YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu’ndan 10 Ocak mesajı

Bu haber 09 Ocak 2015 - 21:23 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

Haber alma hürriyetinin önündeki engeller kaldırılmalı, basın üzerindeki her türlü baskı ve yıldırma politikalarına derhal son verilmelidir.

–Hırsızlığı yazan değil, yazmayan ve üzerini örten cezalandırılmalıdır.
—Siyasi iktidar gücüyle oluşturulan sermaye havuzuna ve çukuruna düşmüş medyanın, adeta bir yarış halinde gerçekleri ters yüz etmesi, ihanetin en büyüğü olmuştur.
— Kitle iletişim araçlarının ‘kitle imha silahı’ haline geldiği çağımızda milli basın, mili ordu gibidir.
–Devlet ve millet olarak ilelebet payidar olma hedefinin yaşatılmasında ve toplumsal barışın sürmesinde basının hayati öneme sahip olduğunu görmekteyiz.
— Basın çalışanlarının özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi mutlaka sağlanmalıdır.
 
 
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Türkiye’de basın özgürlüğünün önündeki engellerin mutlak surette kaldırılması gerektiğini söyledi.
10 Ocak Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan İzgioğlu, Türkiye’de basına yönelik baskı ve yıldırma politikalarının hızla arttığını, iktidar ve sermaye gücüyle oluşturulan yandaş basının, toplumsal çürümeyi tetikleyen, Türkiye’yi uçuruma sürükleyen en önemli sorun haline geldiğini ifade etti.
BASKILAR BÜYÜK BİR SORUNA DÖNÜŞTÜ
İzgioğlu şunları kaydetti:
“Gerek birey bazında gerekse bütün halkın gözü, kulağı ve dili olarak kabul gören basın, bu sektörde görev yapan gazetecilerin bir araya getirdiği kurumsal ve kamusal bir kimlik olarak varlığını sürdürür. Basın, devletin ve toplumun hak ve menfaatlerinin her alanda korunması gibi ulvi bir amaca hizmet eder. Son yıllarda basına yönelik artan baskı ve yıldırma politikaları, sadece çalışan gazetecileri mağdur etmekle kalmayıp aslında bütün toplumu ilgilendiren büyük bir soruna dönüşmüş bulunmaktadır.”
MİLLİ BASIN MİLLİ ORDU GİBİDİR
Başkan Mustafa İzgioğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Hırsızlığın, rüşvetin, vurgunun, talanın, her türlü ihanetin yazılıp, konuşulamadığı bir ortamda halkın gerçekleri görme imkanı yoktur. Ayrıca dahası, siyasi iktidar gücüyle oluşturulan sermaye havuzuna ve çukuruna düşmüş medyanın, adeta bir yarış halinde gerçekleri ters yüz etmesi ise, ihanetin en büyüğü olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünün sorgulanır hale gelmesinin, eşkıyanın paralel devlet olarak faaliyet gösterme cüreti kazanmasının en önemli sebeplerinden biri de burada aranmalıdır. Kitle iletişim araçlarının ‘kitle imha silahı’ haline geldiği çağımızda milli basın, mili ordu gibidir. Küresel emperyalizmin Müslüman ülkelere açtığı her savaşta küresel sermayenin emrindeki basının öncü rolü oynaması boşuna değildir. Coğrafi sınırlarımızı şanlı ordumuz korumakla mükellef ise mili ve manevi değerlerimize yönelik her türlü saldırıyı bertaraf etmek, asrın soygunlarını ortaya çıkararak yetimin hakkını korumak da basının görevidir.”
HIRSIZLIĞI YAZAN DEĞİL YAZMAYAN CEZALANDIRILMALI
İzgioğlu mesajını şu ifadelerle bitirdi:
“Bu vesileyle ifade etmek gerekirse; devlet ve millet olarak ilelebet payidar olma hedefinin yaşatılmasında ve toplumsal barışın sürmesinde basının hayati öneme sahip olduğunu görmekteyiz. Dolayısıyla; sektörde faaliyet gösteren, bu alanda ekmeğini kazanıp ailesinin nafakasını çıkaran çalışan gazetecilerin sorunlarının çözümü esastır. Basın çalışanlarının özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi mutlaka sağlanmalıdır. Haber alma hürriyetinin önündeki engeller kaldırılmalı, basın üzerindeki her türlü baskı ve yıldırma politikalarına derhal son verilmelidir. Hırsızlığı yazan değil, yazmayan ve üzerini örten cezalandırılmalıdır. Milli meseleleri görmeyerek, ihaneti gizleyerek üç maymun rolünü oynayan, toplumsal çürümeyi teşvik eden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünüp parçalanmasına hizmet eden gayri milli yandaş basın ve aynı misyonu yüklenmiş havuz medyası sorun olmaktan mutlaka çıkarılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularla tebrik eder, sorunsuz, baskısız bir meslek hayatı temennisiyle selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.