DOLAR
8,2774
EURO
10,0786
ALTIN
488,77
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN YEGANE TEMİNATIDIR

ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN YEGANE TEMİNATIDIR

Prof. Dr. Erol Güngör Gelişim Programı Osmaniye Kampı Tamamlandı

Prof. Dr. Erol Güngör’ün “Bugün Türkiye’de istikbalimizin temeli ve garantisi olan bir milliyetçi gençlik kitlesi vardır. Bu gençlik her türlü iftiranın, en akla gelmez şirretlikleri karşısında tarihi misyonunu yerine getirmek üzere dimdik yürüyor. Gönlü yabancı topraklarında, vicdanı yabancı ellerde değildir. Sadece Türk Milleti’ni düşünüyor; onun felaketine ağlıyor; onun saadetine seviniyor; onun imanını taşıyor, onun büyüklerini rehber ediniyor ve hepsinden ötede, hiç parçalanmadan yürüyor. Bu yüzden bu gençlik Türk Milleti’nin göz bebeği, bugünün ve yarının en büyük teminatıdır. Ölümü hiçe saydığına göre milleti selamete çıkaracak olan azmi ve kudreti taşıyor demektir.” sözünden hareketle milli ve müreffeh bir Türkiye’nin inşasında aktif rol oynayacak bireyleri yetiştirmek maksadıyla Erol Güngör Gelişim Programı hayata geçirilmiştir. Ülkü Ocakları olarak eğitim alanında ortaya koymuş olduğumuz vizyon gereği hayata geçirdiğimiz Erol Güngör Gelişim Programı ile ortaöğretim seviyesinden başlamak suretiyle eğitime tabi tutarak Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de işaret etmiş olduğu üzere 2023 Lider Ülke Türkiye idealinin gerçekleşmesi için mazimizi atiye taşıyacak gençleri yetiştirmektir.

HaberRes_36049

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve Erol Güngör Gelişim Programı katılımcılarının dahil olduğu Osmaniye Kampı 16-20 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Mülakatlar neticesinde programa dahil edilen on dokuz farklı şehirden kırk iki 11. sınıf öğrencisinin katıldığı kamp 15 Haziran günü katılımcıların kamp alanına ulaşmasıyla başladı.

Üniversite sınavı hazırlık derslerinin yanında ilmihal okumaları, hadis-i şerif okumalarıyla beraber ideolojik okumalar, fikir adamları okumaları, münazara, bilgi yarışması, sosyal sorumluluk projeleri gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi.

Yirmi iki haftalık müfredata göre eğitim gören katılımcılar Tarih, Temel İslam Bilgileri ve İdeolojik Okumalar başlıkları altında sınavlara katıldılar. Sonuçlar neticesinde ilk üçe giren katılımcılar lisans hayatı boyunca eğitimi destekleme bursu almaya hak kazandılar.

Türkiyenin dört bir yanından onlarca ülküdaşımızın katıldığı gelişim programında Bireysel gelişimin temel alındığı programda Ülkücü dünya görüşünün katılımcılara aktarılması amaçlandı.

Programda ilk üçe giren isim ve iller şu şekildedir:

1. Hasan Azgın / Kastamonu

2. M. Emin Ölmez / Gaziantep

3. Furkan Aksu / Zonguldak

Deniz, kano, masa tenisi, langırt, futbol, basketbol ve doğa yürüyüşünün olduğu kamp, 20 Haziran tarihinde sertifika töreniyle son buldu.

Eğitim kampının kapanış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz şunları söyledi:

“Türk gençliğinin bugün içine düşmüş olduğu tablo içler acısıdır. Milli ve manevi değerlerden habersiz; ülkesi ve milletine karşı kayıtsız, ailesi ve çevresinden kopuk, alkol ve uyuşturucunun esiri olmuş, kimliğinin ve kişiliğinin farkında olmayan bir gençlik modeli oluşmaktadır.

Bu tablo karşısında en büyük vazife yine Ülkü Ocaklarına düşmektedir. Türk gençliğini içine düştüğü bu bataklıktan kurtaracak tek kurum Ülkü Ocaklarıdır. Ülkü Ocakları Türk milletinin yegane teminatıdır.

O yüzden ahlaksızlığa, yozlaşmaya, kimliksizliğe ve yabancılaşmaya karşı büyük bir savaş vermek zorundayız.

Yarının ülke yöneticileri, öğretmenleri, doktorları, mühendisleri ve sanatçıları Ülkü Ocakları’nın bünyesinde yetişmelidir.

Bunun için tüm ülküdaşlarımızın kendisini geliştirmesi ve yarına giden yolda bugünden hazır olması gerekmektedir.

Gençlerimizin temel sorunlarıyla yakından ilgilenmeli, onların önünü açmak için sağlıklı ve doğru bir yöntem geliştirmeliyiz.

Faaliyetlerimizi sanattan spora, kültürden edebiyata, her alanda yaygınlaştırmalı, bu alanlarda uzman isimler yetiştirerek,  başarılarımızla kendimizden söz ettirmeliyiz.

Sadece kendi yapımızla sınırlı kalmamalı, Türk gençliğinin her kesiminden katılımın olduğu bir kurum olmalıyız. Bu yüzden kapımızı ve gönlümüzü herkese açık tutmalı her gönlü fethetmeliyiz.

“İlim Çin’de olsa gidip onu alınız” diyen bir peygamberin ümmeti olarak, bilgiyle kendimizi donatmamız, ilmi kendimize rehber edinmemiz gerekmektedir.

Boş işlerle, dünyevi heveslerle kaybedecek vaktimiz yoktur. Ülkücülüğü her alanda şerefle taşıyabilmek için imanlı, ahlaklı, karakterli, ilkeli ve bilgili bir gençlik modeli oluşturmamız şarttır.

Sizlerin bugüne kadar göstermiş olduğunuz hassasiyeti ve çabayı takdir ediyor, çalışmalarınızın bundan sonra da artarak sürmesini temenni ediyorum”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.