Önce Anıtkabir, sonra Başbuğ’un mezarını ziyaret

Bu haber 27 Mart 2015 - 17:57 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni seçilen MYK ve MDK üyeleriyle Anıtkabir ile Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etti.

 

Anıtkabir ziyaretinin ardından Alparslan Türkeş’in mezarına geçen Bahçeli ve beraberindekiler, mezara kırmızı ve beyaz karanfiller bırakarak, dua etti. Türkeş’in mezarına makam arabası yerine parti otobüsüyle gelen Bahçeli, MHP Genel Merkezi önünde yeni MYK ve MDK üyeleri ile fotoğraf çektirdi.

MHP’nin 11. Olağan Büyük Kurultayı’nda seçilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri, Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında Anıtkabir ile Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etti.

Anıtkabir’de Arslanlı Yol’dan Atatürk’ün mozolesine gelerek, çelenk bırakan Bahçeli, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.
Bahçeli, 11. Olağan Büyük Kurultayı’nın, yüksek katılım ve heyecan içerisinde geçtiğini belirterek, deftere şunları yazdı:

“Bu kapsamda seçilerek görev alan Merkez Yönetim Kurulunun asil ve yedek üyeleri ile birlikte manevi huzurunuzda bulunuyoruz. Büyük bir inanmışlık ve mücadele azmiyle kurduğun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni layık olduğu gelişmişlik seviyelerine çıkarmak amacıyla tüm gücümüzle çalışacağımıza bir kez daha söz veriyoruz. Bıraktığın muhterem eserleri yaşatma, daha ileriye taşıma konusunda azimli ve kararlı olduğumuzu bu vesileyle teyit ediyoruz. Kuruluş ilkeleri doğrultusunda milletimizin birliği ve devletimizin sürekliliği hedefinden asla taviz vermeden, tıpkı milli mücadele yıllarındaki fedakarlık şuuruyla yolumuza şevkle devam edeceğiz. Bu düşüncelerle aziz hatıranı saygı, şükran ve rahmetle yad ediyorum.”

TÜRKEŞ’İN MEZARINI ZİYARET
Anıtkabir ziyaretinin ardından Alparslan Türkeş’in mezarına geçen Bahçeli ve beraberindekiler, mezara kırmızı ve beyaz karanfiller bırakarak, dua etti.

Türkeş’in mezarına makam arabası yerine parti otobüsüyle gelen Bahçeli, MHP Genel Merkezi önünde yeni MYK ve MDK üyeleri ile fotoğraf çektirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments