SGK ÇATISI AKIYOR

Bu haber 23 Haziran 2014 - 11:41 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, bugün gelinen noktada Sosyal Güvenlik Kurumu’nun çatısı akmaya başladığını vurgulayarak, “Bütün SGK çalışanları ve devlet memurları bilsinler ki, memurumuzun alın terine göz diken iktidar ve yandaş sarı sendikalarla da mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz” dedi. 

Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Sosyal Güvenlik Şefleri Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Irak’ta IŞİD tarafından yapılan Türkmen katliamını kınayan Yokuş, “Elçilik çalışanlarımız kendi topraklarımızda esir alınıyorlar. Devlet memurlarımız Irak’ta kaderine terk edildi. Yüzlerce soydaşımız her gün katlediliyor. Hükümet ise medyaya yasak koymaktan öteye geçmiyor. Böyle bir devlet yönetimi anlayışı olabilir mi? Tek temennimiz Irak’taki Türkmen katliamlarının biran evvel son bulması ve esir olan vatandaşlarımızın sağ salim evlerine dönmesidir” dedi.

 

Fahrettin Yokuş bugüne kadar gerçekleştirilen uygulamalarda 3 kurumun birleştirilmesine rağmen sosyal güvenlik sisteminde birlikteliğin bir türlü sağlanamadığını belirterek, “Sigortalı – emekli bütünlüğü gerçekleştirilememiştir. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı çalışanının ödediği prim aynı değildir. Emeklilik sistemleri ve emeklilik ikramiyeleri de eşit değildir. Kısacası norm ve standart birliği sağlanamamıştır. Reform diye ortaya konulan düzenlemeler, Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) daha da geriye götürmüştür” dedi.

HaberRes_36066

-“EMEK HIRSIZI SARI SENDİKA ANLAYIŞLARIDIR”-

 

Sendikanın hak ve adalet için çırpınması gerektiğinin altını çizen Yokuş şöyle devam etti:

“Sendika birinin hakkını diğerine vermek değildir. Sendika mensuplarına ve milletine hizmet için mücadele etmelidir. Sendika bir yerlerden beslenen, gücünü iktidardan alan bir kuruluş olmamalıdır. Bu durumda olanlar ne yazık ki, emek hırsızı sarı sendika anlayışlarıdır.

 

Biz Türk Büro-Sen olarak, bir yandan çalışanlarımızın haklarını koruma ve yükseltme mücadelesi verirken, diğer yandan da çalışanların emeğini pazarlayan emek hırsızı, yandaş sendikalarla mücadele etmek durumdayız. Bütün SGK çalışanları ve devlet memurları bilsinler ki, memurumuzun alın terine göz diken iktidar ve yandaş sarı sendikalarla da mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz. Hükümetle kirli ittifak içine giren besleme yapıları kamuoyuna ifşa etmeye devam edeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al