ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Pazar Sıcak
35°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
38°C
Çarşamba Sıcak
37°C
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...

SENDİKALI İŞÇİLERE ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ SAHİP ÇIKTI

SENDİKALI İŞÇİLERE ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ SAHİP ÇIKTI
11.04.2016
0
A+
A-

Geçtiğimiz günler de sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıkları iddia edilen maden işçilerine Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı Hakan Kandemir’den destek geldi.

Beraberin de İşten Çıkarılan İşçiler, Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Mehmet Erkin ve Yönetimi, Ülkücü İşçiler Genel Merkez Yöneticileri, Ülkücü İşçiler Derneği Bazı İl ve İlçe Başkanları, Ülkücü İşçiler Derneği Konya İl Başkanı Oğuzhan Yıldırım ve Yönetimi, Kamu Sen Konya Şube Başkanı Hüsamettin Şenel, Türkav Konya Şube Başkanı Mustafa Çakar, Maden işçileri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Bazı Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Bazı MHP İlçe Başkanları ve Vatandaşlar ile  Ilgın da yürüyüş  yapan Kandemir, daha sonra Belediye önün de bir basın açıklaması yaptı.

17291
Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı Hakan Kandemir, Basın Açıklaması yaptı.

Açıklamasında Kandemir;

“İsterdim ki, burada bir araya gelmemizin sebebi farklı olsaydı. Ancak yıllardır süre gelen ve bir türlü çözülemeyen işçi sorunlarından bir tanesi ile karşı karşıyayız. Üzerine bastığımız topraklarda günlerdir gariban Türk işçisinin hakkının yenildiği hepimizin takdiridir.
Kömür ocağında sırf sendika isteğinden ötürü onlarca insanımız işsiz bırakılmış ve onların bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri Tabiri caizse açlığa itilmiştir.  Taşeron işletmeler, hukuk tanımaz bir şekilde Türk işçisini, her alanda bir kıyıma uğratmış, sosyal güvencelerini yitirmiş ve evine ekmek götüremez duruma getirmiştir.
buradaki insanlar sadece sendika üyesi olma isteğinden dolayı işlerinden olmuşlardır. Tek suçları sosyal haklarını, tatillerini, izinlerini yada maaşlarındaki iyileştirmeleri takip edecek birilerinin olmasını istemeleridir.
Ama unutmayın ki Ben Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı, Genel Merkez il ve  ilçe yöneticilerimiz de sizlerin yanında ve bu halkı davanızın arkasında olduğumuzu bildirmek için buradayız.
Emektar Türk işçisi yalnız değildir.  Alnının teri ile Rızkını  kazanmaya çalışan Siz kardeşlerimin 3 kurşun da gözü olan, haksız kazanç peşindeki işverenlere buradan bunu haykırıyoruz.
Türk işçisi olarak İstediğiniz bir sendikaya üye olmak sizlerin anayasa ile güvence altına alınmış hakkınızdır. Yasalarımız derki işçiler, sendikaya üye olmaları ya da olmamaları, iş saatleri dışında veya işverenin rızası ile iş  saatleri içinde işçi sendikaya ve konfederasyonlarının faaliyetlerine katılmalarından dolayı işten çıkarılamaz ya da herhangi bir nedenle farklı muameleye tabi tutulamaz.
Yasalar size bu Hakkı tanınırken, bunu elinizden almak kimin haddinedir. Elbetteki daha iyi şartlarda çalışmak, emeğinizin karşılığını almak istemeniz ve bunun için Seçtiğiniz bir sendika ile işbirliğine gitmeniz en doğal hakkınızdır.
Biz sendikalı işçi ile çalışmak istemiyoruz deyip  sizleri işten çıkarmak nasıl bir cürettir. Bu cüreti gösterenler sonucuna da katlanacaktır.
Karşımızda yasa tanımaz işverenler bulunmaktadır. Yasama da biziz, yürütme de biziz, yargıda biziz diyen, Hak hukuk tanımayan bu Pervasız işverenler karşısında haklı mücadelemizi Her platformda sonuna kadar savunacağız.
Ilgın kömür işletmelerinin siz emektar işçileri burada 15 gündür Eylem desiniz. Cefakar aileleriniz ve bizler Sizi yalnız bırakmayacağız.
İşlerinize geri dönene dek, O haklı mücadelemizi başarıyla sonuçlandırana dek burada, sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu büyük gafletten dönmeleri için sesimizi gerekli tüm merciler de yükselteceğiz.
Bu bağlamda mecliste Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na konu ile ilgili vermiş olduğu soru önergesinden dolayı MHP Konya milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı’ya  teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
Buradaki İşçi kardeşlerimizin sendikal hakları, sosyal güvenceleri sağlanıp işe geri alıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.
Sizin emeğiniz, alın teriniz bizlerin emanetidir.  Emanetinize sonuna kadar sahip çıkacağımızın sözünü veriyor ve sizlerin haklarınıza kavuşana dek en büyük destekçiniz olacağımızın teminatını veriyorum. Ve son olarak diyorum ki nerede haksızlığa uğramış işçi varsa ülkücü işçiler orada yanlarında olacaktır” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen  Maden işçileri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Ülkücü İşçiler Derneğine Şu ana kadar verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, aynı desteği ılgın halkından da beklediklerini belirtti.

Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı Hakan Kandemir ve beraberindekiler Ülkü Ocakları Ilgın İlçe Başkanlığı ve
Maden işçileri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanlığını ziyaretlerinin ardından, Ülkücü İşçiler Derneği Ilgın İlçe Başkanlığının açılışını yaparak ilçeden ayrıldılar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.