ÜLKÜ-YAZ: Türklük hayâsızca bir saldırı karşısındadır.

Bu haber 10 Haziran 2014 - 10:07 'de eklendi ve 2.484 kez görüntülendi.

Bayrağımıza Yapılan Saldırı ile İlgili ÜLKÜ-YAZ  Basın Açıklaması

8 Haziran 2014 günü Diyarbakır’da 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığına ait Kuzey Nizamiyesi bölgesinde, garnizon sınırı içerisinde ay-yıldızlı Türk Bayrağı’nın gönderden indirilip yerlerde çiğnenmesi ile ilgili olarak Ülkücü Yazarlar Derneği bir basın açıklaması yaptı:

Türk Vatanının Bağımsızlılığın Sembolü Bayrağımıza Yapılan Saldırı ile İlgili  ÜLKÜ-YAZ  Basın Açıklaması

8 Haziran 2014 günü Diyarbakır’da 2. Hava Kuvvet Komutanlığı Komutanlığı garnizon sınırı içerisinde Ay-Yıldızlı Türk Bayrağı gönderden indirilip yerlerde çiğnenmiştir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınarken aşağıdaki hususları kamuoyuna duyurmak isteriz:

*ÜLKÜ-YAZ olarak bilinmesini isteriz ki, Türklük, başta Türk Bayrağı gibi ecdâd yadigârı sembolleri nezdinde Türk varlığına karşı tarihte benzeri görülmemiş, hayâsızca bir saldırı karşısındadır. Bu saldırıya karşı gerekirse, -mazide öncü Türk milliyetçilerinin yaptığı gibi canlarımızı-mallarımızı gözümüzü kırpmadan feda etmek de dâhil- her türlü fedakârlığa hazırız.

*ÜLKÜ-YAZ olarak uyarmak isteriz ki, Türk vatanına, Türk bayrağına savaş açanlar; Türk varlığına, birliğine, dirliğine kastedenler; şu andaki görev, makam, rütbe ve ünvanları ne olursa olsun- günü geldiğinde gereği yapılmak üzere Türk’ün milli hafızasına kaydedilmektedir. Bu kayda geçirme, Türk tarihi önünde, her Türk insanına düşen millî bir sorumluluktur.

*ÜLKÜ-YAZ olarak kamuoyuna duyurmak isteriz ki, Türk ülkesi bölünme tehdidi ile karşı karşıyadır.  Bu vahim şartlarda da Türk Milliyetçileri, dün olduğu gibi bugün de, Türk birlik ve beraberliğinin yılmaz teminatı; vatan, millet ve bayrak düşmanlarının korkulu rüyası olmaya devam edecektir.

Bugünkü Türk vatanı üzerinden yaşayan Türk nesilleri de,  tarihte kendilerini Türklük için nasıl feda edebilmiş Türkler gibi, aynı kahramanlık ruhunun mirasçısı olarak seferber olmağa hazırdır. Türklük bilincimiz, başata Ay-Yıldızlı Bayrak olmak üzere millî sembollerimize yapılan her saldırı ile derinleşerek Türk düşmanları için  korkmaları gereken bir nitelik kazanmıştır. 

Türklük düşmanları şunu iyi bilmeli: Tarih boyunca Türkler ölmüş-öldürülmüş; katledilmiş-soykırıma uğratılmış; yurtlarından sürülmüş; ancak Türklük tarih boyunca var olmuştur. Bundan böyle de ebediyete kadar var olmaya devam edecektir. Buna imanımız tamdır: Bu imanımızın kaynağı binlerce yıllık şanlı Türk tarihi ve varlığını Türk varlığına armağan ederek, “Şanlı Ay-Yıldızlı Albayrak” ve onun manevi varlığını bize miras bırakan Türk nesilleridir.

Türk milletine ve kamuoyuna duyurulur.

 

ÜLKÜ-YAZ
(Ülkücü Yazarlar Derneği)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al