Tuzak!

Bu haber 25 Mayıs 2016 - 16:18 'de eklendi ve 299 kez görüntülendi.

Hasan Korkmaz

 

Siyaset sahnesinde Türk Milliyetçiliğini temsil eden MHP’nin içinde bulunduğu durumun vahametini kimse inkâr edemez. Kim ne derse desin millet tercihini AKP’den yana yaptı.

AKP’nin oylarını artırmasında en büyük sebep ise Güneydoğu politikasını değiştirmesidir. AKP kendi kurduğu masayı kendisi yıkmıştır. Bunun sonucunda da MHP ve CHP oylarını elde etmiştir.

MHP oylarının dramatik bir oranda düşmesi MHP kanadında kaosa yol açarken Erdoğan’ın başkanlık sistemi için iştahını artırmasına sebeb olmuştur. MHP’nin duruşu halkın değerlendirmesinde karşılık bulamamıştır.

Ver Bilal’i al hükümeti, dedi MHP ama millet AKP’yi tek başına iktidara getirdi.  Yani temiz olmanın, iktidarın da temiz olmasını istemenin siyaseten faydası olmadığı ortada artık…

Bu durum MHP’nin de kirli siyasete dahil olmasını gerektirmez. Sonuçta millet nasılsa öyle idare edilecektir.

MHP’nin kendini anlatamaması, fikirlerini halka benimsetememesi mensubu olduğumuz hareket açısından bir eksikliktir. MHP anlaşılmıyor, Başbuğ yüzde 2,2 alırken bile fikirleri berraktı, ne yapmak istediğini cümle alem biliyordu. Kendi eli ile toprağa verdiği evlatları için döktüğü göz yaşlarına yüzbinler şahitlik ederdi..

Kendini Ankara’ya hapseden, fikirlerini kendi mensuplarına bile kabul ettiremeyen MHP merkezi olağanüstü kongre talebini engelleyemedi. Artık kanunen bir tüzük kongresi toplanacak.

Yargıtay’ın mahkeme kararını doğru bulmasının ardından genel merkezden bir hamle daha geldi. Tüzük açısından mümkün olup olmadığını bilmiyorum ama genel merkez seçimli olağanüstü kongre kararı aldı ve bir spor salonu kiraladı.

Ülkü Ocakları’nın politize olmuş yapısı ve teşkilatları bir bir budayan Şefkat Çetin delege iradesi için bir tehlikedir.

Daha önce Ramiz Ongun’u kurucusu olduğu ocakların aday olduğu kongrede yuhalanması, Ümit Özdağ’ın adaylığında yaşadığı kanunsuz tutumlar gözönüne alındığında MHP delegesinin iradesine etki edileceği aşikardır. Olağanüstü seçimli kurultay bir tuzaktır.

Ülkücüler ya bu gidişe ses çıkarmadan Azmi Karamahmutoğlu’nun yaptığı ahlâksızlıkların yaşandığı gibi rezil bir kongreye razı olur, partinin daha da küçülmesini sineye çeker ya da şimdiden bu konuda tedbir alır.

Tanrı Türkü ve MHP’yi korusun.

Hasan Korkmaz
Hasan Korkmazhasankorkmazhasan@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments