ÇOCUK SESLERİ

Ahmet URFALI

MHP VE YENİ MKYK

Bu haber 26 Mart 2015 - 3:48 'de eklendi ve 407 kez görüntülendi.

Ali BADEMCİ

Cumartesi günü yapılan MHP 11.Kurultayı’nda yeni MKYK çarşaf liste delege onayından zorlanmadan geçti.  Fakat dedi-kodu mekanizması ufak ufak çalışıyor; altı aya kadar yeni bir olağanüstü kurultay umudu olanlar var. Aslına bakılacak olursa Genel Başkan, Genel Sekreter ve Genel Sekreter yardımcıları olduğu yerde duruyor; demek ki Başkanlık Divanı’nda da önemli bir değişiklik olmayacak. Bunda kötü niyetliler için umuda dönüşebilecek ne var söyler misiniz? Dedikodu gazetesi eski Gurup Başkan Vekili Mehmet Şandır’ın tasfiyesini yazıyordu; ama tam tersi oldu oldu listede yer aldı; bunun üstüne Ümit Özdağ beklenmedik tarzda MKYK’ya girdiği gibi Başkanlık Divanı’nda da yer alması bekleniyor. Başka ne gibi gariplik var? Faruk Bal-Tunca Toskay, M. Başeskioğlu gibi bazı arkadaşlar MKYK listesinde yok; kendi istekleri ile girmemeleri mümkün değil mi? Sinan Ogan ve Engin Alan Aday Adaylığı için müracaat etmemişler, bu hususu onların şahsi tercihi olarak değerlendiremez miyiz? Mutlaka “Öküz’ün altında  buzağı mı aramak” lâzım !

Gazeteler büyük tasfiye diye yazdı; %60 değişiklik olmuş, kime ne, hiç mi değişmeyecek! Aslında hiç de öyle değil! Birkaç kıymetli ve birikimli insan daha girmiş; şu MHP’nin işine bu kadar karışmalarından, ne kadar önemli olduğu sonucunu çıkarabilirsiniz! Sonra bir hareketin liderinin kendi kadrosunu seçme hakkı yok mu? Elbette doğru ile yanlışın hesabını kendileri vereceklerdir; önümüzde, ülke açısından çok önemli bir seçim var, buraya ve bu hedefe kitlenmek varken, böyle dedikodular ve fesat üretimi ile kaybedilecek zaman yoktur. Elbette MKYK bütün partilileri ilgilendirir, başkaları ve başkalaşanlara halt etmek düşer; delegasyon böyle takdir etmiştir; hiç de tenkid etmeye hakkımız yoktur!

Devletin başı eski Hükümet başı olarak her gün “Paralel Yapı” ve fetvası ve tâlimatı yağdırıp, “Kırmızı Bülten” çıkarırken, Hükümet sözcüsünün bir anda koruyucu duruma düşmesi ile neden şu muhteşem medya ilgilenmez! Hükümet-Devlet anlaşmazlığı ekonomiyi bile sallarken çıt çıkaran yok, neden acaba ille de MHP, hiç size bir mesaj vermiyor mu? Hükümet PKK derken,  Devletin başından göstermelik itirazlar yükseliyor! Şu tahlile pek meraklı akil adamların bir izah getirmesi, olmayan akıllarını o tarafa çevirmesi gerekmez mi?

Her yenilik mutlaka bir hayır getirecektir; Sayın Bahçeli Kurultay’da her tarafa yeteri kadar mesaj vermiştir; dost da düşman da bunları artık iyi anlaması lâzımdır! Yazılarına bakılırsa kendilerini idare etme yeteneğinden yoksun “Rahleciler” MHP’ye yeni gömlek biçiyor! Eskiden bu işler gerçekten samimi ve “Allah adamı”  olan ülkücüleri kandırabiliyordu! Lâkin şimdi takke düşmüş kel görünmüştür; Tayyib Bey’in hatırı için MKYK listesi tanzim edemeyiz! Her partinin kendine göre kuralları ve gelenekleri vardır; Devlet adına bu işleri tanzime kalkmak iktidara sahip olamayan ve kendilerini idare edemeyip de  “İmralı Canisi” ile paylaşan dar görüşlülülerin, sahte İslâmcılar’ın işidir.

Ülke içinde millet adına birlik ve beraberlik kalmış mıdır? Şu anda Devletin başında bulunan zat “Türk Milliyetçiliği”ni ayaklar altına almadı mı; 36 etnik unsur anlayışını bir yabancı görüşü olarak diretmedi mi? Bunlar neden tutmadı; bu milletin İstiklâl Marşı’nı Arnavut bir baba ve Buharalı Türk bir anneden doğma Mehmet Âkif; sözlüğünü yine Arnavut Şemseddin Sami yazmış, camilerini aynı gözle görülen Mimar Sinan yapmışsa demek ki bu ülkede geçmişte etnik unsur olmayacağı gibi gelecekte de olmayacaktır. Türkçülüğün kurucusunda  öte beri var ve bunlar bugüne kadar  mesele edilmemişse  arızanın  nerede olduğu  belli değil midir?

Sayın Devlet Başkanımız  “Gürcü” imiş; hangi MHP’li veya Türk Milliyetçisi bunu mesele yapmıştır! Aksine bu ülkede etnik unsurlardan bahseden ve bu işi kurcalayan maalesef o zihniyettir. Şimdi kalkıp MHP Kurultayı ile uğraşacak, listeleri tenkid edecek kadar ileriye giden AKP mantığına verilecek çok güzel cevaplar vardır ve esasen millet bunların ne “Hin” olduğunu çok iyi bilmektedir! Aynen öyle “İt Ürür Kervan Yürür”!

Muhabbetle. 

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments