Varsa seçim, yoksa seçim. Türkmen kan ağlıyor,

Bu haber 20 Haziran 2014 - 19:58 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Reyhanlı’da bugün patlayan ses bombasından dolayı halkın infiale kapıldığını söyledi.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, “(Başbakan) Erdoğan veya göstereceği başka bir aday, bu saatten sonra olsa olsa havuzun adayı olur. Ekmeleddin İhsanoğlu ise milletin adayıdır” dedi. 

Ses bombasının, Suriye’de bulunan terör örgütleri tarafından Türkiye’ye uyarıda bulunmak amacıyla patlatıldığını öne süren Çirkin, Türkiye’nin sınır bölgelerinin çok nazik ve tehlikeli bir durumda olduğunu ifade etti. 

Suriye’deki el Kaide ve el Nusra’dan türeyen IŞİD’in Irak’ta Türkmenler’i hedef aldığını, yüzbinlerce insanın göç ettiğini ve perişan durumda olduğunu dile getiren Çirkin, “Bunlar olurken, Başbakan Avusturya’da salon salon geziyor, oradaki Türkler’den oy istiyor. Varsa seçim, yoksa seçim. Türkmen kan ağlıyor, ne geziyorsun Avusturya’da? Gel ülkeni yönet” diye konuştu. 

Çirkin, Türkiye’nin Ortadoğu’da birçok sorunla karşı karşıyayken imdadına Cumhurbaşkanlığı seçiminin yetiştiğini belirterek, şöyle devam etti: 

“İslam Konferansı Örgütü’nün 8 yıl genel sekreterliğini yapan, İslam coğrafyasını ve Türk coğrafyasını çok iyi tahlil yeteneği olan bilim adamı ve diplomat Ekmeleddin İhsanoğlu, cumhurbaşkanı seçilince Türkiye’yi saplandığı Ortadoğu bataklığından kurtarmada önemli misyon üstlenecektir. Erdoğan veya göstereceği başka bir aday, bu saatten sonra olsa olsa havuzun adayı olur. İhsanoğlu ise milletin adayıdır. Tecrübeleri ve birikimiyle, bilim ve ilim adamı nezaketiyle, İslam ülkeleriyle ilişkileriyle cumhurbaşkanı olarak Türkiye’nin içine saplandığı kaostan kurtulması adına en önemli gayretleri gösterecek kişidir.” 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al