MHP’Lİ VURAL: TERÖRİST BAŞININ OSLO’YA GÖTÜRÜLMESİNİ DE YAKINDA İTİRAF EDECEKLER

Bu haber 06 Haziran 2014 - 17:00 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Diyarbakır’daki “Türkiye’nin açılan kilidi: Çözüm süreci” çalıştayının, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü çözmek amacıyla AK Parti’nin verdiği taahhüdü yerine getirme gayretinden başka anlam taşımadığını öne sürdü.

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütünün doğu ve güneydoğuda istediği gibi at oynattığını savunarak, “Gelişmeler doğu ve güneydoğuda devletin tatile çıktığını gösteriyor” dedi.

Terör örgütünün yol kestiğini, çocukları dağa kaçırdığını, iş makinelerini yaktığını, vergi topladığını, mahkeme kurduğunu, karakollardan çıkılmasına izin verilmeyen askere yaylım ateşi açtığını ifade eden Vural, hükümetin bunlara sessiz kaldığını söyledi.

Hükümetin çocukların kaçırılmasına tepki gösteriyormuş gibi davrandığını öne süren Vural, “Bugünkü tablo sizin eseriniz. Çocuklar yeni mi kaçırıldı? AKP’nin tepkisi göstermelik tepkidir, timsah gözyaşıdır. Terör örgütünün zaten yüzde 47.7’si kaçırılan çocuklardan oluşuyor. 18 yaşından büyüklerin dağa kaçırılması meşru mu?” diye sordu.

İmralı ile siyasi heyetlerin görüşmeye başladığını savunan Vural, AK Parti tarafında Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yer aldığını iddia etti. Oktay Vural, “Bir taraftan terör örgütüyle Kandil ile görüşüyorsunuz, kurtarılmış bölge kurmasına izin veriyorsunuz, öbür taraftan kalkıp eylemlere laf söylüyorsunuz. Tam bir aldatma” dedi.

Çözüm süreciyle ilgili Diyarbakır’da “Yeni Türkiye’nin açılan kilidi: Çözüm süreci” çalıştayını eleştiren Vural, şunları söyledi:

Vural: Başbakan, ‘PKK ile görüşen şerefsizdir’ demişti – İzleyiniz

“Kilit metaforunu kullanmışlar. Kilit, bu coğrafyayı vatan yapanların, bu millete düşmanlık besleyenlerin dışındakilerin açabileceği kilittir. Anadolu’nun kapısını Malazgirt’te bu millete açan Sultan Alparslan’dan sonra biz bu coğrafyamıza kilidi vurduk. Senin yeni Türkiye’nde devletimizin, milletimizin ve toprağımızın kilidini hangi emperyalistlere açacaksın? 1071’den öç almaya niyetli misin sen? Demek Recep Tayyip Erdoğan, kilidi açmakla milletin çözülmesini kastediyor. Bu kilidi açarak devletimizin, milletimizin arasına fitne sokamayacaksın. Başbakan ve ekibi, Diyarbakır’da bu ülkenin birlik ve beraberliğini çözecek anahtarı emperyalizme, dış güçlere ve bölücü terör örgütüne sunmaktadır. Siz PKK ile hangi fırıldakları çeviriyorsunuz?”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kaçırılan çocuklarla ilgili Kandil’i işaret ettiğini anımsatan Vural, çocukların Hakkari’de bulunduğunun açıklandığını belirtti.

İstanbul’daki iki farklı eyleme katılan provokatörün basının fotoğrafları sayesinde belirlendiğini ve yakalandığını anlatan Vural, “Bir de suç makinesiymiş. Bugüne kadar neden yakalamadınız? Bir de bazı medya organları, utanmadan, sıkılmadan hem ülkücü hem BDP’li diyor. Siz bu sıfatı nasıl yakıştırırsınız?” dedi.

-“Üç silahşörler…”

Vural, Başbakan Erdoğan’ın terör örgütü için “bunlara terörist mi desek, eşkıya mı desek, yol kesen mi desek” dediğini anlatarak, “Sen daha ne diyeceğini bilmiyorsun. PKK’ya terör örgütü, teröriste terörist diyemiyorsun. İmtina ediyor, aktivist diyecek neredeyse, çevreci diyecek. Sen onların ne olduğunu daha öğrenemedin mi?” diye konuştu.

Hükümetin İmralı’da neler görüştüğünü soran Vural, “Çalıştay, AKP’nin Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü çözmek amacıyla taahhüdüne bağlı kaldığından, terör örgütüyle müzakere eden üç silahşör Efkan Ala, Bekir Bozdağ ve Beşir Atalay ile bu taahhüdü açık bir şekilde yerine getirme gayretinden başka anlam taşımıyor” dedi.

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ın kentten Kazım Karabekir adını sileceğine yönelik açıklamasına Başbakan Erdoğan’ın tepki gösterdiğini anımsatan Vural, “Bu cesareti kimden alıyor? TC tabelalarını kaldırmaya akıl hocalığı yapan, okullardan Andımız’ı bunların isteğiyle kaldıran, Ne Mutlu Türküm Diyene yazılarını kaldırtan sen değil misin?” diye sordu.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vural, Başbakan Erdoğan’ın “Terör örgütüyle görüşen şerefsizdir” dediğinin anımsatılarak, çözüm sürecinde siyasi heyetlerin görüştüğünün açıklandığının ifade edilmesi üzerine, “Tescillendi” dedi.

Oktay Vural, görüşmeleri AK Parti’nin yürüttüğünün ortaya çıktığını öne sürerek, “Bütün bunlar, bu süreçte dış güçlerin arzuladığı istikamette, Erdoğan’ın terör örgütünü siyasal muhatap olarak kabul etmesi doğrultusunda attığı adımlardır. Terörist başının Oslo’ya götürülmesini de yakında itiraf edecekler. AKP artık milletin değil, silahın egemenliğini temsil ettiğini ortaya koyuyor” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al