YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

“Bu tehlikeli gidişata artık dur denilmeli”

Bu haber 26 Ağustos 2014 - 13:21 'de eklendi ve 525 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, AKP hükümetinin Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun devreye girmesiyle büyük bir kıyım yaşandığını söyledi. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı çıkardığı yönetici atama yönetmeliği kapsamında sınav kazanarak göreve gelen okul müdürlerinin görevden alınarak bu görevlere hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitim Bir Sen üyesi öğretmenlerin atanmasının Türkiye’de yaşanan kayırmacılığın son noktası olduğunu bildirdi.

Daha önce de İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesindeki teftiş kurullarının başkanlıklarına Eğitim Bir Sen üyesi olan kişilerin atanmasına dikkat çeken Erzurum, okul müdürlerine verilen puanlamada ilçe milli eğitim müdürleri ile şube müdürlerinin yandaş olmalarının tesadüfi olmadığını bildirdi.

Erzurum şunlara yer verdi; “Aldığımız bilgilere göre, görev süresi uzatılacak müdürlerin; İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğretmenler ile okul aile birliği başkanı, öğrenci meclisi başkanı tarafından değerlendirildiğini öğrendik. Daha evvel bu konuda bazı endişeler taşıyorduk.

Değerlendirme sonuçlarına göre torpili olan, iktidara yakın duran malum sendikaya üye olan okul yöneticilerine yüksek puan verilmiştir. Öğretmen, okul aile birliği başkanları ve öğrenci değerlendirmesinden tam puan ya da yüksek puan alan okul yöneticilerinin büyük bir kısmı her ne hikmetse ilçe milli eğitim müdürü ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinden çok düşük puan almıştır. Bunun tersi de yaşanmış, mesai arkadaşlarından düşük puanlar alan öğretmenlere de ilçe milli eğitim müdürlüğünde yüksek puan verilmiştir.”

“Eğitim alanında AKP eli ile yaratılan bu kaos ve aymazlık Türk eğitimini atılan derin bir darbedir” diyen Erzurum sözlerini şöyle tamamladı, “Eğitim sistemine kin ve nefret tohumları ekilmesine sebep olan 2 ay önce göreve başlayıp, hiç görmediği tanımadığı okul yöneticisine olumsuz puan veren ilçe milli eğitim müdürleri ile atamaları şaibeli olduğu için Danıştay tarafından iptal edilen ve 3 ay önce göreve başlayan şube müdürlerinin yaptıkları değerlendirmeler hem kamuoyunda hem hukuki alanda hem de tarihin kara sayfalarında karşılığını bulacaktır.

AKP, İnsanları, memurları, işçileri, çiftçileri, halkımızı ayrıştırmaktan vazgeçsin. Bu tehlikeli gidişata artık dur denilmesi lazım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.