GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

MHP KIRŞEHİR’İ İNLETTİ, YÜREKLERE SU SERPTİ

Bu haber 08 Şubat 2015 - 18:13 'de eklendi ve 506 kez görüntülendi.

MHP’nin Kırşehir mitingi sonrasi Sabri Şenel açıklamalarda bulundu. Kırşehir mitinginin yüreklere su serptiğini belirten Şenel, ”Bir millet uyanacaktır, ve yeni işgalcilerin temsilcilerinin çanlarına ot tıkayacaktır” dedi.

İŞTE MİTİNG’DEN NOTLAR VE İZLENİMLER 

 

MHP bugün Kırşehir’de yüreklere su serpti. Anadolu kırlarının bağrından, efsane direnişlerin kalelerinden Kırşehir’de, geleceğe dair ümitleri yeniden yeşertti.

 

On binlerce vatan evladı bütün baskı, şantaj, tehdit ve iktidarın kıyım politikalarına rağmen meydanı hınca hınç doldurdu.

 

Kardeşlerimiz, bu topraklarda birlikte yaşamanın olmazsa olmazı olan vatan, millet, ve devletin bir ve bütünlüğüne olan inancını ve kararlılığını Sivas kongresi ruhu ile tekrarladı.

 

Bu topraklarda 36 değil, tek bir milletiz. Bayrağımız ay yıldızlı al bayrak, İstiklal marşımız şehitlerin şehadet ve kutsal mirasına sahip çıkma marşıdır.
Bugün, bu topraklarda gizli pazarlıklarla yürütülen özerklik, federasyon, başkanlık sistemi gibi hiç bir oldu-bittiye geçit verilmeyeceğini gür bir sesle sağır sultanlara ve onların uzantılarına milyonları temsilen haykırıldı.
MHP Genel Başkanı milyonlarca insanın volkan gibi yanıp tutuşan yüreklerine ve hislerine tercüman oldu.
Sultan Alpaslan’ın, Fatihin, Atatürk ve Başbuğ Alpaslan Türkeş’in izini süren Devlet Bahçeli bir kez daha kutlu ve mukaddes bir misyonun temsilcisi olarak Anadolu’nun bağrında milletle kucaklaştı.
Ne Türk milleti, ne de onun milli ve kutsal davalarının davacısı, sarsılmaz son kalenin Türkmen beyi ümitsizdi.
Bu aslında 19 mayıs Erzurum ve Sivas kongrelerinin ruh ve mana ikliminde bir meydan okumadır.

Anadolu’yu işgal için gelenler geldikleri gibi defolup gitti, ve o mağlup olanları kimse hatırlamasa da kahramanlar ve onların dir ruhu yaşıyor.

Bu işgal bugün zihin işgali ve sinsi gizli paketlerle servis ediliyor.

Ama bir millet uyanacak, ve yeni işgalcilerin temsilcilerinin çanlarına ot tıkayacaktır!

İşte bugün, Kırşehir milli uyanışın kıvılcımlarının atıldığı çoban ateşi olarak bir dönem noktası ve milat olacaktır.
Bu ülke iktidarları ebedi kılma uğruna kutsal değerlerini yoksayacak bir ülke değildir.
Kanlı örgüt yasaları devleti hiçe sayarak binlerce insanımızı katledecek, birileri yasaları hiçe sayarak bu kanlı katillere kol kanat gerip bu yetmezmiş gibi hırsızı yolsuzu soyguncuyu korumaya alacak bütün bunlar
yetmiyormuş gibi kendini Cumhurbaşkanı olmasına yasal yetkileri belli olmasına rağmen AKP ye oy isteyecektir.
Bu nasıl hukuk devleti? Bu nasıl demokrasi? Bu nasıl millet iradesi? Böyle bir davranışın demokratik hukuk devleti ile izah edilir hiç bir tarafı yoktur.Bu davranış karşısında aslında yasaları uygulamakla yükümlü mekanizmalar harekete geçmek ve ve hukuk balansı yapmak zorundadır.
Bu balansı asıl Türk milleti tarafından 7 Haziranda yapacaktır.Ülkenin en büyük siyasi partilerinden bir tanesi güzide bir ilimizde binlerce insanı alana topluyor ama bunu yandaş yanaşma yağcı yalaka besleme medya liboş godoş yeşil takıntılı haram saltanatın haramzadeleri haber yapamıyor.
MHP bugün bir kararlılığın temsilcisi olarak, hukuk devleti uyarısını bir kez daha ortaya koymuştur.
MHP hep nerede diyen besleme, devşirme ve dönme yanaşmaların karşısına, oluşturulan algılar üzerinden ahkam kesip, olguları yansıtmayan herkese tarihi hatırlatmayı yapmıştır.
Bu tarihi çağrıya kulak verilmeli ve bu uyarılar dikkate alınmalıdır.Kamu imkanları iktidar partisinin taktığı paye sırasına göre yağmalanırken bunu bir hukuk profesörü hiç utanmadan milletin gözünün içine baka baka anlatıyor.
Yargının siyasallaştığını yüce divan kararının parti mülahazaları ile alındığını belirterek itiraf ve ifşa ediyor.
Bu ülkede herkes kendi hukukunu oluşturursa sonuç cinayettir. Kaostur kargaşadır. Biriken enerji birikimi kimi alt üst eder bunu kestirmek çok zordur.
Hukuk devletine ve siyaset kurumana olan inanç zedelenmemelidir.Demokratik meşru hukuk içerisinde kalan ülkenin tek çıkış yolu olan bu uyarılar ve mekanizmalar boğulup kanlı eşkıya ve hırsızlara yol açılırsa bu emsal
ülke ve millet geleceğini tehlikeye atar.
Kanlı katillerin yolunun açılıp ödüllendirildiği,hırsız yolsuzların korunup kollandığı yasaların hiçe sayılarak tek kişilik yönetim arayışları ile millet iradesinin dayatma medya ile boğulduğu bu dönem kapanmalıdır.
Cumhurbaşkanlığı makamı partiler üstüdür birleştiricidir, uzlaştırıcıdır bunu başaramayanların yapması gereken emaneti en kısa zamanda millete teslim ederek istifa etmeli,arzu ederlerse siyaset yapmalarıdır.
Bu ülkeye yazıktır ne bu makam hırsı? Her makam sizin midir? Analar daha iyi hizmeti doğuramaz mı?
Allah o yiğit bozkurtları yarattı ve hizmetin en iyisin yaparlar. İşte bu yiğitlerin temsilcisi Türkmen beyi Devlet Bahçeli Kırşehir meydanından haykırdı.
Bu ses elbette millet vicdanında yankılanıp karşılık bulacaktır.Bu güzel konuşmanın tamamını ulkucukadro.com sitesinden takip edebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.