GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

MHP’li Yalçın, “fişleme” olaylarını Bakan Ala’ya sordu

Bu haber 19 Kasım 2014 - 15:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof.Dr. Edip Semih Yalçın, İçişleri Bakanı  Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Gaziantep’teki “fişleme” olaylarını gündemi taşıdı.

HaberRes_38876

Yalçın, soru önergesinde “Son dönemde Gaziantep ilimizde bulunan birçok işadamının fişlendiği yönünde bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak;

1.Halen anılan ilimizde Sanayi Odası, Ticaret Odası veya Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı işadamlarının toplam sayılarının bağlı bulundukları odalara ve meslek gruplarına göre dağılımı nasıldır?

2.Son dönemde anılan ilimizde faaliyet gösteren işadamlarının fişlenerek idari ve/veya siyasi baskı altına alınmak istendikleri yönünde medyaya da yansıyan haberler ve iddialar doğru mudur? Doğru ise iş adamları hangi gerekçelerle fişlemeye tabi tutulmaktadırlar?

3.Anılan ilimizde 2011-2014 döneminde haklarında fişleme yapılan işadamlarının toplam sayılarının yıllara göre dağılımı nasıl olmuştur? Anılan dönemde fişlemeye tabi tutulan işadamlarının fişlenme gerekçeleri nelerdir?

4.Anılan ilimizde 2011-2014 döneminde haklarında fişleme yapılan işadamlarından ilk 50 kişinin isimleri veya şirketleri hangileridir?

5.Anılan ilimizde haklarında fişleme yapılan işadamlarının Bakanlığınız yetkilileri ya da il/ilçe yöneticileri aracılıklarıyla, AKP il ve ilçe teşkilatları ile AKP’li yöneticilerin bulunduğu vakıf ve/veya derneklere ayni veya nakdi yardım yapmaya zorlandıkları, aksi takdirde ticari itibarlarının yok edileceği yönünde tehdit edildikleri iddiaları doğru mudur?

6.Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ile ülkemizin içeride ve dışarıda itibar kaybına yol açan bu hukuk ve çağ dışı uygulamalardan kurtarılmasına yönelik 2015 yılı programı nasıldır” diye sordu,

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.