betexper
ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,8211
EURO
10,3257
ALTIN
496,57
BIST
1.392
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
25°C
İstanbul
25°C
Az Bulutlu
Salı Sağanak Yağışlı
23°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
21°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
22°C
Cuma Parçalı Bulutlu
21°C

İMRALI’YA İHANET KERVANI GİTTİKÇE MİLLETİN ÖFKESİ DE ARTIYOR

İMRALI’YA İHANET KERVANI GİTTİKÇE MİLLETİN ÖFKESİ DE ARTIYOR
24.12.2014
0
A+
A-

MHP  Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “İmralı’ya ihanet kervanı gittikçe milletin öfkesi de artıyor” dedi. Çetin, ”Resmi belgede sahtecilik, rüşvet, görevi kötüye kullanma ve nüfuz ticareti gibi son derece ciddi ve ağır suçlamaların bulunduğu dört bakana ait fezlekelere ilişkin yayın yasağı ve yargı aşaması başlatılmayarak halktan gizlenmesinin bir benzeri, yine AKP hükümeti tarafından PKK ile yapılan müzakereler için uygulanmaktadır” açıklaması yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Şefkat  Çetin, “Bakan fezlekeleriyle ilgili kararın 5 Ocak’a ertelenmesi, AKP hükümetinin Komisyonun  yanı sıra Meclis Genel Kurulu’ndan da çekindiğini göstermektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, yolsuzluk-rüşvet soruşturmaları ile çözüm sürecinin AKP hükümetince kamuoyundan kaçırılmaya ve gizlenmeye çalışıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti: ”Türkiye’nin iki ana gündem maddesi haline gelen yolsuzluk-rüşvet soruşturmaları ve PKK müzakereleri, AKP hükümeti tarafından kamuoyundan kaçırılmaya ve gizlenmeye çalışılmaktadır. Kamuoyunun ikna olmadığı PKK ile müzakereleri gizleyebilmek için “derin görüşmeler” yapan, yolsuzluk komisyonuna yayın yasağı koyan ve Meclis Genel Kuruluna getirilmesini geciktiren AKP, çözemediği sorunları halının altına süpürmeyi tercih etmektedir. Tayyip Erdoğan’ın Köşk’e kaçmasıyla ekonomiden dış politikaya, PKK’dan yolsuzluk dosyalarına kadar onlarca sorunu kucağında bulan Davutoğlu halının altında süpürecek yer bulamamakta ve devraldığı her sahadaki iflas tablosunu gizleyememektedir.

”AKP’Lİ VEKİLLER VİCDANLARIYLA SARAY’DAKİ SULTANIN TALİMATLARI ARASINDA SIKIŞIP KALMIŞTIR”

Bakanların, bakan çocuklarının ve bürokratların rüşvet skandallarını Mısır’daki sağır sultanın dahi duymasının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, yargı sürecinin başlatılamaması Türk hukuk sistemi adına utanç vericidir. Türlü oyalama taktikleriyle güç bela Meclis Komisyonuna getirilen Bakan fezlekeleriyle ilgili kararın 5 Ocak tarihine ertelenmesi, AKP hükümetinin Komisyonun yanı sıra Meclis Genel Kurulundan da çekindiğini göstermektedir. AKP’li vekiller vicdanlarıyla Saray’daki sultanın talimatları arasında sıkışıp kalmıştır.”

Çetin, ”Meclis’in yanı sıra yolsuzluk iddialarını araştırma komisyonunda çoğunluğu elinde bulunduran AKP’de yolsuzluk ve rüşvet konusunda herkesin ikna edilemediği ve çatlak seslerden endişe duyulduğu görülmektedir. Komisyon kararının 5 Ocak’a ertelenmesinden, AKP’nin kendi grubuna dahi güvenmediği anlamı çıkar. Belgelerle bakanların orantısız gelir artışını ortaya koyan MASAK raporlarına itirazın ardında oyalama taktiği olduğu ve bu süre içerisinde AKP’li vekillerin yakın markaja alınarak Yüce Divan yolunun kapatılmak istendiği çok açıktır” dedi.

”AKP HÜKÜMETİ KAMU VİCDANINDA HER DAİM LEKELİ KALACAKTIR”

HaberRes_39521.jpg.pagespeed.ce.AtR-VLOPrr

Çetin, şunları söyledi:”Namuslu ve dürüst bir insana ya da siyasetçiye suç atıldığında, mahkeme karşısına çıkarak kendisini yargılatması ve temize çıkartması gerekirken, AKP’li bakanların yargılanmamak için her yolu denemeleri anlamlıdır. AKP’li bakanlarda, suçsuzluğundan emin insanların biran önce hesap verip üzerlerindeki töhmetten kurtulmayı isteyen bir tavır görünmemektedir. Oysa dört bakanın yanı sıra dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ve şimdiki başbakan Ahmet Davutoğlu’na da yakışan tavır, aklanmak için yargının sonuna kadar işletilmesine müsaade etmek olmalıydı. “Beni Yüce Divan’a yollamayın” diye yalvaran bakan sayesinde, AKP hükümeti kamu vicdanında her daim lekeli kalacaktır. Bakanlarını adalet önüne çıkartarak hesap vermekten kaçmanın utancı AKP hükümetine yeter de artar bile.

Siyasi baskı uygulayarak dosyayı kapatmakla gerçekleri örtbas etmenin mümkün olmadığı, millet vicdanının yanı sıra yarın bir de Hakkın Divanına çıkılacağı unutulmamalıdır. Kaldı ki 4 bakana indirgenerek kapatılmak istenen bu dava, Türkiye tarihinin en büyük rüşvet çarkını ortaya çıkarmıştır. Dört parmak ile temsil edilen dört bakanın Meclis’teki göstermelik soruşturması ile başparmağın dikkatlerden kaçırılması amaçlanmaktadır.

”SUÇLUYU YA DA MASUMU AYIRACAK YEGÂNE MAKAM MAHKEMELER VE YÜCE DİVAN’DIR”

Komisyon kararının 5 Ocak’a ertelenmesi ve ardından Meclis Genel Kurulu’nda yapılacak oylamanın suç zanlılarını bağımsız yargıdan kaçırmak için kullanılması nafile bir çabadır. Meclis’te verilecek hiçbir karar, gerçek bir yargılamanın yerini tutmayacaktır. Suçluyu ya da masumu ayıracak yegâne makam mahkemeler ve Yüce Divan’dır. Talimatla parmak kaldırıp indiren vekillerin vereceği karar ile değil, yargı yoluyla ve millet vicdanında aklanmadıkları sürece bu lekeyi taşımaya mahkûm olacaklardır.

17 ve 25 Aralık ile ilgili dosyalar takipsizlik kararlarıyla çoktan kapatılmıştır. Bakan çocuklarının ve Halkbank eski genel müdürünün paralel tarafından konulduğu iddia edilen paraları faiziyle birlikte iade edilmektedir. AKP hükümeti oy çokluğu sayesinde dilediği gibi hükmettiği Yüce Meclis’i oyalama taktikleriyle “ak”lama aracı olarak kullanmakla ahlak ve vicdan sınavından sınıfta kalmıştır.

Hırsızı, hortumcuyu, rüşvetçiyi kendi partisinden olduğu için kayıran siyaset anlayışı yüzünden memlekette ahlaki yozlaşma zirve yapmıştır. Üstelik bu yozlaşmanın dini siyasete alet eden AKP döneminde olması Türkiye’ye olduğu kadar yüce dinimize mensup insanlara da büyük zarar vermektedir. Adaletin, hak ve hukukun başbakan ve cumhurbaşkanının siyasi hesapları doğrultusunda verdikleri emir ve talimatlarla şekillendiği bir ülkeye hukuk devleti denmesi mümkün değildir. Hak ve adalet olmadığında, beytül mal peşkeş çekildiğinde, yetim hakkı yendiğinde sadece sıradan insanların huzuru kaçmaz, saraylar diktatörler için ancak bir sığınma yeri haline gelir. Bugüne kadar milletin ahını almış hiçbir diktatörü ne sarayların ne de zorba kanunların koruyabildiği görülmemiştir.

”İMRALI’YA İHANET KERVANI GİTTİKÇE MİLLETİN ÖFKESİ DE ARTIYOR”

Resmi belgede sahtecilik, rüşvet, görevi kötüye kullanma ve nüfuz ticareti gibi son derece ciddi ve ağır suçlamaların bulunduğu dört bakana ait fezlekelere ilişkin yayın yasağı ve yargı aşaması başlatılmayarak halktan gizlenmesinin bir benzeri, yine AKP hükümeti tarafından PKK ile yapılan müzakereler için uygulanmaktadır. PKK ile heyetler halinde yapılan görüşmelerin millette uyandırdığı infialin seçim öncesi zarar vereceğinin farkına varan AKP, içeriğini hiçbir zaman açıklamadığı bu görüşmelerin yapıldığını dahi gizlemeye çalışmaktadır. İmralı’ya giden her ihanet kervanı milletin öfkesini de artırmakta, bu durum ise AKP’yi ihanetlerini “derin müzakereler” yoluyla gözlerden uzakta gerçekleştirmeye itmektedir.

2008’deki Oslo sürecinden bu yana PKK ile yürüttüğü pazarlıkların gizli kalması için AKP ileri gelenleri yeri gelmiş namus ve şereflerini dahi ortaya koyarak inkâr etmeyi denemişlerdi. Ancak geçen zaman içerisinde PKK ile yapılan görüşmelerin artık gizlenemeyecek hale gelince, olan Tayyip Erdoğan’ın ve Bülent Arınç’ın şeref hassasiyetlerine oldu. Bugün AKP hükümeti PKK’nın İmralı’daki elebaşısı, Kandil’deki silahlı militanları ve Ankara’daki siyasi temsilcileriyle el sıkışmış vaziyettedir.

AKP hükümeti PKK ile yaptığı müzakereleri “kan dökülmeyecek, analar ağlamayacak” yalanlarıyla makyajlayarak kamuoyuna sunmasına rağmen, PKK’dan hemen her gün silah bırakmaya hiç de niyetli olmadıklarına yönelik tehditler gelmektedir. Bu durumda seçimlere kadar PKK’yı sessiz kalmaya ikna etmek dışında, AKP hükümeti kanlı terör örgütünden ne elde etmeye çalıştığıyla ilgili Türk milletine bir açıklama yapmak zorundadır. PKK silah bırakmayacağını açıkladığına göre, AKP hükümeti devletimizi bölücü terörist örgütle hangi amaçla muhatap etmekte ve yaptıkları gizli görüşmelerde ne alıp karşılığında ne vermektedir?

Bugüne kadar terör örgütünün silahlı mücadeleyle elde etmeye çalıştığı çok sayıda taviz, AKP hükümetinin Meclis’te çıkardığı yasalar ve hükümet icraatları sayesinde hayata geçirilmiştir. Devletin güvenlik güçlerinin operasyon yetkisi ellerinden alınmış, istihbarat teşkilatı adeta bölücü örgütün emrine verilmiştir. Devletimiz milli vasfını koruduğunda ve kurumlarımız sağlıklı işlediğinde PKK’nın ülkemiz için bir tehdit olmaktan çıkarılacağı örneklerle sabit iken, bugün tam aksine emperyalizmin maşası bölücü örgütün devleti yönetenleri teslim aldığı anlaşılmaktadır. AKP hükümetinin seçimlere kadar ihtiyacı olan kamu düzenini sağlaması için medet umduğu PKK’yla özerklik anlaşması yaptığına ilişkin iddialar ayyuka çıkmış vaziyettedir. İmralı’daki bebek katilinin serbest bırakılması ve genel af gibi adımların sıralandığı yol haritası eline tutuşturulan hükümetin HDP’lilerin özerklik çıkışları karşısında sessizlik anlaşması önermesi manidardır. Çözüm adı verilen bu ihanet sürecinde artık rahatlıkla özerklik tartışılabildiğine ve AKP hükümetinden güçlü bir yalanlamayapılmadığına göre, bunlar Türkiye’yi masa başında parçalamış ve paylaşmışlar demektir.

Çözüm sürecinde hangi aşamaya geçilirse geçilsin, Türkiye’de hükümetlerin milli egemenliği bir başka güçle paylaşmak ya da devretmek gibi bir yetkileri yoktur. Son günlerde Abdurrahman Dilipak ve Ali Bulaç’ın itiraf niteliğindeki açıklamalarından anlaşıldığı üzere; ABD, İngiltere ve İsrail’in projesi olarak kurulan AKP, misyonu gereği palazlandırdığı PKK ile bu yakınlaşmasının hesabını yaklaşan seçimlerde büyük Türk milletine verecektir.

”CHP’NİN ATTIĞI ADIMLAR  DİKKAT ÇEKİCİDİR”

PKK’ya verdiği tavizler ve yolsuzluklar nedeniyle düşüşe geçen AKP’nin küresel güçler tarafından belirlenen misyonuna talip olmak için ana muhalefet partisi CHP’nin attığı adımlar ise dikkat çekicidir. Türkiye’de iktidara gelmek için AKP ile benzer bir yol izlemeye çalışan yeni CHP içerisinde başını Sezgin Tanrıkulu’nun çektiği bir grubun TBMM’ye sunduğu yasa teklifi, Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünü tehlikeye sokan hükümet politikalarını aratmayacak ölçüde ihanet kokmaktadır. Türkiye’deki bölücü faaliyetlerin temel taleplerinden birisi olan anadilde eğitimin tüm seviyelerde öğretimi için yasa teklifi sunan yeni CHP, PKK sözcülüğünde AKP’ye rakip olarak küresel güçlere göz kırpmaktadır.

Hazırlanan sahte gündemlerle Türk milletinin ölüm uykusuna yatırıldığı, gerçek gündemde ise bölücülerin, işbirlikçilerin, hırsızların ve rüşvetçilerin cirit attığı Türkiye manzarasını değiştirebilecek tek siyasi organizasyon Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ebedi yurdumuza ve devlet-i ebed müddetimize karşı hasmane tavır içerisine giren hiçbir gücün yaptığının karşılıksız kalmayacağına Milliyetçi Ülkücü Hareket kefildir. Bu kutlu devletin kurucu harcını yokluk içerisinde atan Türk milliyetçileri, varlık içerisinde yaşatacak iradeyi göstermesini de gayet iyi bilirler.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Porno Gratuit Porno Français Adulte XXX Brazzers Porn College Girls Film érotique Hard Porn Inceste Famille Porno Japonais Asiatique Jeunes Filles Porno Latin Brown Femmes Porn Mobile Porn Russe Porn Stars Porno Arabe Turc Porno caché Porno de qualité HD Porno Gratuit Porno Mature de Milf Porno Noir Regarder Porn Relations Lesbiennes Secrétaire de Bureau Porn Sexe en Groupe Sexe Gay Sexe Oral Vidéo Amateur Vidéo Anal