‘NAMUSUM VE ŞEREFİM ÜZERİNE ANT İÇERİM!’

Bu haber 24 Haziran 2014 - 15:22 'de eklendi ve 729 kez görüntülendi.

Anayasa Mahkemesi’nin “Balyoz” davası kararının ardından tahleye olan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek yasama görevine başladı.
MHP İstanbul milletvekili Engin ALAN Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin etti.

Engin ALAN Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar neticesinde tahliye olduktan sonra bugün MHP grup toplantısına katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin konuşma gündeminde de yer alan Engin ALAN saat 15.00’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelerek yemin etti ve görevine resmen başladı.

ENGİN ALAN’IN ETTİĞİ MİLLETVEKİLİ YEMİNİ ŞU ŞEKİLDE:

NAMUSUM VE ŞEREFİM ÜZERİNE AND İÇERİM… BEDEL ÖDENDİ SAYIN BAŞBAKANIM, SIRA SENDE…

Devletin varlığı ve bağımsızlığını, 
vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü,
milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma;
hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve 
Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma;
toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin 
insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa‘ya sadakatten ayrılmayacağıma;
büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim

Milletvekilimiz Engin Alan Meclis’te Yemin Ederek Görevine Başladı

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu’nun başkanlığında toplandı.

Alan, Genel Kurul salonuna, açılıştan yaklaşık 10 dakika önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte girdi.

CHP Grup başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Engin Altay ve Muharrem İnce’nin yanı sıra bazı CHP milletvekilleri Alan ile tokalaştı.

Ergenekon Davası’nda yargılanan Mehmet Haberal, Alan ile kucaklaşırken Sinan Aygün ve Mustafa Balbay da tokalaştı.

Genel Kurul açılmadan önce AK Parti’den de İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu ve Adana Milletvekili Necati Çetinkaya da Alan’ı kutladı.

Başkanvekili Mumcu, yoklamanın ardından Alan’ı ant içmesi için kürsüye davet etti. Alan’ın yemin edecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mumcu, Alan’ın yemininin gecikmesinden dolayı da üzgün olduklarını söyledi.

Alan kürsüye gelerek yemin etti. Alan’ı CHP ve MHP’li milletvekilleriyle AK Parti sıralarından birkaç milletvekilinin alkışladığı görüldü.

Alan’ın ant içmesini eşi Nevin ve kızı Tülin ile yakınları da izledi.

Gündemdışı konuşmaların ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, geçmiş olsun dileklerini iletti. TBMM’nin 24. Dönem’de 3 yıl boyunca ayıplı, fireli ve defolu çalıştığını ifade eden Altay, Alan’ın yemin etmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Altay, “TBMM demokrasi dışı yollara tevessül edenlere karşı ne kadar dik durmalıysa yargının siyasallaşmasına karşı o kadar dik durmalıdır” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de Alan’ın yemin etmesinden mutluluk duyduğunu belirtti. Tutuklu ve hükümlü milletvekillerinin sonuncusu olan Alan’ın yemin etmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Hamzaçebi, “Silivri’de yaşanan hukuksuzlukların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu da “Sayın Alan’ın aramıza katılmasından dolayı milletimize minnet ve şükran duygularımı iletmek istiyorum” dedi.

HaberRes_36098

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al