DOLAR
8,3172
EURO
10,1290
ALTIN
490,87
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

Siz kimin propagandasını yapıyorsunuz

Siz kimin propagandasını yapıyorsunuz
02.04.2015
0
A+
A-

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “PKK’nın yavrusu DHKP-C’nin yaptığı bu eylemi dikkate aldığımızda, aslında terör örgütünün taşeronları aracılığıyla Türkiye’yi nasıl tehdit ettiğini, silahın hukuk düzenine  nasıl kast ettiğini gördük” dedi. Vural “Terör örgütünü çözüm ortağı olarak belirleyenler, PKK’yı muhatap alanlar, 10 maddelik anlaşma imzalayanlar, terörist başının mesajını okuyanlar, ‘olumlu mesaj oldu’diyenler, siz kimin propagandasını yapıyorsunuz” diye sordu

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bugünkü Türkiye manzarasının yönetilemeyen ülke manzarası olduğunu iddia ederek, “Türkiye felç olmuştur; basiretsiz ve kifayetsiz, acz içerisinde bir yönetim, kimin ne görev yaptığı belli olmayan bir yönetim, sistemi felç etmiştir” dedi.

 

İstanbul Adliyesine düzenlenen terör saldırısında savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit olduğunu anımsatan Vural, kanunları uygulamak isteyen bir savcıya yapılan bu saldırının aslında hukuka, milletin egemenliğine ve demokrasiye yapıldığını söyledi. Vural, MHP olarak “terör örgütlerini meşru göstermeyin, haklı göstermeyin, teröristlerle müzakere etmeyin, muhatap almayın; terör örgütleri ile mücadelede savcıların, hakimlerin önünü kesmeyin, KCK iddianamelerinin içini boşaltmayın, İmralı canisinin ağırlaştırılmış müebbet hapsini hafifletip, onu siyasi lider haline getirmeyin, terörle mücadele edin” dediklerini kaydetti.

 

“PKK’nın yavrusu DHKP-C’nin yaptığı bu eylemi dikkate aldığımızda, aslında terör örgütünün taşeronları aracılığıyla Türkiye’yi nasıl tehdit ettiğini, silahın hukuk düzenine nasıl kast ettiğini gördük” diyen Vural, Hükümetin hukuku uygulamadığını, valilere “operasyon yapmayın” emri verdiğini öne sürerek, şöyle konuştu: “KCK operasyonlarının üstünü kapattınız, terörist başının İmralı yolunu, mektubunu gözleyen aşıklar gibi oldunuz.

Şehit hepimizin şehidi, hukuk hepimizin hukuku ama DHKP-C gibi PKK’nın yavrusu olanlara Türkiye’nin hukukunu teslim edenler şöyle bir dönüp bakmalı, ‘ben ne yaptım?’diye. Teröristler için gözyaşı dökenler, terör örgütlerini bir maşa gibi kullanıp Türkiye’ye çözümler dayatanlar, bütün bunları iyi idrak etmeli. PKK’nın yavrusu DHKP-C Reşadiye’de askerleri öldürdüğü zaman ‘canım bunu PKK yapmamıştır’diyecek kadar bu olayın üstünü örtmeye, İmralı’nın itibarını korumak gayreti içinde oldular. Bu saldırıyı çözüm ortağınız PKK’nın yavrusu DHKP-C’nin yaptığını dikkate aldığınızda, PKK’yı meşrulaştırıp muhatap alanlar, gözyaşı dökenler, acaba bundan bir ibretlik ders alabildiler mi?

Açlık grevleri, 1 Ekim, 15 Ekim, 1 Temmuz tarihleri, ‘Bu tarihe kadar bunları yapmazsanız terörü gerçekleştiririz’diyenler, Kobani eylemlerini İmralı’da planlayanlar, bugün PKK DHKP-C aracılığıyla hangi mesajı vermek istiyor acaba? Bunları iyi görmek gerekiyor. İyi terörist, kötü terörist yoktur, terörist teröristtir. Vatandaş yapılan ihaneti Dolmabahçe’de gördü, bunu sorgulamaya başladı.”

 

 “TERÖRİST BAŞININ MEKTUBUNUN OKUNMASINI HASRETLE BEKLİYORDUNUZ” 

Vural, terör örgütleriyle iş tutanların savcının şehit olmasından sonra yeni bir algı operasyonu oluşturmaya çalıştığını ifade ederek, “Hepiniz oradaydınız, hepiniz Oslo’daydınız, İmralı’daydınız, Dolmabahçe’deydiniz, hepiniz terörist başının mektubunun okunmasını hasretle bekliyordunuz” dedi.

Adliyeye yönelik terör saldırısının siyaset malzemesi olarak kullanıldığını iddia eden Vural, “O teröristler oraya nasıl girdi, Yunanistan ve Bulgaristan’dan bahsediliyor, Yunanistan’daki Lavroin Kampı’ndan bahsediliyor ama Yunanistan’a verilen bir nota var mı, ada teslim edildi, Ne yaptınız? Bu örgüt kimlerin taşeronudur, bunlar ortaya çıkarılmalıdır, asıl oyuncular deşifre edilmelidir” dedi.

Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, savcının şehit olduğu operasyonu başarılı bir operasyon olarak nitelendirmesini eleştirerek, “Savcımızın öldürüldüğü bir durumda başarı olmaz, bunu böyle nitelendirmek büyük bir gaflettir” sözlerini sarfetti.

Terör saldırısını yapan teröristlerden bir tanesinin 2013’te gözaltına alınıp daha sonra tahliye olduğunu anımsatan Vural, “Bunları takip eden yok mu, gören göz yok mu? Parlamento’dan kapalı istihbarat için örtülü ödenek alacağınıza keşke devletin güvenlik güçlerini çalıştırsaydınız. Adam adliyeye giriyor, herkes tanıyor, nasıl geliyor, nasıl tanınmıyor? O savcının güvenliği devlete emanet değil mi?” diye sordu.

 

– “MASKELİ BİR ŞEKİLDE FOTOĞRAF VERİYOR, ACABA KİM VERDİRİYOR?” 

Vural, Başbakan Davutoğlu’nun, “Sapan, molotof, maskeli kim varsa sonuna kadar gidilecek” dediğini belirterek, “Elini tutan mı var mı senin?

Maskeli bir şekilde fotoğraf veriyor, acaba kim verdiriyor, neden verdiriyor?

Cenazede basına akredite uyguluyor. Diyarbakır’da nevruz mesajı verilmesine ne diyorsun sen? Yüksekova’da 3 asker kahpece şehit edildi, o zaman niye akredite uygulamadın, lanetlemedin? Terör örgütünü çözüm ortağı olarak belirleyenler, siz terör örgütünün propagandasını yapmıyor musunuz.

PKK’yı muhatap alanlar, 10 maddelik anlaşma imzalayanlar, terörist başının mesajını okuyanlar, ‘olumlu mesaj oldu’diyenler, siz kimin propagandasını yapıyorsunuz? Şimdi bunlar, DHKP-C’nin eylemi üzerinden ayıplarını örtmek için gürültü çıkarıyor. Takke düşmüş, kel görünmüştür. Millet; AKP’nin teröre verdiği tavizlerden rahatsızdır, terör örgütü ile yaptığı dansla, ‘ver başkanlığı al özerkliği’pazarlığından rahatsızdır.

 

Terör örgütü ile yaptığı dansla, yasak aşkı milletten gizleyemezler” diye konuştu.

Tüm yurdu etkileyen elektrik kesintisine de değinen Vural, “80 ilde gün boyu elektrikler kesildi, hayaldi gerçek oldu. Kriz masası kuruyorlar, krizin nerede olduğunu bilmiyorlar, rezalet bir durum. Bu konuda Meclis’e de hiç bir bilgi verilmedi. Bütün bu yaşananlar kurumların çökertilmesinin, parti devletine dönüştürülmesinin sonucudur” dedi.

Oktay Vural, Başbakan Davutoğlu’nun, “Muhalefet cenazeye gelmedi” dediğinin anımsatılması üzerine, “Bizim ruhumuz, insanlarımız oradaydı, cenaze bizim cenazemiz. Pilotun cenazesine katılmayıp nutuk atanlar, o zaman neredeydiniz? Biz ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’diyen bir partiyiz. Şehit bizim şehidimiz, teşkilatlarımız orada olmuştur” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.