ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4530
EURO
10,0637
ALTIN
496,74
BIST
1.392
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Cumartesi Sıcak
35°C
Pazar Açık
34°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
37°C
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...
Halim Kaya Kelime anlamıyla mutluluk manasına gelen “Kut”; Türkler de devleti yönetme görevinin Gök Tanrı tarafından bir aileye verilmesidir. Türkler Kut alan kişi etrafında toplanarak birliği oluşturur, milletin bağımsızlığına giden yolu açtıkları gibi kurulan devletin cihanşümul olmasını da bu sayede sağlarlar. Türkler “Kut” aldığına inanmadığı insan etrafında toplanıp savaşmazlar. Bu...

Ülkü Ocakları “Bayrağa Saygı” yürüyüşü düzenledi

Ülkü Ocakları “Bayrağa Saygı” yürüyüşü düzenledi
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde Türk Bayrağı’nın indirilmesi İstanbul Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Bayrağa Saygı” yürüyüşüyle protesto edildi. “Bayrağa uzanan eller kırılsın”, “Ne mutlu Türk’üm diyene”, “Hepimizölelim, bayrağımız yaşasın” sloganları atan ve zaman zaman tekbir getiren grup, Türk ve Doğu Türkistan bayrağı ile Ülkü Ocakları ve MHP flamaları taşıdı. Yürüyüş sırasında, gruptan bir kişi Şişli Meydanı’ndaki elektrik direğine Türk bayrağı astı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan gelişmeler,  İstanbul Şişli’de düzenlenen “Bayrağa Saygı” yürüyüşüyle protesto edildi.

 

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen, Türk Mühendisler Birliği, Milliyetçi Avukatlar Derneği, Ülkücü İşçiler Derneği ve farklı sivil toplum kuruluşları ile bazı üniversitelerin gençlik kulüplerinin de destek verdiği yürüyüşe katılanlar, Mecidiyeköy’deki İstanbul Ülkü Ocakları binası önünde toplandı.

 

Lice’de Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığında direkteki Türk bayrağının bir PKK’lı tarafından indirilmesine tepki içeren pankartlar açan gruptakiler, Büyükdere Caddesi üzerinden kortej halinde yürüyüşe başladı.

“Bayrağa uzanan eller kırılsın”, “Ne mutlu Türküm diyene”, “Hepimiz ölelim, bayrağımız yaşasın” sloganları atan ve zaman zaman tekbir getiren grup, Türk ve Doğu Türkistan bayrağı ile Ülkü Ocakları ve MHP flamaları taşıdı. Yürüyüş sırasında, gruptan bir kişi Şişli Meydanı’ndaki elektrik direğine Türk bayrağı astı.

 

Taksim’e yürümek isteyen grup, Şişli Camisi yakınında polis tarafından durduruldu. Burada önlem alan polis ekipleri, gruptakilere Taksim’e yürüyemeyeceklerini belirtti.

 

Burada bir süre slogan atan grup, İstiklal Marşı söyledi. Bu sırada, bölgede önlem alan TOMA’lara Türk bayrağı asıldı.

 

“BAYRAK BABADIR, ANADIR, EŞTİR, KARDEŞTİR”

Gruptakiler adına açıklama yapan Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, bir süredir terör örgütü ile ‘çözüm süreci’ adı altında müzakere yürütüldüğünü vurgulayarak, bu sürecin teröristleri şımarttığını söyledi.

 

Güneydoğuda bölücü faaliyetlerin arttığını belirten Yıldırım, bölücülerin Türkiye sınırları içerisinde kendilerini kolluk kuvveti zannederek kimlik kontrolü yaptığını anlattı.

 

Yıldırım, başta Diyarbakır olmak üzere farklı illerde güvenlik güçlerine saldırılar yapıldığına değinerek, Lice’de çıkan olaylarda Türk bayrağının indirilmesine sessiz kalındığını söyledi.

 

Ahmet Yiğit Yıldırım, “Bayrak babadır, anadır, eştir, kardeştir. İktidar, Türk milletinin namusuna gölge düşürmüştür. Vatan bir bütündür asla bölünemez. Vatanın her toprağı kutsaldır. Bizim sınırlarımız, 2. Hava Üssü Komutanlığı’ndan değil, Musul, Kerkük’ten başlar. Yüreği yeten varsa, Kerkük sınırımızdaki, ocaklarımızdaki bayrakları indirsin” diye konuştu.

 

Canları sağ olduğu sürece bayrağın dalgalanması için mücadele edeceklerini dile getiren Yıldırım, hükümetin kendilerini polisle karşı karşıya getirmek istediğini belirterek, ancak kendilerinin yürüyüşlerini sonlandıracaklarını aktardı.

 

Yıldırım, açıklamasını gruptakilere sağduyulu davranmaları çağrısı yaparak sonlandırdı.

Açıklamanın ardından, “Ülkücü yemini” eden gruptakiler dağıldı. Polis ekipleri, grubun dağılması sonrası yolu trafiğe açtı.

Polis Taksim’e geçilmesine izin vermedi

Diyarbakır’da 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nda Türk Bayrağı’nın indirilmesi nedeniyle Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine Mecidiyeköy’de toplanan binlerce kişi “Bayrağa Saygı” yürüyüşü gerçekleştirdi. Grubun önü Şişli Camii önünde kesildi; Taksim’e yürümelerine izin verilmedi.

Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine Mecidiyeköy’de toplanan binlerce kişi “Bayrağa Saygı” yürüyüşü gerçekleştirdi.

 

İstanbul’un çeşitli ilçelerinden araçlarla gelen gruplar, dün akşam saat 20.30’dan itibaren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul Şubesi önünde toplanmaya başladı. Kalabalık burada Türk bayrakları açarak sloganlar attı. Bu sırada, Büyükdere Caddesi’nden geçen araçlar da korna çalarak eyleme destek verdi. Grup daha, yoldan geçen araçların önünü keserek caddenin Şişli istikametini trafiğe kapattı.

 

POLİS, GRUBUN ÖNÜNÜ KESTİ

 

Kalabalık grup, saat 21.00’de Mecidiyeköy’den Taksim’e doğru yürüyüşe geçti. Ancak yürümek isteyen kalabalık Şişli’ye doğru yürümeye başladı. Halaskargazi Caddesi üzerinden Şişli Camii önüne kadar gelen grubun önü burada TOMA ve Çevik Kuvvet ekipleri tarafından kesildi. Polis, toplanan kalabalığın Taksim’e yürüyüşüne izin verilmeyeceğini belirtti. Bunun üzerine Şişli Camii önünde biriken kalabalık, önce tekbir getirdi, ardından İstiklal Marşı’nı söyledi.

 

“ÜLKÜCÜ YEMİNİ”

 

Ülkü Ocakları İstanbul Şube Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, yüksek bir noktaya çıkarak kalabalığa seslendi. Konuşma sırasında grup sık sık tekbir getirdi. Yıldırım’ın konuşmasının ardından “Ülkücü Yemini” edildi. Kalabalık grup daha sonra ‘Hükümet istifa’, ‘Hepimiz ölelim, bayrağımız yaşasın’ sloganları attı.

 

DİREĞE ÇIKARAK TÜRK BAYRAĞI ASTILAR

Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım konuşmasını sürdürdüğü sırada, kalabalık grup içerisinden sıyrılan bazı kişiler, Şişli Camii önünde bulunan trafik yön levhalarını gösteren direğe tırmandı. Birbirlerinin üzerlerine çıkarak direğin üstüne ulaşan gruptan bir kişi, burada Türk bayrağı açtı.
ABDULLAH ÖCALAN MANKENİ YAKILDI
Yürüyüş esnasında Şişli Camii önünde toplanan kalabalık, üzerinde gelinlik bulunan bir vitrin mankeni getirdi. Burada vitrin mankeninin yüzüne Abdullah Öcalan fotoğrafı yapıştıran bazı kişiler, mankeni Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan trafik ışığının direğine astı. Daha sonra vitrin mankenini aşağı indiren grup, mankeni cadde üzerinde yaktı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.