YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Olcay Kılavuz: Ülkücü Hareket’te mangal gibi yürek vardır

Bu haber 07 Aralık 2014 - 21:37 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

“ Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Malatya Ülkü Ocakları tarafından “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adıyla düzenlenen şölene katıldı. „

Şölene Genel Başkan Olcay Kılavuz’un yanı sıra Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Muzaffer Karaca, İl Ocak Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları, MHP Yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Şölende Ülküdaşlarımıza seslenen Genel Başkan Olcay Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu.
Click the image to open in full size.
“Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak; Türk milletinin ve özelde Türk gençliğinin sorunlarına çare üretmeye, gelişimine katkı sağlamaya devam etmekteyiz.

Özellikle son dönemde gerçekleştirdiğimiz; Türk Gençlik Çalıştay ve Kurultayları, Ortaöğretim mensubu öğrencilerine yönelik Erol Güngör Gelişim Programı, Lisans talebelerine yönelik Ülkü Evleri ve Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu Projesi, Savaş mağduru Türkmen kardeşlerimizin acısını dindirmek amacıyla Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in himayelerinde “Türk’ün Elini Türkmen Elini Uzat” kampanyası, Türk dünyasında bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdığımız Kurban Bağış Kampanyası, ve son olarak lisans ve lisansüstü talebelerin ihtiyaçlarını karşılamak için planlanan Burs Kardeşliği Projesi hayata geçirilmiştir. 
Click the image to open in full size.
Ülkü Ocakları olarak şehitlerimizin bize bıraktığı yükün, Cennetmekan Başbuğmuz’un emanet ettiği sorumluluğun çok şükür ki farkındayız; onlara layık olabilmek için elimizden geleni yapmaktayız. Ülkü Ocakları olarak; Türk gençliğini ve Türk milletinin geleceğini tehdit eden uyuşturucu madde tüketimine karşı seferber olmuş durumdayız. Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin uzun çalışmaları neticesinde, uyuşturucunun zararlarını anlatan bir tiyatro ekibi oluşturulmuş ve yurt çapında turneye devam etmektedir, Ülkü Ocakları il ve ilçe temsilcilikleri tarafından uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için Sağlık Yürüyüşleri gerçekleştirilmekte, Uyuşturucunun zararlarını anlatan saha ve sosyal medya çalışmaları yapılmaktadır. Bundan sonraki süreçte uyuşturucu madde bağımlılarına moral amaçlı ziyaretler düzenlenecek ve uzman kişilerin katılımıyla konferanslar gerçekleştirilecektir.
Click the image to open in full size.
Ülkü Ocakları Türk gençliğinin, Türk milletinin ve Türk devletinin sigortasıdır. Bu yüzden mücadelemiz milletimizi ilgilendiren tüm alanlarda; her türlü şart ve zamana rağmen devam edecektir. Ülkemiz bir cendereden geçmekte; Türk milleti bir darboğaza sokulmak istenmektedir. Mevcut hükümet ise Türklüğe düşmanlık edenleri “çözüm” adlı yıkım süreci ile muhafaza ederek, yaptıklarını görmezden gelmektedir. Günümüzde ihanetler taltif bulmuş; devletimize ve milletimize karşı işlenen suçlar estetize edilmiştir; 36 etnik unsura bölünmek istenen Türk milletine yönelik oyunlar; Özellikle sabık Başbakan’ın adeta bölücüleri haklı çıkaran “Yüreğiniz yetiyorsa bu sözleri Tunceli’de söyleyin” çıkışıyla bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Türk milleti hakkında son sözü söyleme hakkına sahip olan Ülkücüler, çok şükür ki bilge lideri Devlet Bahçeli’yle beraber Tunceli’ye gitmiş; Türk milletine karşı işlenen suçları ve bu suçu işleyen hainleri Ankara’da olduğu gibi dile getirmiştir. Milliyetçi-ülkücülerin 81 ili vatan bilen özgüveni Başbakan’ı korkutmuş ve ülkücü iktidarın ayak seslerinin ne kadar çok duyulduğunu bir kere daha göstermiştir.

Malatya’dan Liderimizin tabiriyle bir kere daha belirtmek isteriz ki;
Click the image to open in full size.
Biz ne insanımızdan cayarız, ne vatanımızdan vazgeçeriz. 
Biz ne hıyanette korkar ne de haram yiyenlerden çekiniriz.

Ülkücü Hareket’te mangal gibi yürek, demir dağları eritecek devasa bir cesaret vardır!

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, programımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Sağ olun, var olun. Allah’a emanet olun.” Dedi.

Ayrıca Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’a Malatya Ülkü Ocakları Başkanı tarafından Suriye’de yaşayan Türkmen soydaşlarımızın bayrağı hediye edildi.

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlaması ve hediye takdiminin ardından sahne alan Ali Kınık, Osman Öztunç ve Aşık Devai Ülküdaşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Malatya Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” Şöleni’ni sona erdikten sonra Ülkücü Şehitlerimizden Cengiz Baktemur’un ailesini ziyaret etti. Abisi Rıza Baktemur ile bir süre görüşen Kılavuz Ülkücü Şehitlerimizin ailelerini ailemiz bilerek var gücüyle yanlarında olacaklarını, ihtiyaç duyulması halinde tabandan tavana her Ülküdaşımızın yanlarında olduğunu ifade etti.

Ülkücü Şehidimiz Cengiz Baktemur’un ailesinden sonra yine Ülkücü Şehitlerimizden Mahmut Güldaş’ın ailesi de ziyaret edildi. Şehidimizin kardeşi Mehmet Güldaş ile de görüşen Kılavuz Ülkücü Şehitlerimizin canlarını feda ettiği Ülkü Ocakları’nın sancağını yere düşürmeyeceklerini ve emanete sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirtti. Türk-İslam davasının meşalesinin sönmemesi bu uğurda her türlü mücadelenin verileceğinin altını çizdi. Ülkücü Hareketin analarımızın ve ailelerimizin dualarıyla bugünlere geldiğini ifade eden Kılavuz aileden dualarını eksik etmemesini istedi.

Malatya’daki ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Olcay Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.