YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Kılavuz: PKK okulları yakıyor, hükümet ise eğitimcileri fişliyor

Bu haber 21 Eylül 2014 - 19:42 'de eklendi ve 675 kez görüntülendi.

ÜLKÜ Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Geçmişte vatan ve namus müdafaası yapan, kahraman Türk askerini şehit eden eli kanlı teröristler, bugün eğitim yuvalarını yakarak Türk milletinin geleceğini ateşe vermektedir. İhanet ve bölünme sürecinin sekteye uğramaması uğruna bölgede devlet otoritesi silinmiş, Mehmetçik kışlalara hapsedilmiştir.” diye ifade etti.

ÜLKÜ Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör örgütünce 20’en fazla okulun yakılması ve binlerce öğrencinin bu nedenle eğitime başlayamaması karşısında hükümetin sessiz kalmasına sert tepki gösterdi. Kılavuz, terör örgütü okulları yakıp yıkarken, hükümetin ise sesini çıkarmayarak ülke genelinde birçok öğretmen ve idareciyi fişlediğini belirterek, “Örgüt eğitim yuvalarını yakarak Türk milletinin geleceğini ateşe vermektedir. Hükümet ise bu olaylar karşısında hoşgörüye bürünmekte.” dedi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Olcay Kılavuz, hükümetin masasında oturan eli kanlı teröristler ve uzantılarının son bir ayda 20’den fazla eğitim yuvasını ateşe verdiğine dikkat çekti. Kullanılamaz hale gelen okullarda yeni eğitim-öğretim yılına h‰la başlanamadığını vurgulayan Kılavuz, “Geçmişte vatan ve namus müdafaası yapan, kahraman Türk askerini şehit eden eli kanlı teröristler, bugün eğitim yuvalarını yakarak Türk milletinin geleceğini ateşe vermektedir. İhanet ve bölünme sürecinin sekteye uğramaması uğruna bölgede devlet otoritesi silinmiş, Mehmetçik kışlalara hapsedilmiştir.” diye ifade etti.

Kılavuz, medyaya da sert tepki göstererek, “Şehit haberi gelmiyor diye bayram havası estiren medya ise tüm bu yaşananlara kulak tıkamaktadır.” dedi.

 “HÜKÜMETİN HOŞGÖRÜSÜ, PKK’YI OKULLARIMIZI YAKMAYA CESARETLENDİRMİŞTİR” 

Kılavuz, ‘Andımız’ve ‘Ne mutlu Türküm diyene’yazılarını bir çırpıda kaldıran hükümet yetkililerinin, söz konusu hainlik, ihanet ve bölünme olduğunda ise engin bir hoşgörüye büründüğünü belirtti. Bunun sonunda PKK’nın, okullara Molotof kokteyli ile saldırarak, yakıp yıkacak kadar cesaretlendiğini ifade eden Kılavuz, yaşanan gelişmeler, bölgede güvenin ve güvenliğin olmadığını, bölgenin adeta terör örgütünün kirli emellerine teslim edildiğini açıkça gösterdiğini aktardı. Kılavuz, durumun sadece okullardaki öğrenciler, veliler ve bölge halkı için değil, okulda görev yapacak öğretmenler için de ciddi tedhiş ve korkuya neden olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda ise eğitim ve öğretim yılı başlar başlamaz bir dizi operasyonun yapıldığını hatırlatan Kılavuz, okul yönetimlerinin kendine uygun olarak yeniden yapılandırılması noktasında yürütülen sinsi ve gizli operasyonlarda, Türk gençliğinin ilmi ve fikri konularda yetişmesinde önemli rolleri bulunan ve büyük çabalarla görevlerini ifa eden öğretmen ve idarecilerin ise fişlendiğini, siyasi nedenlerle görevlerinden uzaklaştırıldığını anlattı.

“EĞİTİMDEKİ VAHİM GELİŞMELER BAKANIMIZIN KEYFİNİ HALA KAÇIRMAMIŞ” 

Milli Eğitim Bakanlığı çerçevesinde yaşanan provokasyona yönelik bu girişimleri kınadıklarını, ancak bir yere de not ettiklerini dile getiren Kılavuz, şöyle devam etti: “Türk adından rahatsız olanların devlet içinde devlet oluşturma girişimlerine karşı nasıl pozisyon alacağını merak ediyoruz. Okulların açıldığı ilk günde önünde kapkaranlık bir tablo hakimken, Bakan Nabi Avcı’nın yeni eğitim ve öğretim yılını kahkaha ve esprilerle açması, zannederiz ki merakımıza da bir cevaptır. Milli Eğitim’de yaşanan son derece ciddi ve vahim gelişmelere rağmen, bakanımızın keyfini hala kaçırabilmiş değildir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.