YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

YILMAZ’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 23 Kasım 2014 - 15:45 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı.
Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hayata hazırlayan, bilgi, birikim ve tecrübeleriyle çocuklarımıza hayatlarında yön vermelerine olumlu katkılar sağlayan ve bu katkılarında sevgi ve saygıyı esirgemeden büyük bir özveri ile mesleklerini icra eden değerli öğretmenlerimizin bu özel ve önemli günü olan 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum.
Öğretmenlerimiz her türlü takdirin üzerinde fedakârlık gerektiren önemli bir mesleğe sahiptirler. Bu yüzden öğretmenlerimizi sadece bir günde anmak ve 24 Kasım’da hatırlanan kişiler olarak görmek doğru değildir.
Gelinen noktada görüyoruz ki sıkıntılı bir eğitim sistemiyle iç içeyiz. İktidar yetkililerinin eğitim alanında izlemiş oldukları yanlış politikalar eğitim sistemimizi çöküntüye uğratmış öğretmenimizin yanı sıra velilerimizi ve gelecek vadeden çocuklarımızı tedirgin etmiştir.
Bizler her fırsatta eğitimde alanında yaşanan sıkıntıları ve çözüm yollarını gerek TBMM’de gerek basın toplantılarımızda gündeme taşımaktayız. Eğitimde yaşanan sıkıntıları, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin karşı karşıya kaldıkları zorlukları her ne kadar anlatmaya ve yetkilileri uyarmaya çalışsak da birileri kulak tıkamaya görmezden gelmeye devam etmektedir. En doğru biçimde eğitimin sürdürülebilirliği açısından herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır.
Çocuklarımız için fedakârlık gösteren bilgi ve birimlerini sevgiyle aşılayan öğretmenlerimizin almış oldukları ücret ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalmakta, yoksulluk sınırı altına mahkûm edilmektedir.
Bunun yanında atama bekleyen öğretmenlerimiz, ahbap ve tanıdık vasıtasıyla yapılan müdür atamaları, yakılıp yıkılan okullar ve balık istifi yapılan sözde taşımalı eğitim sistemi de iktidar tarafından eğitimin ne denli önemsendiğini gözler önüne sermektedir.
Bugün gerekli tedbirler alınmaz ise eğitim alanında karşılaşmış olduğumuz problemler yarın farklı alanlarda da karşımıza çıkacaktır. Yarın çok geç olmadan bir an evvel çözüm üretilmeli eğitim sistemi olması gerektiği noktaya getirilmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor. Saygı değer öğretmenlerimizin içinde bulundukları sıkıntıların bir an evvel son bulmasını temenni ediyorum.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.