,

Fetih gününün devlet adamı, adamdı.


Merhametin, adaletin, hoşgörünün asırları aşarak, dalga dalga günümüze gelmesini beklemek, fetih ruhunu tarihe hapsetmek yerine, yeniden tarihe şekil verme arzumuzu artırmak isteğimiz hala devam ediyor ve edecektir.

1453 te adaletin huzurunda diz çöken devlet adamlığı, 2014 te adalete diz çöktüren devlet adamlığına yenilmeyecektir.

1453 te kendi malından vakıf ve yardım kuruluşları inşa eden devlet adamlığı ruhu, 2014 te vakıfları ve yardım kuruluşlarını menfaatine kullanan devlet adamlığına yenilmeyecektir.

Tarihin en çetin yollarını aşarak günümüze kadar uzanan bütün değerlerimiz, fetih ruhuyla kıyamete kadar yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Ülkücüler bu ruhun sahibi ve takipçileridir.

Ahlaki değerleri zamana yenilmiş herkes, tarihin çöplüğünde kaybolduğunda; fetih ruhunun gerçek sahipleri geleceğe yürümeye devam edecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al