Oktay Vural’dan Çözüm Süreci Tasarına Tepki

Bu haber 02 Temmuz 2014 - 15:42 'de eklendi ve 627 kez görüntülendi.

MHP’li Oktay Vural, çözüm sürecine ilişkin kanun tasarısıyla ilgili, “Terör örgütünün arzusu ve isteğiyle TBMM’ye kanun tasarısı gelmez.” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm sürecine yönelik yasa tasarısının Anayasa’ya aykırı olduğu iddiasıyla Başbakanlığa iade edilmesi gerektiğini söyledi. Vural, Meclis’e sevkedilenTerörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı’na itiraz etti.

“TASARININ İÇERİĞİ BELİRSİZ”

İçtüzüğün 73. maddesine göre, kanun tasarılarının amacının belli olması gerektiğini ifade eden Vural, tasarının içeriğinin de belirsiz olduğunu savundu. Tasarının, kaynağını Anayasa’dan almayan yetkiyi Bakanlar Kurulu’na verdiğini dile getiren Vural, böyle bir düzenlemenin bir tasarıda olamayacağını öne sürdü. 

“ANAYASAYA AYKIRI”

Vural, tasarıya göre, bazı kamu görevlilerinin verilen görevleri yerine getirmelerinden dolayı hukuki, idari ve cezai sorumluluğunun doğmayacağına işaret ederek, “Bu, Anayasa’ya aykırı işlem yapılacağı anlamına gelir. Terör örgütünün arzusu ve isteğiyle TBMM’ye kanun tasarısı gelmez. Anayasa’ya aykırı, eksik ve yok hükmünde olduğunu düşündüğümüz tasarının Başbakanlığa iade edilmesi gerekir” dedi. 

Bu arada CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş’ın, polislerin dernek ve vakıflara üye olmasını içeren Emniyet Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin doğrudan gündeme alınması önergesi reddedildi. 

Oktay Vural: Terör örgütünün arzusu ve isteğiyle TBMM’ye kanun tasarısı gelmez – İzleyiniz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al