GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

MHP Alucra ve Şebinkarahisar Kongreleri yapıldı

Bu haber 01 Aralık 2014 - 11:04 'de eklendi ve 659 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Alucra ve Şebinkarahisar İlçe Kongreleri gerçekleştirildi. Alucra’da Vehbi Usta, Şebinkarahisar’da Veysel Cengiz güven tazeledi.

 

Cumartesi ve Pazar yapılan her iki İlçe Kongresi, MHP MYK Üyesi İsmail Bozalioğlu, Giresun İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum ile İl, İlçe yöneticileri ve partililerin katılımı ile gerçekleşti.

Kongrelerde MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin İlçe Kongresi Divan Başkanlığına ve teşkilatlara gönderdiği mesajı okundu.

 

“TÜRKLÜK ALERJİSİ VARDIR”

MHP MYK Üyesi İsmail Bozalioğlu yaptığı konuşmada, Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’in Tunceli ziyaretine değindi.

Bozalioğlu, “Daha yakın bir zamanda cemevine ‘cümbüş evi’ deme terbiyesizliğini gösterenleri dahi ağırlayan bu zihniyetin, Alevi kardeşlerimizin ibadethanesinin kapılarını Türk milliyetçilerine kapatmasının arkasında Türklük alerjisi vardır.

Horasan erenlerine, Orta Asya alperenlerine kadar uzanan Alevi Türkmenlerinin ibadethanesi olarak kabul ettiğimiz ve desteklediğimiz cemevlerinin kapısını yüzümüze kapatanların Alevi kardeşlerimiz olmadığının farkındayız. Hiçbir gerçek Alevi’nin cemevinin kapısını misafire kapatmayacağını, gelenler kendileriyle gönül birliği etmiş Ülkücüler değil, en büyük düşmanları olsa dahi o kapıdan geri çevrilmeyeceğini gayet iyi biliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“ÜLKENİN % 70’İ SEFALET İÇİNDE”

Kongrelerdeki konuşmasında AKP iktidarını eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, son kalenin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu ve son komutanın da Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli olduğunu söyledi.

 

Dr. Orhan Erzurum, AKP’nin 12 yıldır ülkeyi uçuruma sürüklediğini belirterek ülke gündemini Ekonomi, İç ve Dış siyaset olmak üzere üç ana başlıkta değerlendirdi. AKP Hükümetinin 12 yıldır ülkeye hiç bir şey kazandırmadığının altını çizen Dr. Orhan Erzurum, “12 yıldır ülkeyi idare eden iktidar incelendiğinde Türkiye’nin 2002 den bu yana geçen 12 yıllık süreçte Cumhuriyet Tarihinden 2002’ye kadar ekonomik borçlanma tutarı 225 milyar dolar, 2002 baz alındığında 2013 ‘e kadar ekonomik borçlanma ise 465 milyar dolardır.

Yani 80 yıllık cumhuriyet tarihinde 225 milyar dolar borçlanma 12 yıllık süreçte de iki katı borçlanma söz konusu. Birde buna özelleştirmeleri eklediğimizde AKP iktidarının ekonomiye hiçbir şey katmadığını doğan çocukların borçlu doğdunu, asgari ücret ve emekli maaşlarının açlık sınırının altında göz önüne alındığında ülkenin % 70’inin sefalet ve yoksulluk içerisinde olduğunu görmekteyiz” dedi.

AKP Hükümeti’nin iç politikadaki çalışmalarını da eleştiren İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, “Demokratikleşme paketleri adı altında teröristlerle mücadele etmek yerine müzakere metodu seçilen bir yöntem ile bugün teröristlerin kazandığı cüretkâr tutumlar maalesef kendi mahkemelerini, kendi vergilerin toplamaya kadar gitmiştir.” diye konuştu.

 

Dr. Erzurum şöyle devam etti: “Türklüğü, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını beyan eden bir iktidar iç politikada çok ciddi sıkıntı ve bunalımlara hatta bu ülkenin Allah muhafaza bölünmesine gidecek yolu ve kanalı açmıştır.”

 

ALUCRA’DA VEHBİ USTA

Alucra’da yapılan seçimde, Vehbi Usta başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Cemil Türker, Mete Metinyurt, Yasin Erdoğan, Süleyman Kızıl, Hurşit Yakupoğlu, Hamdi Aztopal, Sedat Demirci, Fatih Bıyıkçı, Enes Kürtünlü, Hasan Kulaç, Osman Kılıçkaya, Avni Korkmaz, Muammer Közleme ve Burak Bıyıkçı.

 

ŞEBİNKARAHİSAR VEYSEL CENGİZ

Şebinkarahisar’da yapılan seçimde, Veysel Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Namık Belgütay, Süleyman Demircan, M. Ali Kablan, S. Sezai Yeşilbağ, Hüseyin Kürtünlü, Müjdat Sayılgan, H. Ahmet Yalçıntaş, Armağan Eraslan, Suphi Gürçay, Necati Şenol, Ömer Toy, Ş. Şaban Kamburoğlu, Ümit Üçler ve Tuncay Sarıkaya.

 

DİĞER İLÇE KONGRELERİ

Son Piraziz, Çamoluk, Güce, Alucra ve Şebinkarahisar ilçe kongreleri tamamlanırken, Dereli ve Bulancak 2 Aralık, Keşap 4 Aralık, Espiye 9 Aralık, Eynesil 10 Aralık, Yağlıdere 13 Aralık, Doğankent 14 Aralık, Çanakçı 20 Aralık, Görele 21 Aralık, Tirebolu 27 Aralık ve Merkez İlçe 28 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. İl kongresi ise 25 Ocak 2015 tarihinde yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.