DOLAR32,3002% -0.04
EURO35,1301% 0.48
STERLIN41,5407% 0.17
FRANG36,0615% -0.21
ALTIN2.403,92% -0,47
BITCOIN67.456,540.25

Büyükataman: “En iyi sonucu almak için yola çıktık.”

Yayınlanma Tarihi :
Büyükataman: “En iyi sonucu almak için yola çıktık.”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Bursa İl Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısında bir basın açıklaması yaptı.

Bursa başta olmak üzere,  Türkiye’nin tüm seçim bölgelerinde,yurdumuzun her köşesinde en iyi sonucu almak için yola çıktık, Mevla’mhayırlara vesile kılsın.” diyan İsmet Büyükataman, Türkiye gündemini değerlendirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

DeğerliBasın Mensupları,

KıymetliDava Arkadaşlarım,

SaygıdeğerMisafirler,

Sözlerime başlamadan önce sizleri enderin hürmet ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Bursa başta olmak üzere,  Türkiye’nin tüm seçim bölgelerinde,yurdumuzun her köşesinde en iyi sonucu almak için yola çıktık, Mevla’mhayırlara vesile kılsın.

Bizim için ilk ve en mühim görevTürkiye’yi rahata ulaştırmak, milletimizi bir ve bütün hâlde huzurakavuşturmaktır. Türk milleti AKP yarasını kangrene dönüşmeden, daha dabüyümeden kesip atmalıdır.07 Haziran 2015 günü bunun için tarihi bir fırsatolacaktır.

KıymetliDava Arkadaşlarım,

AKP iktidar olduğu 2003-2014 dönemindeTürkiye’yi kapitalist ekonomik düzene entegre etmiştir.

Bugün Türkiye, siyasî bakımdanboşlukta, ekonomik bakımından da büyük bir krize doğru sürüklenmektedir.

AKP iktidarında halkımız, çok hızlı birşekilde fakirleşmiştir. 2002 yılında 1,5 milyon olan yardıma muhtaç aile (hane)sayısı 2014 yılı sonu itibariyle 8,5 milyona, kişi sayısı ise 30,5 milyona ulaşmıştır.

Son 13 yılda gelir eşitsizliği giderekartmıştır. Fiili işsiz sayısı 5,5-6 milyon kişidir. Artan işsizlik sosyalpatlamalara neden olabilecek boyutlara çıkmıştır.

AKP milletin enflasyon karşısında heralanda ezilmesine göz yummuştur. Ücretlilerin maaşı yüksek enflasyonla mum gibierimektedir. İşsizlikte 13 yıldır gidişat kötü, gelecek adına umutlu olmak çokzordur. AKP döneminde her 4 gencimizden biri işsiz bırakılmıştır. AKP, 13 yıldaTürkiye’nin işsizlik sorununu çözememiş, aksine sorunu büyütmüştür.

Akrabasını, eşini, dostunu devletin engüzel kadrolarına VIP atamalarla, sınavsız atamıştır.

“17-25Aralık” hırsızlık ve rüşvet olayları, AKP-HDPve PKK ortaklığı toplumun tüm ekonomik ve sosyal kesimlerinde büyük kaygı vegüvensizlik yaratmıştır.

Dış Ticaret Açığı 1923 – 2002 arasında247 Milyar Dolar iken, 2003 – 2014 arasında 771 Milyar Dolara çıkmıştır.

2002 yılında 626 milyon dolar olarakdevraldıkları cari açık, 2013 yılında -65 milyar dolara kadar çıkmıştır.

AKP döneminde Türkiye 453,9 milyardolar toplam cari açık vermiştir.

AKP’nin istikrar sağladığı üç bahis;yoksullaşma, artan cari açık ve bölünmedir. AKP Türkiye’nin kaderi değildir.

13 yıla giren AKP iktidarı, çiftçimiziyalnızlığa terk etmiş, acımasızca unutmuş, yoksulluğun ve sefaletin kilerinekapatmıştır. Bugün köylerde hüzün vardır, çiftçilerimiz dertlidir. Çiftçimizinrızkı çalınmakta, helal kazancı aşırılmakta, elinde avucunda ne varsaalınmaktadır. Çiftçilerimiz üretse de borçlu çıkmakta, ekse de karşılığınıalamamaktadır. Çiftçimiz, kredi ekip borç ve faiz kaldırmaktadır. Türk çiftçisiartık bunları görmeli, hesabını buna göre yapmalıdır. AKP’yi tanımalı, buçorak, verimsiz, kuru, taş kalpli zihniyeti nadasa bırakmalı, demokrasitırpanıyla kesip budamalıdır.

Dükkânını besmeleyle açıp şükürlekapatan, ekonomimizin can damarı olan değerli esnaflarımıza hepimiz çok şeyborçluyuz.

Ya nasip diyerek hayırlı ve helalkazancın amacında olan, kısmeti için gayret gösteren kardeşlerimizi yalnızbırakamayız, beklentilerine sırtımızı dönemeyiz. Esnaf ve sanatkârlarımızdüzlüğe çıkmadan, memurun, işçinin, emeklinin, çiftçinin alım gücü yükselmedenne ekonomik gelişmeden, ne de sözde arttığı iddia edilen milli gelirdenhakkıyla bahsedilemeyecektir.

Yeni işyeri açacak esnaflarımızınvergi ve borç yükünü biliyor, bunun üzerinde dikkatle düşünüyor, çözümüretiyoruz.

Şoför esnafımızın akaryakıt indirimtaleplerini, araçlarını yenilerken bir kereye mahsus ÖTV ve KDV alınmasıylailgili beklentilerini biliyoruz. SGK prim teşvikiyle ilgili taleplerin vekullanılan enerji fiyatlarında indirim yapılmasıyla ilgili isteklerinfarkındayız. Düşük faizli finansman desteği ve mevcut faiz oranlarının daha daaşağılara çekilmesiyle ilgili arzuları görüyoruz. Emekli olup da çalışmayadevam eden esnaf ve sanatkârlarımızdan kesilen yüzde 15 oranındaki SosyalSigorta Destek Primi’nin kaldırılmasıyla ilgili meşru sızlanmaları duyuyoruz.

Şayet aziz milletimiz teveccüh gösterirpartimize tek başına iktidar sorumluluğu emanet ederse; MHP iktidarında heralanda AKP’nin uyguladığı yanlış, sakat, dağınık, tutarsız, özensiz vesamimiyetsiz politikalara son verilecek, çarpıklıklar teferruatlı şekilde elealınarak vatandaşımızın tüm sorunlarına çözüm bulunacaktır.

Değerlimisafirler,

Kabul etmek mecburiyetindeyiz ki, Türkiye’mizgelişme ve kalkınma yolunda AKP ile geçen yılları hep israf etmiştir.

Türkiye, maalesef, güçlü bir millîekonomi oluşturamamış, iddia edilenin aksine bölgesinde etkili bir güçolamamıştır.

Bugün ulaştığımız seviyede Türkiye’mizne yazık ki sözü dinlenmez, yönetenlerine güvenilmez bir ülke hâline gelmiştir.

Bağımsızlığı ve özgürlüğü için üzerindeküresel senaryolar oynanmaktadır.

Bir zamanların cihan devleti, şimdi darbir coğrafyaya, küçük bir ekonomiye, yozlaşmış bir kültürün içine sıkıştırılmakistenmektedir.

Şimdi Adalet ve Kalkınma Partisiyetkililerine sormak istiyorum:

Görüştüğünüz ülkelerin, PKK terörünüIrak’ın kuzeyinde sona erdirme konusunda hani güçlü iradesi bulunuyordu?

Hani sorunları çözecektiniz? Herfırsatta kararlı, azimli ve cesur adım attık derken, aslında neyin adımlarınıatıyordunuz?

Milletimizi kandırmaya ve aldatmayautanmıyor musunuz? Bu aziz milletin izzet-i nefsiyle oynamaya ne hakkınız var?Siz değil miydiniz Habur’da teröristlere karşılama törenleri düzenleyen? Sizdeğil miydiniz davul zurnalar eşliğinde teröristleri serbest bırakan? Siz değilmiydiniz, katillerin sınırlarımızdan gelişini umut verici gelişmeler olarakyorumlayan alçalmayı gösteren? Siz değil miydiniz Meclis’te siyasi bölücülerleyaptığınız görüşmeden sonra, mutluyuz, umutluyuz, diyen?

Siz değil miydiniz, İmralı’da yatanhainle müzakereler yapan? Siz değil miydiniz peşmergeye abi diyen, üçlüistihbaratla Kandil’i gözetlediğinizi iddia eden? Ve siz değil misiniz,şerefinizi İmralı’ya, siyasi namusunuzu Okyanus ötesine ve haysiyetiniziErbil’e teslim eden?

ÜniversiteleriPKK’ya teslim eden siz değil misiniz? Evet, bunların hepsi sizsiniz.Bunların hepsi AKP’nin eseridir.

Eminiz ki, bu gelişmelerden bugünekadar AKP’ye oy vermiş vatandaşlarımız da rahatsızdır. Ancak Türk milletiumudunu yitirmemelidir. MHP tek başına iktidar için yola çıkmıştır.

Saraylarda lükse batan; bakan, başbakanve cumhurbaşkanı çocukları saltanat sürmektedir; İznikli Mehmet ile OrhangaziliHüseyin, Gemlikli Hakan ile Gürsulu Ali umutsuzluğun dibindedir. Harmancıklıİsmail, Büyükorhanlı Umut bir ümitle MHP’nin yolunu gözlemektedir.

Kelesli Mustafa çayına atacak şekerbulamazken, Orhanelili küçük Elif çikolatayı bayramdan bayrama görürken;haysiyetsiz bir bakan çikolata kutularında milyon dolarlarca rüşvet almıştır.

Terörist başının siyasi figür halinedönüştürülmesine Mudanyalı Mehmet’in tahammülü kalmamıştır.

Kestelli Arif, İnegöllü Hüseyin,Yenişehirli Önder bir ses beklemektedir.

Mustafakemalpaşalı Murat ileKaracabeyli Faruk dertlidir. Osmangazili Ahmet, Nilüferli Ayşe, YıldırımlıZeynep artık yeter demektedir.

Türk vatanı sevdalılarını beklemekte vebayrak dalgalanmak için milliyetçi bir rüzgâr beklemektedir.

Bu yolda; herkesi kucaklayacağız.Hepsine sahip çıkacağız. Her insanımızı aziz bilecek ve Milliyetçi Hareket’inmesajlarıyla buluşturacağız. Üç Hilal’in iktidar mührünü Bursa’dan vuracağız.

Bursa’mızda da bu kritik süreçtehizmete talip olan bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Aday adayıarkadaşlarımızın hepsi bizim için değerlidir. Seçim sathı mahallinde hepsininüst düzeyde katkılarını bekliyoruz.

Milletvekili aday arkadaşlarımızıTBMM’de tam kadro görmeyi ümit ediyoruz.

Değerlidava arkadaşlarım,

Yılmayacağız, beklemeyeceğiz, geridurmayacağız, yorulmayacağız. Düşmeyeceğiz, teslim olmayacağız, tavizvermeyeceğiz.

07 Haziran’da dünya, Türk milletininyeniden doğruluşuna şahitlik edecektir. 07 Haziran’da Türkiye, üzerine atılmışölü toprağından silkinerek doğrulacak, Türk milleti Üç Hilal’le yeni baştandoğacaktır.

08 Haziran’da Türkiye kutlu bir güneuyanacak.  Üç hilal yeniden Bursa’danyükselecektir.

Seçime Bismillah dedik. 07 Haziranakşamı şükür namazını Ulucami’de, 08 Haziran sabah namazını Hacı Bayram’dakılacağız.

Değerlimisafirler,

Bursa’nın; talihini değiştirmek, kötüyönetimini sonlandırmak için heyecanlı ve kararlı olan değerli davaarkadaşlarımızı bu vesileyle sizlerle paylaşacağız.

46 yıllık tarihimizle, 46 yıllıkdeneyim ve sapasağlam irademizle başarıya ulaşmak, başarıyı yakalamakistiyoruz.

Bunun için çalışıyor, çabalıyor, inançlıve kararlı bir mücadele veriyoruz.

Bugüne kadar her siyasi zihniyetiktidarda tek başına denenmiştir. Geriye bir tek MHP kalmıştır. İnanıyoruz ki,aziz Türk milleti bu sefer MHP diyecek, Türkiye bizimle yürüyecektir.

Hırsızdan, hainden, rüşvetçiden, ihalemafyasından, haksızlık yapandan, kalpazandan, kara paracıdan, kaçakçıdan, suçörgütlerinden, “17-25 Aralık” faillerindenrahatsızlık duyuluyorsa “Bizimle YürüBursa.”

Şimdi zaman ve mekânaziz Türk milletinden yeni bir diriliş hamlesi beklemektedir. Bu karadönemin kapanması için “Bizimle YürüBursa.”

Bundan önce AKP’ye oy vermiş Bursalıkardeşlerimizi anlıyoruz. Onların kararlarına saygı duyuyoruz. Bir umutdediler, arkasına düştüler. Acaba dediler, üç dönem destek oldular. Belki iyi olur, belki sorunlarımız çözülürdediler, yıllar yılı AKP’ye katlandılar. Peki, bu kardeşlerim olan bitenlerinereye kadar sineye çekeceklerdir? Birliğimizin budanmasına nereye kadartahammül edeceklerdir? AKP’nin yaptıklarına, kriz ve kaos üreten politikalarınahangi aşamaya kadar sabır göstereceklerdir? Bayrağa bugün sahip çıkmayacaksak,ne zaman çıkacağız? Birlikteliğimizi dinamitlemeye çalışanlara nereye kadardayanacağız?

Bursalı hemşerilerim dirliğimize vebirliğimize sahip çıkmak için daha ne beklenmektedir?

MHP; Türkiye için son şans, son kale; Türkmilleti için en emin sığınaktır.

Gelin bir olalım. Diri olalım. İri olalım.Türkiye’nin geleceğini birlikte inşa edelim. Huzur dolu, refah içindekigeleceğe birlikte yürüyelim.

Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyükbir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya tek bilek ve tek yüreğiz. Biz Türkmilletiyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bugünkü aday takdimtoplantımıza katılan herkese bir kez daha sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun. HepinizCenab-ı Allah’a emanet olun. Sağ olun, var olun.

Ne mutlu Türküm diyene.

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort