ÇOCUK SESLERİ

Ahmet URFALI

Bahçeli: 7 Haziran günü Türkiye’nin solgun yüzü gülecek

Bu haber 26 Mart 2015 - 12:55 'de eklendi ve 329 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye üzerinde kirli bir oyunun sahnelendiğini söyledi. “Sorarım sizlere, suçlular nereye kadar caka satacak, kötüler ne zaman hak ettiğini bulacak, riyakarlar daha ne kadar kazanacak?” diye soran Bahçeli, “Cevabını ben söyleyeyim: 7 Haziran 2015 Pazar günü Türkiye’nin solgun yüzü gülecek, sararmış benzinde hilaller açacak.” dedi.

HaberRes_41237.jpg.pagespeed.ce.mpu7__D5ON

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. 7 Haziran Pazar günü seçim sonrasında Türkiye’nin yüzünün güleceğini ifade eden Bahçeli, sosyal medya üzerinden şu paylaşımlarda bulundu:

 

“Türkiye’de izleyen ve duyan herkesi acı acı gülümseten, hatta umutsuzluğa sevk eden kirli bir oyun sahneleniyor. Yiyenler, yutanlar, soyanlar, sövenler, satanlar, savsaklayanlar, aldatanlar, emanete ihanet edenler bu oyunda başrolü üstlenmiş görülüyor. Maskeler düşüyor, boyalı yüzler ifşa oluyor, ülke ve millet olarak inhilal ve izmihlal imtihanından geçiliyor.

Komplo saplantıları, hayali düşman arayışları, kurgu ve düzmeceden ibaret haberler, yalan ve inkâr dolu sözler artık hepimizi bunaltıyor. Ümitler suistimal ediliyor, heyecanlar istismar ediliyor, en temiz hissiyatlar sabote ediliyor ve dahası Türkiye altımızdan kayıp gidiyor. Sanki sonsuza dek sürecek karanlık bir havada, sanki bitmeyecek bir kasırgada devamlı savrulan kumlar gibi değerlerimiz alabora oluyor.

Güneşi umutla karşılamak istiyoruz, karşımıza kabusla çıkıyorlar; huzur istiyoruz, çok görüyorlar; düzen diyoruz, fazla buluyorlar. Yüreğinde korku besleyenlerle, cesaret ve güvenden mahrum kalmış küçük bir azınlık, umutsuz çığlık duymaktan özel bir haz ve keyif alıyor. Merhum vatan şairimiz Akif, aşağıda sizlerle paylaşacağım mısralarında aslında bugünleri aynısıyla özetliyor:

Eyvâh! Beş on kâfirin îmanına kandık; bir uykuya daldık ki: Cehennemde uyandık.

İslâm ayak altında sürünsün mü nihâyet? Yâ Rab, bu ne hüsrandır, İlâhi, bu ne zillet?

Câni geziyor dipdiri, can vermede mâsûm, suç başkasınındır da niçin başkası mahkûm?

Sorarım sizlere, suçlular nereye kadar caka satacak, kötüler ne zaman hak ettiğini bulacak, riyakarlar daha ne kadar kazanacak? Cevabını ben söyleyeyim: 7 Haziran 2015 Pazar günü Türkiye’nin solgun yüzü gülecek, sararmış benzinde hilaller açacak. Türkiye, kardeşliğe yürüyecek, selamete koşacak, dirliğe ve birliğe kucak açacak ve yeni bir Türk destanı için şafak sökecek, fırtına kopacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments