Şırnak Valisi’ne ‘istifa’ çağrısı

Bu haber 31 Mayıs 2014 - 12:11 'de eklendi ve 681 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı  Semih Yalçın, ”Devletin onur ve haysiyetini, Türk milletinin yüksek şerefini ayaklar altına alan valiyi şiddetle kınıyoruz. Şırnak Valisi Hasan İpek’i derhal istifaya davet ediyoruz.Hasan İpek’in bir parça onuru ve haysiyeti kalmışsa “açılımcı” Başbakan Erdoğan’ın kararıyla işgal ettiği Türkiye Cumhuriyeti valiliği makamını derhal terk etmeli, onun siyasi çıkarlarına daha fazla malzeme olmaktan kendini kurtarmalıdır” çağrısı yaptı

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın,”Dün Şırnak Valisi Hasan İpek’in İmralı canisini öven açıklamaları, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanabilme hesapları için göze alamayacağı vebal ve yükün olmadığını göstermiştir.

Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bölücü mahfillere şirin görünmek için siyasi cambazlık peşindedir. Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan’ın PKK’nın ve onun siyasi temsilcilerinin desteğini almaya ihtiyacı vardır. Başbakan siyasi geleceğini PKK’ya bağlamış yakasını İmralı canisine kaptırmıştır. Bu yüzden valilerine gizli emirler göndererek bölücü başına mersiyeler, methiyeler dizilmesini istemiştir. Erdoğan, siyasi ikbali ve Köşk hırsı uğruna devletin valilerini bile kullanmaktan çekinmeyen bir çılgındır”açıklaması yaptı.

Yalçın, ”Şırnak Valisi Hasan İpek, dünkü açıklamalarıyla kendisini aşağılamakla hatta çukura itmekle kalmamış, devletimizin onur ve haysiyetini de ayaklar altına almıştır.

 

Hasan İpek Şırnak’ın mülki amiri ve Başbakan’ın vekili değil, Erdoğan’ın maşası durumundadır. İpek, kendiliğinden söylememekte, söyletilmektedir. Şırnak Valisi, Başbakan Erdoğan tarafından kendisine verilen talimatı yerine getirmektedir. Zaten herkes bilmektedir ki valiler Başbakan’dan izin almadan tuvalete bile gidememektedir.Masum vatandaşa “Gavat!” diyebilen gafil valilere şimdi bir de bölücü başına yağcılık eden sefil valiler eklenmiştir” dedi.

 

Yalçın, şunları söyledi: ”Sorumsuz ve düşüncesiz valinin “Çocuk yaştaki gençlerin savaşmak için götürülmesi uluslararası sözleşmelere aykırı bir tutumdur.” şeklindeki açıklaması da fevkalade tehlikelidir. Böyle bir ifade ancak uluslararası platformdaki bir muhatap için kullanılır. Hasan İpek’in uluslararası sözleşmelerden dem vurması, Başbakan Erdoğan’ın PKK’yı meşrulaştırma planlarının bir parçasıdır.

 

”ŞIRNAK VALİSİ HASAN İPEK’İ DERHAL İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ”

 

Ülkeyi çadır devleti gibi yöneten Başbakan Erdoğan marifetiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin ve valilerinin düşürüldüğü durum çok hazindir. Başbakan Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı değil de eyaletlerden oluşan bir sömürge imparatorluğunun diktatörü gibi davranmaktadır. Hasan İpek’in sorumsuzca açıklamaları da sömürge valisi tanımına uymaktadır. Demek ki Erdoğan’ın tarif ettiği “Yeni Türkiye” budur. Yeni Türkiye; İmralı canisinin, Kandil sürüngenlerinin at oynattığı, bölücü terör örgütü militanlarının yol kesip adam kaçırdıkları, sokakları ateşe verip vatandaşın can ve mal emniyetini yok ettikleri, devlet otoritesinin ortadan kalktığı bir cinnet ülkesidir.

 

Devletin onur ve haysiyetini, Türk milletinin yüksek şerefini ayaklar altına alan valiyi şiddetle kınıyoruz. Şırnak Valisi Hasan İpek’i derhal istifaya davet ediyoruz.
Hasan İpek’in bir parça onuru ve haysiyeti kalmışsa “açılımcı” Başbakan Erdoğan’ın kararıyla işgal ettiği Türkiye Cumhuriyeti valiliği makamını derhal terk etmeli, onun siyasi çıkarlarına daha fazla malzeme olmaktan kendini kurtarmalıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments