GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

“Davutoğlu, ihanet filminin kötü bir dublörü”

Bu haber 11 Şubat 2015 - 16:00 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Başbakan Davutoğlu’nun hezeyanları ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın itiraflarına” ilişkin yaptığı açıklamada, Arınç’ın ”Biz yüzde 50 oy alıyoruz. Fakat geriye kalan yüzde 50’de bir nefret söylemine dönüşüyor” sözlerini hatırlatarak ”Biz de “günaydın” Sayın Arınç diyoruz” dedi.

OSLO’da verilen sözler kapsamında “Öcalan’ı çıkarma projesi” sistemli bir şekilde işlendiğini belirten Büyükataman, “Bu filmin senaryosu okyanus ötesinde yazılmış, gösterime girme tarihi Oslo’da karara bağlanmıştır. Bu film, Habur’la başlayan, Oslo’yla devam eden İmralı ile sürdürülen müzakereler sonucu hazırlanan ve Türk milletine dayatılan bir ihanet filmidir. Davutoğlu, bu ihanet filminin sadece kötü bir dublörüdür” açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri  İsmet Büyükataman, “Başbakan Davutoğlu’nun hezeyanları ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın itiraflarına” ilişkin yaptığı  yazılı basın açıklamasında ”Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında, “Biz yüzde 50 oy alıyoruz. Fakat geriye kalan yüzde 50’de bir nefret söylemine dönüşüyor. Bu, bizim yüzde 50 oyumuza engel olmaz. Ama Türkiye yönetilebilir bir ülke olmaktan çıkabilir” demektedir. Biz de “günaydın” Sayın Arınç diyoruz” dedi.

Büyükataman,  ”Defalarca, “AKP, her vesile ile toplumsal çatışma, kutuplaşma ve kamplaşmayı teşvik eden siyaset dili ve her yolu meşru gören, aldatma ve kandırmaya dayalı maskeli siyaset anlayışıyla gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. AKP’nin siyaset tarzı budur ve bunun üzerine kurulmuştur” dedik. İkaz ettik. “AKP’nin devri iktidarında; AKP’nin bizzat mihmandarlığı ve müdahalesiyle;  ortak değerler aşındırılmış, toplumsal hoşgörü zehirlenmiştir. Kutuplaşmalar keskinleşmiş, siyasi ve ahlaki kirlilik yaygınlaşmıştır. Adalete darbe vurulmuş, rüşvet ve rüşvetçilere kol kanat gerilmiştir.  Etnik bölücülük serpilmiş, hainler tavizlerle taltif edilmiş, jestlerle ödüllendirilmiştir” dedik, tarih önünde mesul olursunuz, hesap veremezsiniz dedik, uyardık.

Türk milleti çatışma, ayrışma, kutuplaşma ve gerginlik istememektedir. Sayın Arınç da başından beri bunun farkındadır. Özerklik hususunda bölücülerle anlaşan AKP’nin bu çamura battığını görmüş ve siyasete veda etmeden önce bir günah çıkarma gayretine girmiştir” açıklaması yaptı.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Büyükataman, şunları söyledi: ”Herkes emin olmalıdır ki, Milliyetçi Hareket Partisi var olduğu sürece, hiç kimse vatan topraklarını bölemeyecek, federasyon ve demokratik özerklik özlemlerine ulaşamayacak, milli ve üniter devlet yapısını bozamayacak, bin yıllık kardeşlik hukukumuzu dağıtamayacak ve Türkiye’yi yabancıların insafına terk edemeyecektir.

Terör örgütü üyelerinin dağa çıkmalarını haklı bulan ve Paris’te öldürülen PKK’lılara üzüldüğünü ilan eden, bölücübaşı Öcalan’ı önemli bir aktör olarak gördüğünü söyleyen Arınç’a aziz Türk milletinin sevgiyle bakması elbette mümkün değildir.

Öte yandan Davutoğlu, karşı çıktığımız iç güvenlik paketi üzerinden partimizi eleştirmeye çalışmaktadır. MHP’yi bu konuda birileriyle ittifak yapmakla suçlayan Davutoğlu bilmelidir ki Oslo’da PKK ile pazarlık masasına oturan MHP değildir. Türk milletinin bölünmeye, toplumsal kutuplaşmaya ve ötekileştirmeye karşı kenetlendiği Milliyetçi Hareket Partisinin hiçbir şer odağıyla ve partiyle ittifakı söz konusu değildir.

Davutoğlu iç güvenlik paketine itirazımızdan daha önce de sormuş olduğumuz şu sorularımızı bir an önce cevaplandırmalıdır:

1-    KCK’nın kuruluşunda, eylemlerinin planlanmasında AKP’nin müdahalesi ve katkısı olmuş mudur?

2-    Hapisten çıkan bölücü militanların ve hatta dağdaki eşkıyanın, siyasete taşınabilmesi ve meşrulaşması amacıyla KCK’nın önü bizzat hükümet tarafından mı açılmıştır? Bölücü ve yıkıcı faaliyetlerine bile bile göz yumulmuş mudur?

3-    AKP hükümeti KCK’nın kuruluşundan başından beri haberdar mıdır? PKK’yı devlet kurdu iftiraları, KCK’nın AKP güdümünde olduğunu gizleme ve bu konudaki delilleri yok etme kurnazlığı mıdır?

4-    Sözde Kürdistan’ın kurulması başta olmak üzere, İmralı canisinin serbest bırakılması, anayasal çözümler konusunda teminatlar sunulması ve PKK’nın dağ kadrosunun polis gücü olarak kullanılması konularında bir mutabakat sağlanmış mıdır?

5-    Milli İstihbarat Teşkilatı, kanlı saldırıların zamanlamasını ve yapılış şeklini önceden öğrenmesine rağmen, bununla ilgili önleyici tedbirleri almış mıdır ve lazım gelen uyarıları yapmış mıdır?

“Demokratikleşme” adı verilen PKK’ya teslim paketi 01 Mart gecesi TBMM’den geçmişti. Oslo’da verilen sözler kapsamında “Öcalan’ı çıkarma projesi” sistemli bir şekilde işlenmektedir. Bu filmin senaryosu okyanus ötesinde yazılmış, gösterime girme tarihi Oslo’da karara bağlanmıştır. Bu film, Habur’la başlayan, Oslo’yla devam eden İmralı ile sürdürülen müzakereler sonucu hazırlanan ve Türk milletine dayatılan bir ihanet filmidir. Davutoğlu, bu ihanet filminin sadece kötü bir dublörüdür. Ancak bu kendisini temize çıkarmaya yetmeyecektir. Tarih ve millet önünde olduğu kadar 7 Haziran seçimleri sonrası adil Türk mahkemeleri tarafından da bu ihanetin içerisinde olan herkes yargılanacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.