AVCILAR ÜLKÜ OCAKLARI’NDA IRAK TÜRKMENLERİ SEMİNERİ

Bu haber 25 Haziran 2014 - 11:06 'de eklendi ve 1.168 kez görüntülendi.

AVCILAR ÜLKÜ OCAKLARI’NDA IRAK TÜRKMENLERİ HAKKINDA SEMİNER DÜZENLENDİ

Avcılar Ülkü Ocakları’nda semineri Erşad ASİ anlattı. Seminere soru cevap olarak giren Erşad ASİ IŞİD (IRAK ŞAM İSLAM DEVLETİ) örgütünün islamla alakalı olmadığını açılımını bile söylerken çekindiğini belirtti.IŞİDin Musul,Telafer gibi Türkmen mühitlerinde yaptığı zulümlerin insanlığa ve islama tamamen aykırı olduğunu Türkmeneli’ndeki 16 aylık kız çocuğunun sırf çarşaf giydirilmediği için anasının gözü önünde kafasına kurşun sıkıldığının altını çizdi. İŞİD’in amacının Irak ve Suriye bölgesinde bir islam devletinden ziyade bölgede peşmergeleri güçlendirmek ve Musul, Kerkük gibi Türk vilayetlerinde Barzani paçavraları dalgalandırmak niyetinde olduğunu vurguladı. IŞİD’in zulümleri arasında kadın, erkek ayırt etmeksizin tecavüz uygulamalarının’da olduğunu anlattı.

Değil Kerkük’e asker, mühimmat yardımını, bir damla su bile Türkmenlere yardım olarak ulaştırılamayacağını, açıkladı. Tabi burada Türkiye Cumhuriyetinin itibarının ve Türkiye sevgisinin Türkmenelindeki Türklerin gözünde değer kaybettiğinede açıklık getiren ASİ; IŞİD örgütündeki teröristlerin elinde 47 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil 300 T.C. uyruklu vatandaşın yeraldığını ve buna rağmen Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin IŞİD örgütüne Terörist demekten çekindiğini belirtti. Irak Türkmenlerinin maddi olmasa da manevi olarak destek görmesinin bir nebzede olsa Türkmeneli’ndekileri rahatlatacağını ve sevindireceğini açıkladı. Türkmenel’inde Türkmen kadınlarının sokağa çıkıp çıkmaması IŞİD’li teröristlerin gözetiminde olduğunun ve yeni doğmuş kız çocuğuna bile çarşaf giyme zorunluluğunun olduğunu, sözde müslüman olan bu grup hakkında ‘madem bu kadar müslümanlar neden tecavüz ve bebek katli gibi uygulamalar yaptıklarını söylemeden edemedi’. Kerkük te şuan direnişin olduğunu fakat eldeki silahların zayıf olduğunu ve mühimmatın bitmek üzere olup Kerkük’ün ise düşmek üzere olduğunun ve Kerkük düşerse Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğününde tehlikeye düşeceğini anlattı. Irak hükumetinin IŞİD’e medyada gösterildiği gibi karşı değildir. IRAK’ın Kuzeyinde devletin resmen olmadığını, devletin etkisini resmen kaybettiğini önemle arz etti. Kürt peşmergesinin %80 ninin Hristiyan dinine mensup olduğunu belirten ASİ ne peşmergenin ne Irak’taki PKK örgütünün içinde Kürt sayısının fazla olmadığını belirtti. Kerkük’ün Türkmen cephesinin elinden çıkmasının Türkiye Cumhuriyeti için de tehlike olduğunun ve Türkiye’deki Türk milletinin de, T.C. hükümetinin de uyanık olup acil adımlar atması gerektiğini vurguladı. Diyarbakır Lice’deki Türk bayrağının indirilmesinin Türkmeneli’ndeki Türk’lerinde üzdüğünü ve Lice’deki olayları protesto etmek için sokağa dökülen Türkmenlerden 3 kişinin şehit olduğunu söyledi, fakat Türkmeneli’ndeki Türklerin de Türkiye Cumhuriyeti’nden ümidini kestiğini yıl söyledi. Ayrıca Barzani yönetiminin Kuzey IRAK Kürt yönetimine ait özel para bastırdığını ve bu paraların 5 yıl’a kalmadan uluslararası döviz piyasasında dolaşacağına açıklık getirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023’te Lozan antlaşmasının süresinin dolduğundan dolayı Musul ve Kerkük’ü topraklarına katabileceğini fakat T.C. hükümetinin bu suskunluğunun akabinde gelişecek tam bağımsız Kürt devleti yüzünden hak iddia etme hakkının zorlaşacağını hatta hak iddia edemeyeceğini açıkladı.

Seminerde ABD-IRAK savaşındanda söz eden Erşat ASİ süper güçlerin amacının dünyanın en değerli petrolleri olan Irak petrollerini ele geçirmek için Irak’a girildiğinin ve ABD’nin 800 yıllık petrol taşıdığını ve Ortadoğu’daki İsrail ve ABD çıkarları tehlikeye düşmemesi için Ortadoğu’da istikrarsızlığın ve kanın durmadığına, Irak petrollerinin 800 yıllık kısmının ABD’ye taşınmasına rağmen bitmediğine ve bu yüzden ABD ve benzeri süper güçlerin yıllarca Irak ve Ortadoğu üzerindeki hakimiyetini sürdürmek istediğine değindi. Bu olaylarda AFAD ve Kızılay gibi kuruluşların Mısır’daki hassasiyeti göstermediğinide ekledi.

Seminer soru-cevap kısmından sonra sonlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al