ÖN YARGI

Zeliha Alkan

Kadınlar Ekmel dedi

Bu haber 22 Temmuz 2014 - 23:39 'de eklendi ve 758 kez görüntülendi.

   DÜN başladı; ilan ettiğimiz ulusal (!) yasın, bugün ikinci günü, daha bir gün yas içerisinde olacağız…
   Gazze’de yaşanan katliamı sokaklarımızda “Allah belanı versin İsrail” diye haykırarak kınıyoruz ama başka da bir şey yapamıyoruz.
   Çünkü artık güçlü devlet değiliz…
   Gücümüzü AKP iktidarı çaldı ve kendi gücü haline getirdi. Devletin gücü bir kişinin eline geçerse ne olur; ortaya dikta çıkar, onu da kimse iplemez…
   Başımıza gelen budur!
   Örneği var; oysa Atatürkçü devlet, gönül koyana dersini verir ve haddini bildirirdi. Dinci devlette bunu yapacak cesaret ve irade nerede!? 
   Olsaydı bizimkilerde olurdu!
   ………………………….
   Üç gün yas tutmak, sizi yas tutmaya mecbur kılanla en az o kadar süre ilişkinizi kesmek anlamına gelmez mi!?
   Biz ne yapıyoruz; bir yandan yas tutuyoruz (!) diğer yandan da İsrail ile her türlü ticari alışverişe devam ediyoruz. İhracatımız da sürüyor, ithalatımız da .
   İsrail’e ağız dolusu söven başbakanımızın girişimci mahdumuna ait gemiler el’an İsrail limanlarına mal ve malzeme taşıyor. Belki şu anda gemilerden biri İsrail limanına navlununu teslim etmek üzeredir.
   Bizimki de nasıl yas ama…
   Sokaklarda bağırmak, lanet okumak, cart curt etmek, tehdit savurmak, Filistin’e gözünü dikmiş olan Yahudileri, ne katillikten, ne Gazze’ye saldırmaktan, ne de Müslüman öldürmekten vazgeçirecektir; aksine, radikal Musevi anlayışının İsrail’de iyice yaygınlaşıp daha azgın hale gelmesine neden olacaktır…
   ………………………………
   Dış politika ince hesap işidir.
   Askerde çok sık kullanılan bir deyiş vardır; Derler ki:
   -Hesabı yapamayan şaşkın çavuşlar, döner kıçını avuçlar…
 Çirkin bir ifade ama yanlış mı!?
  ……………………….…..
  Yeminle söylüyorum, bravo bize…
  Başka hiçbir toplumun üstlenmeyeceğini üstleniyoruz!
  Belayı avuçlamaktan başka bir şey yapmıyoruz!
  * * *
  ÜYE sayısı onbinlerle ifade edilen Kadın Partisi bir genelge yayınladı ve cumhurbaşkanı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu‘na oy vereceklerini açıkladı.
  Türk kadınlarını birlikte hareket etmeye çağıran genelgede şöyle denildi: 
   Cumhurbaşkanının yasama, yürütme ve yargı erkleri ayrılığı ilkesine uygun davranmasını, sivil toplum ve medyayı da bu erklerle eşit güçler olarak görerek tarafsız bir şekilde görev yapmasını, Anayasa’yı kadın erkek eşitlik ilkesine uygun olarak uygulamasını, devlet organlarını eşitlik ilkesine uygun olarak düzenli ve uyumlu çalıştırmasını, toplumsal cinsiyet ayrımına ve eşitsizliğine, her türlü ayrımcılığa karşı çıkmasını, insan hak ve özgürlükleriyle doğaya saygıyı temel alan, her türlü fanatizme, ırkçılığa, militarizme, nefret söylemine, toplumsal yozlaşmaya, şiddete ve savaşa karşı çıkmasını, gerek kullandığı dil gerekse de davranış biçimi açısından toplumun en üst düzey “rol model” sıfatını üstlenmesini umuyoruz ve bekliyoruz.
    Tabii bu arada Erdoğan boş durmadı. Kötüleme siyasetini sürdürdü; şimdi de Ekmeleddin Bey‘i karalamaya çalışıyor. Sanırsınız bu ülkede kendisinden başka mükemmel (!) insan yok, herkesin karalanacak bir yanı var… 
    Akbil yolsuzluğu, evdeki paraların sıfırlanması, edinilen malk mülk, mahdumların ve kerimelerin servetleri, kurdurduğu vakfın para makinesi gibi işlemesi, İsviçre Bankaları’ında olduğu iddia edilen servet, atamalarda nüfuz ticareti, ihalelerdeki oyunlar, şüpheli bakanlar ve şaibeli çocukları ortalıkta durdukça ülkede alnı ak diye en son işaret edilecek insan Erdoğan değil midir?  
   Senin ne haddine be adam şaibesiz, pırıl pırıl bir bilim adamı olan Ekmeleddin Bey’e kara çalman…
   Sen önce yargıya git, aklan da gel…
   Gelemezsen de kır bacağını bir kenarda otur ve bu ülkenin kaderi olmaya kalkma….

Ergun KAFTANCI
Ergun KAFTANCIergunkaftanci@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.