MHP’li Uzunırmak: AKP iktidarı, Türk Milletini iflas ettirdi, çiftçiyi batırdı

Bu biyografi 27 Mart 2015 - 16:02 'de eklendi ve 467 kez görüntülendi.

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “AKP çiftçiyi perişan etti. AKP milleti iflas ettirdi. Türkiye’de 166 bin kişi şu anda cezaevlerinde yatıyor ve bu 166 bin kişinin yanında 200 bin kişi de gıyabi tevkif tutuklu olarak aranıyor” dedi.

HaberRes_41266.jpg.pagespeed.ce.ceLTyd7E_5

Uzunırmak,  “Mahkemelerde 7,5 milyon ceza dosyası var. Bu ceza dosyalarının yüzde 68’i ekonomik suçlar ve bu cezaevinde yatan 166 bin insanın aşağı yukarı yüzde 89’u AKP iktidarı döneminde cezaevine girmişler. Şimdi, bana, böyle bir toplumun huzurlu bir toplum olduğundan bahsedebilir misiniz?” dedi.

 

TARIMIN ALTYAPISI MHP İKTİDARINDA YAPILDI

Ali Uzunırmak’ın konuşması şöyle:

Değerli arkadaşlar, birbirimizi lüzumsuz itham etmenin siyasete bir katkısı olmaz.

Burada şunu ifade etmek istiyorum: Sayın Bakan ve bürokratları, bugün oturdukları Tarım Bakanlığında birçok altyapının (MHP’nin iktidarda olduğu) 57’nci Hükžmet zamanında hazırlandığını bilirler ve itiraf etmelidirler.

 

DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİ MHP İKTİDARINDA VERİLDİ

Prim sisteminden çiftçi kayıt sistemine varıncaya kadar taban bilgilerinin 57’nci Hükžmet zamanında bir programla yapıldığını, doğrudan gelir desteğinin çiftçi kayıt sistemi için bir araç olarak kullanıldığını zannederim itiraf edeceklerdir.

 

HAYALLE YAŞAYAN UMUTLA ÖLÜR

Prim sisteminin -yağlık tohumlardan pamuk, başka bitkilere varıncaya kadar- 57’nci Hükžmet zamanında bir sistem h‰line geldiğini de ve bu sistemin doğru sistem olduğunu, eşik fiyat, birtakım uygulamalara varıncaya kadar Tarım Bakanlığındaki birçok politikanın temellerinin o günde atıldığı bir gerçektir.

Dolayısıyla, bilgileri doğru ve yerinde kullanmak lazım. Hayalle yaşayan umutla ölür. Hayalle yaşamamak lazım.

 

166 BİN KİŞİ TUTUKLANDI, 200 BİN KİŞİ ARANIYOR

Ben şimdi size bazı rakamlar veriyorum. “Türkiye gerçeği.” diyorsunuz ya… Türkiye’de 166 bin kişi şu anda cezaevlerinde yatıyor ve bu 166 bin kişinin yanında 200 bin kişi de gıyabi tevkif tutuklu olarak aranıyor.

 

7 MİLYON KİŞİ EKONOMİK SUÇTAN YARGILANIYOR

Türk mahkemelerinde 7,5 milyon ceza dosyası var. Bu ceza dosyalarının yüzde 68’i ekonomik suçlar ve bu cezaevinde yatan 166 bin insanın aşağı yukarı yüzde 89’u AKP iktidarı döneminde cezaevine girmişler.

 

AKP, MİLLETİ İFLAS ETTİRDİ

Şimdi, bana, böyle bir toplumun huzurlu bir toplum olduğundan, 7,5 milyon dosyanın, suç işleme yaşlarını falan çıkarttığınızda, 2 kişi muhatap olsa, 15 milyon insanın suçlu olduğu Türkiye’de -ekonomik suçlardan bu 7,5 milyon dosyanın yüzde 68’i- böyle bir Türkiye’nin ekonomisinin düzgün olduğundan bahsedebilir misiniz? IMF borçları başka şeyler.

 

AKP, ÇİFTÇİYİ PERİŞAN ETTİ

Türkiye’de Türk çiftçisinin borçları, yeniden yapılandırmalarla, şununla, bununla, bugün sayı olarak ve miktar olarak artmış mıdır, azalmış mıdır?

Arkadaşlar, rakamları yalan söylettirebilirsiniz ama rakamlar her zaman doğruyu söyler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Türk Tabipler Birliği, korona kadar tehlikelidir ve acilen kapatılmalıdır

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği isimli ihanet olşumunun siyah kurdele takma teşebbüsü zehirli ve zillet bir komplodur” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ülkemizin yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır. Bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz” dedi. Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Siyah kurdele takınca ne olacak? KOVİD-19 hastalığından tedavi gören in…

MHP Tosya ve Tosya Ülkü Ocakları Teşkilatı Ülkücü Şehitleri kabri başında andı

"ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ KABİRLERİ BAŞINDA ANILDI. " MHP Tosya İlçe Başkanı Sn. Mustafa Dündar ÖZURGANCI ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa MOLA, Belediye Meclis Üyeleri, Ülkü Ocakları Tosya İlçe Başkanı Veysel BAŞ ve partililer ile birlikte ülkücü şehitleri kabirleri başında dualarla andı. Milliyetçi Hareket Partisi Tosya İlçe Başkanı Mustafa Dündar ÖZURGANCI; " 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümünde , Bu ülke için canını veren aziz şehitler ile kutsal davaları uğruna can veren ülkücü şehitleri hiçbir zaman unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını" söyledi ve devamında ; " Ülkücüler 5 bin kere can verse de bir gün olsun ebed müddet diye bildiğimiz devletimize sırt dönmemiştir. Eğer ki devletini v…

MHP Bursa İl Başkanı Kalkancı 11 Eylül Bursa’nın Kurtuluşu için mesaj yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı M.Cihangir KALKANCI, 11 Eylül 1922 Bursa'nın Düşman İşgalinden kurtuluşu yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 1326 yılında Orhan Gazi'nin fethiyle adeta altın günlerini yaşamaya başlayan Bursamız, tarihin kendine yüklediği misyon gereği her zaman barışın, huzurun, hürriyetin şehri olmuştur. Ta ki Birinci Dünya Savaşına kadar. Birinci Dünya savaşı sonrasında İtilaf Devletleri ile birlikte hareket eden Yunanistan 1920 yılında önce İzmir ve çevresini, ardından 2 Temmuz 1920 tarihinde Mustafakemalpaşa ve Karacabey'i işgal etti. 6 Temmuz'da ise Gemlik İngilizler tarafından işgal edildi. 8 Temmuz 1920'de de barışın ve huzurun kenti Bursa, Yunan askerleri tarafından işgal edildi. 30 Ağustos'ta Başkomutan…

Cuma mesajları resimli yeni 2020! En güzel kısa ve uzun anlamlı resimli cuma mesajları 11 Eylül #HayırlıCumalar

Mübarek cuma günlerinde vatandaşlar, sevdiklerine Cuma mesajları gönderiyor. Haberimizde Cuma mesajlarını bulabilirsiniz. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek cuma günlerinde, Müslümanlar birbirlerine arasında dua ve iyi temennilerde bulunmak için mesaj gönderiyor. Sizler için derlediğimiz güzel, anlamlı, resimli, kısa, farklı, güzel sözlü cuma mesajları bu haberimizde... " İşte Cuma mesajları " Allah'ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Cumamız mübarek olsun. Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarına nâil olan bahtiyar kullarından eyle Allah’ım! Amin. Cumanı…

MHP Lideri Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı’nın 2023’deki Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

MHP Lideri Bahçeli, Yunanistan'la yaşanan Doğu Akdeniz gerilimine ve erken seçim tartışmalarına ilişkin bir açıklama yayımladı: "Yunanistan’ın neredeyse kumsallarımıza kadar hak iddiasında bulunması çok bariz bir savaş dilidir" ifadelerini kullanan Bahçeli, "Ancak Türkiye’nin varlığı, bağımsızlığı ve onurlu geleceği asla haczedilemeyecektir" dedi. MHP Lideri Bahçeli ayrıca Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını belirterek, "Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında cumhurbaşkanı adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır" ifadelerine yer verdi. MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları; Ege ve Doğu Akdeniz’de yaşanan tehlikeli cephele…

Milli Savunma Bakanlığı: Suriye’nin İdlib bölgesinde 1 askerimiz şehit oldu

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, "bugün teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu yaralanan bir askerimizin hastaneye sevk edildiği ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu" belirtildi. Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadesine yer verildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Piyade Uzman Onbaşı Serdar Aslan için başsağlığı mesajı yayımladı. Akar, mesajında, "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sab…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ