DOLAR
8,2364
EURO
10,0327
ALTIN
484,91
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Pazar Parçalı Bulutlu
21°C
Pazartesi Az Bulutlu
20°C
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
21°C
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR YÜCEL’E SONSUZ RAHMETLE…  Efendi BARUTÇU  “Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor; Bir hilal uğruna Ya Rab, ne güneşler batıyor!” Türk İslâm Ülküsü davasının 1970’li yıllardaki Ülkücü gençlik liderlerinden,  Bursa Ülkü Ocakları’ndan yakın çalışma arkadaşımız, okul arkadaşımız, kardeşimiz, Bekir Yücel’i şehadetinin 42. yıl dönümünde dinmeyen gönül acılarımızla, sonsuz rahmetle...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL-7    Ahmet URFALI        Yunus bana buğday gerek demişse, bu insanın önce karnının doyması, yani yaşaması gerektiğinin vurgulanmasıdır, bu dünyanın hakkını vermenin kaçınılmaz olduğudur, çünkü himmetle ulaşılan yüce değerlerin taşıyıcısı biyolojik varlığımızdır. Buğdayı aldıktan sonra da himmeti istemesi buğdaya takılıp kalmadığını, dünyaya bağlanmadığını, maddeyi aşmaya hazır olduğunu gösteriyor.   ...
EMİNE IŞINSU ABLAMIZA VEDA Efendi BARUTÇU 6 Mayıs 2021 Perşembe günü ahiret yurduna yolcu ettiğimiz sanatçı, edebiyatçı, yazar Emine Işınsu Öksüz’ün 1970’li yılların Ülkücü Türk Milliyetçisi gençliğinin fikrî şahsiyetinin oluşmasında büyük bir payı vardır. Her biri bir başka güzellikte ölümsüz eserleri ve -o tarihlerdeki yazar kadrosuyla -fikrî seviyesine günümüzde bile...
Dostlar Yaşlı  Öküzün Durumuna  Düşmeyelim Kadir KESKİN              Bir köylünün bir yaşlı öküzü varmış. Biri ölünce yanına ikinci bir öküzü alıp çift sürme imkânı olmadığı için öküzünü köyün sürüsüne koymuş. Sürü de genç danalar olduğu için hep yaşlı öküzü dövmüşler, onu süsmüşler ve hep horlamışlar. Yaşlı öküz, bunu kaderi kabul edip...

MHP’li Uzunırmak: AKP iktidarı, Türk Milletini iflas ettirdi, çiftçiyi batırdı

MHP’li Uzunırmak: AKP iktidarı, Türk Milletini iflas ettirdi, çiftçiyi batırdı
27.03.2015
0
A+
A-

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “AKP çiftçiyi perişan etti. AKP milleti iflas ettirdi. Türkiye’de 166 bin kişi şu anda cezaevlerinde yatıyor ve bu 166 bin kişinin yanında 200 bin kişi de gıyabi tevkif tutuklu olarak aranıyor” dedi.

HaberRes_41266.jpg.pagespeed.ce.ceLTyd7E_5

Uzunırmak,  “Mahkemelerde 7,5 milyon ceza dosyası var. Bu ceza dosyalarının yüzde 68’i ekonomik suçlar ve bu cezaevinde yatan 166 bin insanın aşağı yukarı yüzde 89’u AKP iktidarı döneminde cezaevine girmişler. Şimdi, bana, böyle bir toplumun huzurlu bir toplum olduğundan bahsedebilir misiniz?” dedi.

 

TARIMIN ALTYAPISI MHP İKTİDARINDA YAPILDI

Ali Uzunırmak’ın konuşması şöyle:

Değerli arkadaşlar, birbirimizi lüzumsuz itham etmenin siyasete bir katkısı olmaz.

Burada şunu ifade etmek istiyorum: Sayın Bakan ve bürokratları, bugün oturdukları Tarım Bakanlığında birçok altyapının (MHP’nin iktidarda olduğu) 57’nci Hükžmet zamanında hazırlandığını bilirler ve itiraf etmelidirler.

 

DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİ MHP İKTİDARINDA VERİLDİ

Prim sisteminden çiftçi kayıt sistemine varıncaya kadar taban bilgilerinin 57’nci Hükžmet zamanında bir programla yapıldığını, doğrudan gelir desteğinin çiftçi kayıt sistemi için bir araç olarak kullanıldığını zannederim itiraf edeceklerdir.

 

HAYALLE YAŞAYAN UMUTLA ÖLÜR

Prim sisteminin -yağlık tohumlardan pamuk, başka bitkilere varıncaya kadar- 57’nci Hükžmet zamanında bir sistem h‰line geldiğini de ve bu sistemin doğru sistem olduğunu, eşik fiyat, birtakım uygulamalara varıncaya kadar Tarım Bakanlığındaki birçok politikanın temellerinin o günde atıldığı bir gerçektir.

Dolayısıyla, bilgileri doğru ve yerinde kullanmak lazım. Hayalle yaşayan umutla ölür. Hayalle yaşamamak lazım.

 

166 BİN KİŞİ TUTUKLANDI, 200 BİN KİŞİ ARANIYOR

Ben şimdi size bazı rakamlar veriyorum. “Türkiye gerçeği.” diyorsunuz ya… Türkiye’de 166 bin kişi şu anda cezaevlerinde yatıyor ve bu 166 bin kişinin yanında 200 bin kişi de gıyabi tevkif tutuklu olarak aranıyor.

 

7 MİLYON KİŞİ EKONOMİK SUÇTAN YARGILANIYOR

Türk mahkemelerinde 7,5 milyon ceza dosyası var. Bu ceza dosyalarının yüzde 68’i ekonomik suçlar ve bu cezaevinde yatan 166 bin insanın aşağı yukarı yüzde 89’u AKP iktidarı döneminde cezaevine girmişler.

 

AKP, MİLLETİ İFLAS ETTİRDİ

Şimdi, bana, böyle bir toplumun huzurlu bir toplum olduğundan, 7,5 milyon dosyanın, suç işleme yaşlarını falan çıkarttığınızda, 2 kişi muhatap olsa, 15 milyon insanın suçlu olduğu Türkiye’de -ekonomik suçlardan bu 7,5 milyon dosyanın yüzde 68’i- böyle bir Türkiye’nin ekonomisinin düzgün olduğundan bahsedebilir misiniz? IMF borçları başka şeyler.

 

AKP, ÇİFTÇİYİ PERİŞAN ETTİ

Türkiye’de Türk çiftçisinin borçları, yeniden yapılandırmalarla, şununla, bununla, bugün sayı olarak ve miktar olarak artmış mıdır, azalmış mıdır?

Arkadaşlar, rakamları yalan söylettirebilirsiniz ama rakamlar her zaman doğruyu söyler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.