DİNAR’DA BAYRAĞA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Bu haber 14 Haziran 2014 - 15:15 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

YOĞUN BİR KATILIMLA BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

“Bayrağınla Gel Bayrağına Sahip Çık!” sloganı adı altında Dinar’da bayrağa saygı yürüyüşü yapıldı.

Türk Bayrağına yapılan haince saldırı nedeniyle Dinar’da ‘Bayrağa Saygı Yürüyüşü’ düzenlendi. Yürüyüş Cumhuriyet Meydanında, kılınan Cuma Namazı sonrası saat 14.00’da Belediye Bandosu öncülüğünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Yoğun bir katılım gerçekleşen programa Dinar Belediyesi başta olmak üzere; Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlığı teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığı, Saadet Partisi ilçe başkanlığı, Dinar Türk Ocakları, Türkiye Kamu Sen, Atatürkçü Düşünce Derneği Dinar Şubesi, Türk Eğitim Sen, Kamu Sen, Eğitim İş Sen, Eğitim Sen, Dinar Belediyesi Bayanlar Meclisi, Milliyetçi Hareket Partisi Dinar Gençlik Kolları ve vatandaşlar tarafından katılım gerçekleştirildi.

Belediye zabıta ekipleri tarafından alınan önlem ve tedbir ile kortej yürüyüşü bando eşliğinde Cumhuriyet Meydanından başlanarak, Atatürk Parkı, Emniyet Mahallesi (Yeniyol Okulu önü) istikametinden Belediye hizmet binası önüne kadar devam etti. Belediye önünde son bulan kortej yürüyüşü sonrasında vatandaşlara hitaben konuşma yapıldı.

Platformda ilk konuşmayı gerçekleştiren Belediye Başkanı Saffet Acar şunları söyledi; “Diyarbakır ili Lice ilçesinde yaşanan, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait olan bir kışlada bulunan, Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanı ile bezenmiş, bağımsızlığımızın işareti Türk Bayrağının bölücüler tarafından gönderden indirilmesi olayına tepkimi göstermek için burada toplanmış bulunmaktayız. Uğruna milyonlarca vatan evladını şehit verdiğimiz bayrağımız; Milletimizin namusu, şerefidir. Varlığımızın, birliğimizin, istiklalimizin ve geleceğimizin timsalidir. Değerli hemşerilerim, yüce Türk Milletimizin İstiklal ve İstikbalinin sembolü olan bayrağımızın, milletimizin birliğine ve bin yıllık kardeşliğimize kast etmek isteyen bölücü vatan hainleri tarafından gönderden indirilmesi olayına tepkimizi göstermek üzere bu gün bütün Dinarlı olarak yürüyüş yaptık. Cenabı Allah bayrağımızı indirtmesin, ezanımızı dindirtmesin” dedi.

Emekli Öğretmen Dede Cihan tarafından ise Arif Nihat Asya’ya ait olan Bayrak şiiri okundu. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Kenan Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Er ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İbrahim Acar tarafından bayrağa saygı yürüyüşü programına katılanlara teşekkür edilerek günün önem ve anlamına binaen kısa konuşmalar yapıldı. Yoğun bir katılım olduğu program sonrasında etkinlik olaysız sona erdi.


 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments