ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4808
EURO
10,0598
ALTIN
493,19
BIST
1.414
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Cuma Sıcak
38°C
Cumartesi Gök Gürültülü
30°C
Pazar Gök Gürültülü
32°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
33°C
Volkan Yaşar BERBER (*) Tarihte papazların iç ve dış işlerimize karışmaları Haçlı Seferlerine kadar dayanır. Rusyanın İstanbul sefiri General Nikola İgnatyef, II. Mahmut devrinde Yunan isyanında Rusçarı I. Aleksandra yardım ettiği için astırılan Patrik Grigoryos’un  bir mektubundan bahsediyor. ”Türkleri maddeden ezmek ve yıkmak mümkün değildir. Çünkü Türkler, çok sabırlı ve...
Safter Tanık  “Osmanlı; 17. Yüzyılda, düşünce-bilim alanında durgunluğa girdi, sistem-kurumlarını geliştiremedi, çağın değişim-gelişimine ayak uyduramadı.”.  “Osmanlı’da, Aristokrat sınıfı yoktur. Kapıkulu vardır. Bu; hem hanedanın, hem de Osmanlı Devleti’nin uzun ömürlü olmasını sağladı. Ancak; XVII. yüzyıldan itibaren, sağlıklı bir yaşamı olmadı.”.   Aristokratik Monarşiden Mutlak Monarşiye  Osmanlı; Fatih Kanunnamesine kadar, Büyük Selçuklu...
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...

MHP’den Mustafa Mutlu’ya: Boşuna debelenme!

MHP’den Mustafa Mutlu’ya: Boşuna debelenme!
30.12.2014
0
A+
A-

MHP  Genel Başkan Yardımcısı  Semih Yalçın, Aydınlık Gazetesi yazarı  Mustafa Mutlu’nun MHP’ye  yönelik ithamlarına cevap verdi. Yalçın, ”Boşuna debelenmeyiniz. MHP’nin önünü kesmeye, AKP iktidarına muhalifmiş gibi görünerek gerçekte camiamızı parçalamaya dönük stratejiniz sonuçsuz kalacaktır. MHP bu iktidarın tek alternatifidir. Er geç Tayyip Erdoğan’ın tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla kâşaneler yaptırarak kurduğu harami saltanatı son bulacak ve milletin teveccühüyle partimiz iktidara gelecektir” dedi.

HaberRes_39628.jpg.pagespeed.ce.dBfo9jocQe

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Aydınlık Gazetesi yazarı  Mustafa Mutlu’nun MHP’ye  yönelik ithamlarına cevap verdi

Yalçın, ”Sayın Mustafa Mutlu, dünkü yazınızda MHP ve onun saygın lideri Sayın Devlet Bahçeli ile Ülkücü camia hakkında bir yığın hezeyan sıralamışsınız. Ayrıca Türk milliyetçiliğinin meselelerini de aklınızca tartışmaya açmışsınız. Sizinle Türk milliyetçilerinin ihanet şebekeleri karşısındaki Mutlu mücadelesini ve ülkenin çözüm bekleyen meselelerini ciddi bir zeminde tartışmayı gerekli görmüyor; anladığınız, hak ettiğiniz dilden konuşmayı yeğliyoruz.Bakınız! İslamiyet ve Türklük gibi kutsal kavramlar, sizin de içinde bulunduğunuz, ışık kaynağı ve dayanakları “karanlık” olan akım mensuplarının ne kirli ağızlarına ne de teslim alınmış kalemlerine yakışmaktadır. Onların ismetini lekelemeyiniz” dedi.

 

”ZAMANA VE ZEMİNE GÖRE TEMAYÜL DEĞİŞTİRENLER…”

”İçinde yer aldığınız siyasi hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasının en büyük fikir zikzaklarıyla maluldür” diyen Yalçın, ”Zamana ve zemine göre temayül değiştiren, hatta çoğu kere nereye meylettiği belli olmayan, samimiyeti ve niyeti “meşkuk” birtakım mahfillerin talimatları doğrultusunda hareket etmektedir. Önceleri Türkiye’nin gerçekleriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan Maocu-Marksist anlayışın hâkim olduğu “karanlık” hareket; 12 Eylül sonrasında oluşan siyasi atmosfere uyum sağlamak için çark ederek düne kadar sövdüğü bütün değerlere sahip çıkma pozisyonu almıştır.

Bayrak, vatan ve millet düşmanlarıyla hemhal iken birden Vaşington turnu’sol’uyla ayrıştırılarak solculuktan sıyrılmış, suni ve sahte bir milliyetçilik kabının içerisine girmiştir. Bayrağa, vatana ve tüm millî değerlere sahip çıkar görünerek bu değerlerin gerçek sahipleri hakkında tezvirat, karalama kampanyalarına başlamıştır. Sizin, MHP ve Türk milliyetçileri hakkında son ürettiğiniz tezvirat da bu kabildendir” açıklaması yaptı.

 

“TEFSİR-İ ŞERİF”LERİNE MÜRACAAT ETTİĞİNİZ SABAHATTİN ÖNKİBAR DA BUNLARDAN BİRİDİR”

Yalçın, şunları söyledi:”Karanlık”çılar, kendisini Ülkücü olarak pazarlamaya çalışan ama karakter ve ahlak zaafları yüzünden doku uyuşmazlığına düşüp Ülkücü camiada yer edinemeyen bir iki gazeteci müsveddesini de müzevirler ve iftiracılar korosuna dâhil etmişlerdir. “Tefsir-i şerif”lerine müracaat ettiğiniz Sabahattin Önkibar da bunlardan biridir. Memleketi Rize’de bile ahlak zaaflarıyla bilinen ve bu yüzden kendi aile çevresi tarafından bile refüze edilen bu adam, oynayıp gülmüş; sonunda yerini, layığını bulmuştur. Bu zavallı âdem; camiamız tarafından reddedildiği için, yıllardır MHP ve Ülkücü Hareket aleyhinde ipe sapa gelmez iddiaları, rezilane iftiraları sıralayıp durmaktadır.

Sayın Mutlu, bu kimesnenin kin ve nefret yüklü cümlelerinden yola çıkarak MHP’ye yaptığınız saldırı ile yel kayadan ne götürürse siz de onu götürürsünüz.

Siz, elin gömleğiyle gerdeğe gireceğinize kendi görüş ve fikirlerinize dayanarak MHP’yi eleştirseniz daha makul ve mantıklı davranmış olursunuz. Ayrıca kılavuzunuz Önkibar olduğu için burnunuzu bir türlü pislikten kurtaramazsınız.

Bu Önkibar bugüne kadarki iftiralarıyla ne yapabilmiştir ki siz onun yolunu izleyerek bize zarar vereceksiniz?

Kurt postu giymekle çakal nasıl kurt olmazsa, eski Maoculardan da Türk milliyetçisi olmayacağı açıktır. Siz MHP ve onun saygıdeğer Genel Başkanıyla uğraşmayı bırakınız da kendi hal-i perişanınıza bakınız.

Biliniz ki Türk milliyetçiliğini ve Ülkücü Hareketi sinsice değersizleştirmeye, onun siyasi temsilcisi olan MHP’yi kendi tabanının gözünden düşürmeye sizin gibi Vaşington tellallarının ne gücü ne kıratı yeter.

MHP’nin Tayyip Erdoğan ve AKP’ye dolgu malzemesi olduğuna dair iddiaların da zerre kadar dayanağı olmadığı, kimse tarafından ciddiye alınmadığı ortadadır. Çünkü yıllardır bunu söyleyen maksatlı çevrelerin eline geçen, koca bir hiçtir.

“MHP hiçbir tedaviyi kabul etmiyor.” diyerek partimizi hasta gibi göstermeye çalışmanız ise pek gülünçtür.

Siz kimsiniz de 46 yıllık köklü bir siyasi hareketi ve binlerce şehidin kanıyla kutsadığı faziletli bir mücadelenin temsilcilerini en rezil ifadelerle suçlama cüretini gösteriyorsunuz?

Kullandığınız bu üslupla, kartala saldıran serçenin eline ne geçerse sizin de yanınıza o kâr kalır.

Sabahattin Önkibar’ın yazdıklarının özeleştiri olduğunu iddia ediyorsunuz. Onun özü yoktur ki eleştirisi olsun. Onu Ülkücü zannettiğinize göre ya siz Ülkücüleri tanımıyorsunuz veya Önkibar’ı adam sanıyorsunuz. Körle yatan şaşı kalktığına göre siz de hem şaşı hem de şaşkın olmuşsunuz Sayın Mutlu.

Sizin bu kimesneyi ciddiye alıp cümlelerini köşenize taşımanız, insandan ne kadar anladığınızı da göstermektedir. Oysa onu ne basın sektöründe ne de MHP camiasında ciddiye alacak bir Allah kulu bulamazsınız.

 

”BOŞUNA DEBELENMEYİNİZ”

Yazınızda Önkibar’ı kendinize rehber edinerek MHP’yi hem AKP ile hem cemaatlerle hem de CHP ile özdeşleştirme gibi bir garabete düşmüşsünüz. Bu sadece cehaletinizin ve camiamız hakkındaki ön yargılarınızın göstergesi değil, kötü niyetinizin de işaretidir. Bu kadar palavra ve palavracılarla yatıp kalktığınıza göre siz gerçekten rahatsızsınız Sayın Mutlu!

Tedavi diyorsunuz da bence sizin mahfili yönetenlerin ve Önkibar gibi hastalıklıları aralarına almakla kâr elde edeceğini sananların buna ihtiyacı vardır. En iyisi siz bir akıl sağlığı uzmanına görünerek “Ben neden sürekli halüsinasyon görüyor, neden sürekli MHP hakkında hezeyanlar sıralıyorum?” diye sorun. Muhtemelen, “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.” diye cevap verecektir.

Hiç şüphemiz yok ki milliyetçiliğe sahip çıkıyor görünerek aslında onu öldürmeye çalışan sizin gibiler, hüsrana uğrayacaklardır. Çünkü milliyetçilik; öldürülemeyecek, yok edilemeyecek kadar güçlü ve dinamik bir fikirdir. MHP ve Ülkücü Hareket gibi ona gerçekten inanıp uğrunda savaşanlar da ne kadar meşakkat ve çile çekerlerse çeksinler, ne kadar iftira ve saldırıya uğrarlarsa uğrasınlar, er veya geç hedefe ulaşacaklardır.

Boşuna debelenmeyiniz. MHP’nin önünü kesmeye, AKP iktidarına muhalifmiş gibi görünerek gerçekte camiamızı parçalamaya dönük stratejiniz sonuçsuz kalacaktır. MHP bu iktidarın tek alternatifidir. Er geç Tayyip Erdoğan’ın tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla kâşaneler yaptırarak kurduğu harami saltanatı son bulacak ve milletin teveccühüyle partimiz iktidara gelecektir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.