DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.118.944 -0.734

“Bölünmeyeceğiz, güçleneceğiz”

Yayınlanma Tarihi :
“Bölünmeyeceğiz, güçleneceğiz”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ”MHP; bu badireden bölünerek değil, tam tersine güçlenerek çıkacaktır. Cenab-ı Hak bu şerri de hayra tebdil edecek; camiamızın feraseti, bu fitneyi ortadan kaldıracaktır” dedi.

xHaberRes_51093

HARİÇTEN GAZEL OKUYANLAR YANILACAK

YALÇIN, ”MHP, Türkiye’nin ve Türk siyasetinin geçmişinde vardı; bugününde vardır, yarınında da daha güçlü bir şekilde “Ne ülkünden, ne ülkenden vazgeç” diyenlerle var olacaktır. MHP; bazı çevrelerde umulan ve beklenenin aksine 10 Temmuz Kurultayını “davası için doğru adım” gören ve Ülkücü iradeyi temsil eden delegelerimizin basireti sayesinde büyük bir sağduyu ve dayanışma ruhu içinde sonuçlandıracaktır. MHP hakkında hariçten gazel okuyanlara “Benim ekibim, anlayışım ve fikrim bana; seninki de sana” diyor, herkesin kendi işine bakmasını salık veriyoruz” açıklaması yaptı

 

BOZACILARA ŞAHİTLİK YAPAN ŞIRACI

YALÇIN, “Mamak duruşmalarında zoru görünce gemiyi ilk terk edenlerin arasına karışıp liberaller ve eyyamcılar taifesine dâhil olan Gazeteci Yazar Taha Akyol, MHP ile ilişkisini tamamen kestiği hâlde, şimdi müzmin muhaliflere destek vermek amacıyla bozacılara şahitlik yapan şıracı görevini üstlenmektedir. Taha Akyol; saklandığı fildişi kulesinde keyfine bakmalı, MHP’de siyaseti de erbabına bırakmalıdır. MHP’nin bölüneceğine dair kehanetlere gelince… Aslında bu uçuk öngörülerin arka planında MHP’nin bölünme endişesi değil, aksine giderek güçlenmesinden duyulan kaygı yatmaktadır” dedi.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “AKP’nin tanıdığı “medya kapitülasyonları”yla iktidara bağlanan “medya Levanteni” birtakım eski Marksist köşe yazarları ve yorumcularla asıl yandaşlar, uzunca bir süredir MHP hakkındaki algı operasyonlarına hizmet etmektedir. Medya ve politika meydanında henüz Türk milliyetçilerine karşı husumet cephesini terk etmemiş bazı eski tüfeklerle, Milliyetçi Hareketi 12 Eylül Askerî Darbesi’nden sonra çeşitli endişelerle terk eden bazı isimler de bunlara eklenerek MHP karşısında saf tutmuştur.

 

Hakiki Levantenlerin Osmanlıda ticareti tekellerine almaya çabaladığı gibi, medya Levantenleri de medyayı karanlık mahfillerin tekelinde tutmaya çalışmaktadır. Bunların da eskinin Levantenleri gibi bir elleri yağda bir elleri baldadır ama gözleri de başka sofralarda, başka kazançlardadır.

 

MHP’de olup bitenlerin tasası, bu medya Levantenleriyle solculuk ve gazeteciliği birbirine karıştıran geleneksel MHP karşıtlarına düşmüştür” açıklaması yaptı.

 

”MHP; TÜRK SİYASETİNİN ÖNEMLİ VE VAZGEÇİLMEZ BİR AKTÖRÜDÜR”

 

Yalçın, ”Teşbihte hata olmaz. MHP hakkında ileri geri yorum yapan ve son zamanlarda özellikle de sözde muhalifleri destekleyen gazeteci takımının içine düştüğü durum, bir mahallede Müslümanlarla yaşayan farklı dinden cemaatin; camideki ezana, imama ve müezzine karışmasına benzemektedir.

 

Bunların yaptığı, caminin imamına gelip “Senin vaizini de müezzinini de ezanını da beğenmiyorum. Bunlar değişmelidir. Hatta sende de iş yok; mümkünse yerini bir başka imama terk et.” demesine benzemektedir.

Yandaş medyanın bazı yayın organları da bir taraftan MHP yöneticileriyle ilgili haberlere geniş yer verilirken diğer taratan da Hasan Bülent Kahraman gibi kalemini -iyi bir kapitülasyon geliri karşılığında olmalı- AKP’ye kiraya vermiş eski bir Marksist’e yazılar ısmarlanıp yayımlanmaktadır.

 

Bu ve benzeri tipler; MHP’de olup bitenlerden memnuniyetini gizleyemediği gibi “MHP bitti, bölündü, parçalandı. Siyasi işlevini tamamladı. Ben haklı çıktım.” türünden absürt değerlendirmeler yaparak böbürlenmektedir. Kahraman’ın, bir gazetecide olması gereken objektiflik ve hakkaniyet kriterlerinden yoksun dille kaleme aldığı yazıları; tarafgirlik, husumet, riya, çıkarcılık ve hesapçılık kokmaktadır.

 

MHP karşıtlığı bu yazarın gözlerini öylesine kör etmiştir ki 1 Kasım Seçimleri sonrasındaki süreçte Türkiye’nin oldukça ağır gündemine rağmen bütün kamuoyunda partimizin ilgi odağı olması bile onu sağduyuya sevk etmemiş, aklını başına getirmemiştir.

 

Oysa aynı süreçte seven sevmeyen, dost düşman herkes görmüştür ki MHP; Türk siyasetinin önemli ve vazgeçilmez bir aktörüdür. MHP’nin temsil ettiği ve uğrunda mücadele verdiği fikir ve dava, bu gibilerin fevkalade maksatlı şekilde kullandığı o “maşeri vicdan”a bir daha çıkmamacasına işlemiştir. MHP’nin Türk milletinin vicdanında edindiği yeri yok etmeye kılıç artığı eski Marksistlerin gücü yetmez.

 

Kahraman’ın; MHP hakkındaki bu akıl dışı tespitleri yazması için MHP’nin etine aşeren ve MHP tabanının oylarına göz diken mahfillerce teşvik edildiği, abartılı cümlelerinden anlaşılmaktadır” dedi.

 

 ”BU FARAZİYELERİN, PLANLARIN HİÇBİRİNİN GERÇEKLEŞME ŞANSI YOKTUR”

 

Yalçın, şunları söyledi. ”MHP; daima Türk milletinin sağduyusunu, bekasını, geleceğini, birlik ve bütünlüğünü temsil etmiştir. MHP; bölücüler ve Kahraman’ın içinden yetiştiği Marksist çevreler için daima caydırıcı, kahredici unsur olmuştur.

 

Zaten o da bu yüzden MHP’ye ölçüsüz, hadsiz ve boyunu aşan ifadelerle saldırmaktadır. Bir kısım medya tarafından kendisine sunulan imkânları kullanıp efendilerine hizmet verirken fırsattan istifade MHP düşmanlığını da tatmin etmektedir.

 

Bu ikiyüzlü gazetecilik anlayışı, yanlı ve güdümlü medyanın muhalifler karşısında MHP Genel Merkezine destek veriyor görünmesine aldanılmaması gerektiğini ortaya koymaktadır. Malum medya organları; Kaçak Saray’dan aldığı talimat gereği, MHP’de muhaliflerin kazanıp kaybetmesine ya da Devlet Bahçeli’nin partisinin başında kalıp kalmamasına değil, MHP’de kaosun devamına oynamaktadır.

 

Yapılan bütün yorumların, uygulanan algı yönetimi metotlarının arkasında bu kirli hesap yatmaktadır. Çünkü siyaset ve medya, MHP tabanına gözünü dikmiştir. Hâlihazırdaki TBMM aritmetiğiyle başkanlık sistemini getirme ve bölücü terör örgütünü Anayasa’da değişiklik yaparak yatıştırma imkânı yoktur.

 

Yapılan hesap şudur: Muhtemel bir erken seçimde, Anayasa’yı değiştirecek ve başkanlık modelini getirecek çoğunluğu tek başına yakalamak için MHP’li seçmenin algısını yönlendirmek. MHP’nin siyasi işlevini tamamladığı, parçalanıp küçüleceği algısını yerleştirmek… Böylece MHP’ye oy veren milliyetçi-muhafazakâr seçmenin partisinden ümidini kesip diğer partilere yönelmesini sağlamak.

 

Ancak bu faraziyelerin, planların hiçbirinin gerçekleşme şansı yoktur.

Bu arada MHP’nin etine aşerenler korosuna zaman zaman Milliyetçi Hareketi 12 Eylül Askerî Darbesi’nden sonra çeşitli endişelerle terk eden ve rahatlarını bozmamak için yıllarca partimizin kapısından bile geçmeyenler de katılmakta ve zurnayla peşrev çalmaya çalışmaktadır.

 

Mamak duruşmalarında zoru görünce gemiyi ilk terk edenlerin arasına karışıp liberaller ve eyyamcılar taifesine dâhil olan Gazeteci Yazar Taha Akyol da bunlardan biridir. Akyol, MHP ile ilişkisini tamamen kestiği hâlde, şimdi müzmin muhaliflere destek vermek amacıyla bozacılara şahitlik yapan şıracı görevini üstlenmektedir.

 

Sayın Akyol’un, “Hiçbir aday cemaatle bağlantılı değil. Siyaset yaptığım dönemden hepsi ile tanışıklığım var. Cemaat bağlantısı söylentiden ibarettir.” şeklindeki açıklaması oldukça gülünçtür.

Akyol’un MHP hakkında böyle değerlendirmelerde bulunması, evini terk eden hayırsız ve asi evladın babasına aile reisliği dersi vermesinden farksızdır. Kendisi vaktiyle MHP ile yollarını ayırmış ve bundan da en küçük sıkılma emaresi göstermemiştir.

 

”TAHA AKYOL; SAKLANDIĞI FİLDİŞİ KULESİNDE KEYFİNE BAKMALI, MHP’DE SİYASETİ DE ERBABINA BIRAKMALIDIR”

 

Ayrıca paralel yapının MHP’de yuvalanmaya çalışma hikâyesi çok eski değildir. Bu yolda itham edilen kişi ya da kişiler de Taha Akyol’un bir zamanlar MHP’de yer aldığı yıllarda ortada olmayan kimselerdir.

Taha Akyol; saklandığı fildişi kulesinde keyfine bakmalı, MHP’de siyaseti de erbabına bırakmalıdır.

MHP’nin bölüneceğine dair kehanetlere gelince… Aslında bu uçuk öngörülerin arka planında MHP’nin bölünme endişesi değil, aksine giderek güçlenmesinden duyulan kaygı yatmaktadır.

 

MHP birtakım iç sorunlarla uğraşıyor olabilir ama bunu en kısa sürede atlatacak ve Milliyetçi Hareket kervanı bölünüp parçalanmadan yoluna devam edecektir.

MHP; bugüne kadar önüne konan bütün engellere, bütün kirli senaryolara ve oyunlara rağmen kendi özünden aldığı güçle ilerlemesini bilmiştir. Bundan sonra da ilerleyecektir.

 

”OYUN BOZULACAKTIR”

 

MHP; çıkar gruplarının, sermayedarların ve uluslararası aktörlerin dizayn ettiği bir parti değil, mukaddes bir davanın yoğurup pişirdiği siyasi harekettir. Türk-İslam ülküsünün kattığı yüksek değerler sayesindedir ki diridir, dinamiktir ve süreklidir. Kökü mazide olan bir fikir hareketinin temsilcisi olan MHP’nin siyasi işlevini yitireceğini düşünenler, zamanla aldandıklarını göreceklerdir.

 

MHP’nin dayandığı Türk milliyetçiliği fikri, her çağa ayak uyduracak dinamizm ve kavrayıcılığa sahiptir. Zaten 21. yüzyılda milliyetçilik hareketleri giderek güçlenmektedir. Küresel güçlerin dünyayı sevk ve idare etmek üzere kendi dışındaki ülkelere dayattığı uygulamalar; millî devletlerin ve üniter yapıların değerini öne çıkarmış, gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkeler varlıklarını devam ettirecek yegâne reçeteyi milliyetçilikte bulmuşlardır. O bakımdan; Türkiye ve Türk dünyası açısından önemli gelişmelere gebe olan 21. yüzyıl, Türkiye’nin ve Türk milliyetçiliğinin yüzyılı olacaktır.

 

MHP içinde muhalefet rüzgârı estirilmesi de geçici bir durumdur. Daha önce de buna soyunanlar, başka kapılarda macera aramak zorunda kalmışlardır. MHP bir ulu çınardır. Ondan bir dal koparıp ayrılanların; marjinalleştiğine, kuruduğuna şahit olunmuştur. 10 Temmuz’da hüsrana uğrayacağı kesin olan yeni nesil müzmin muhalefeti bekleyen son da öncekilerden farksız olacak, oyun bozulacaktır.

 

MHP; bu badireden bölünerek değil, tam tersine güçlenerek çıkacaktır. Cenabıhak bu şerri de hayra tebdil edecek; camiamızın feraseti, bu fitneyi ortadan kaldıracaktır. MHP, Türkiye’nin ve Türk siyasetinin geçmişinde vardı; bugününde vardır, yarınında da daha güçlü bir şekilde “ne ülkünden, ne ülkenden vazgeç” diyenlerle var olacaktır.

 

MHP; bazı çevrelerde umulan ve beklenenin aksine 10 Temmuz Kurultayını “davası için doğru adım” gören ve Ülkücü iradeyi temsil eden delegelerimizin basireti sayesinde büyük bir sağduyu ve dayanışma ruhu içinde sonuçlandıracaktır.

 

MHP hakkında hariçten gazel okuyanlara “Benim ekibim, anlayışım ve fikrim bana; seninki de sana.” diyor, herkesin kendi işine bakmasını salık veriyoruz. ”

YORUM YAP

Bağdar Caddesi Escorthamile pornobodrum escortbahis siteleri yenigaziantep escortgaziantep escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortizmir escortdeneme bonusu veren sitelerhttps://www.tedxpenn.com/escort ankaraankara escorthttps://greenhousecraftfood.com/ataşehir escortBetofficeMebbistrendyol indirim koduPusulabetCasibomistanbul escortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusuistanbul escortcasibomstarzbetpiabetstarzbet girişstarzbet girişbahsegelbahsegelklasbahisankara kombi servisimersin günlük kiralık evbetturkeyxslotBelge istemeyen bahis siteleribycasinotipobetgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomsancaktepe çilingircasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvole24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkombahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbetbonusgaziemir çilingirtarafbetparibahisvdcasino girişmarsbahis7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetturkeyBeylikdüzü Escortbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanmarsbahisBağdar Caddesi Escorthamile pornobodrum escortbahis siteleri yenigaziantep escortgaziantep escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortizmir escortdeneme bonusu veren sitelerhttps://www.tedxpenn.com/escort ankaraankara escorthttps://greenhousecraftfood.com/ataşehir escortBetofficeMebbistrendyol indirim koduPusulabetCasibomistanbul escortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusuistanbul escortcasibomstarzbetpiabetstarzbet girişstarzbet girişbahsegelbahsegelklasbahisankara kombi servisimersin günlük kiralık evbetturkeyxslotBelge istemeyen bahis siteleribycasinotipobetgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomsancaktepe çilingircasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvole24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkombahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbetbonusgaziemir çilingirtarafbetparibahisvdcasino girişmarsbahis7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetturkeyBeylikdüzü Escortbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanmarsbahis
escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort