Kocaeli’nde Belediye başkanlığına ilk başvuru MHP’den

Bu haber 09 Ekim 2018 - 21:59 'de eklendi ve 238 kez görüntülendi.

MHP İl Teşkilatı’nın Genel Başkan Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşme sonrasında 7 belediyenin başkan aday adayları belirlendi. MHP’nin İzmit Belediyesi Başkan aday adayı Vedat Kuru oldu.

MHP’de yerel seçimler için aday adayları ortaya çıkmaya başladı. MHP İl Teşkilatı’nın bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşme sonrasında 6 belediye için ilk etapta 9 ismin belediye başkan adaylığı için evraklarını teslim ettiği belirtildi. MHP’de İzmit Belediye Başkan aday adayı olarak İl Başkan Yardımcısı Vedat Kuru başvuru yaptı. Başiskele’den Gökmen Türengül ile Sabri Sancaktutan isimleri bildirildi. Kartepe için Ertan Yılmaz, Gölcük için İbrahim İnanç Çakıroğlu, Derince için Ali Sayar ve Gürbüz Aslan, Gebze için Bülent Çelik, Dilaver Ağaoğlu, eski kadın kolları başkanı Safiye Çalışkan ve Hatice Uludağ, Kandıra için Özkan Ayyıldız belediye başkan aday adayı olarak başvuru yaptı.
Büyükşehir için parti çevrelerinde MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın aday gösterilmesi yönünde talep geldiği öğrenildi.

Kaynak: ÖZGÜR KOCAELİ Gazetesi / İrem DEMİR

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/belediye-baskanligina-ilk-basvuru-mhpden-360910h.htm

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments