YILMAZ; 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ MESAJI

Bu haber 02 Mayıs 2014 - 19:16 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi.

kemalettin-yılmaz-300x199

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 3 Mayıs Türkçülük günü münasebetiyle bir basın bildirisi yayınladı.

Türk milliyetçileri adına büyük önem arz eden 3 Mayıs 1944 yılının bugün itibariyle 70’inci yıl dönümünü kutlamaktayız. 3 Mayıs bu kutlu davaya gönül veren tüm Türk milliyetçileri için ciddi mana ve önem taşımaktadır.

Milletvekili Yılmaz, mesajında şunları kaydetti:

İçinde bulunduğumuz şu süreçte milletimiz çok ciddi günler yaşamakta, Ülkemiz üzerinde türlü türlü kirli oyunlar gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin milli ve üniter yapısına yönelik ayrıca millet olarak varlık ve birliğimiz adına saldırılar düzenlenmekte ülke bütünlüğünü bölmek maksadıyla çeşitli planlar yapılmaktadır.

Her türlü milliyetçiliği ayaklara atına aldığını belirtenler, yeri ve zamanı geldiğinde ayaklar altına aldıklarını belirttikleri o milliyetçiliğe ihtiyaç duymuşlar ve sığınmışlardır. Bu ifadeyi kullanan her kim var ise büyük Türk Milletinin tarihini, değerlerini ve millet iradesini yok saymakta ve saygı çerçevesini yetirmiş bulunmaktadır.

Biz Türk milliyetçilerinin tüm tehlikeli niyet ve emellere verilecek her zaman bir cevabı vardır ve elbette bunlar arasında 3 Mayıs’ın hatıraları ve ilkeleri belirleyici nitelik taşımaktadır. 1944 yılından bu yana şartlar ne olursa olsun 70 yıllık süreç boyunca dimdik ayakta duran Türklük ruhu Milliyetçilik şuuru zihinlere yerleşmiş, kararlılık içerisinde sosyal ve kültürel alanlarda da varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

Bizlerde hiçbir zaman 3 Mayıs Türkçülük gününü unutmadık, unutmayacağız ve asla unutturmayacağız. Bilinmelidir ki, 70 yıl önce, milletin ufkunu açmak, değerlerine sahip çıkmak için büyük bir mücadele sergileyen Türk milliyetçileri milletinin birliğinin, beraberliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuştur ve daima da olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk milliyetçiliğinin daha iyi anlaşılması dilekleriyle bütün Türk Milliyetçilerinin 3 Mayıs Türkçülük Bayramını kutluyor başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere bu uğurda hayatlarını kaybeden değerli dava arkadaşlarının ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments