YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Bağımsız Kıbrıs ideali asla yarım kalmayacak

Bu haber 29 Ekim 2013 - 16:03 'de eklendi ve 1.546 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, KKTC’de önemli mesajlar verdi. KKTC’nin çeşitli kentlerinde Ülkü Ocaklı gençlerle buluşan ve Kıbrıs’ın Türkiye için önemine dikkat çeken Kılavuz, ”Başbuğumuzun dava arkadaşı olan Rauf Denktaş’ın bağımsız Kıbrıs ideali asla yarım kalmayacaktır” dedi.

HaberRes_31407

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, KKTC’de önemli mesajlar verdi.KKTC ziyaretinde ilk olarak Gazimağusa Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden ve burada çok sayıda ülkücü ile birara gelen Kılavuz, Ocaklı gençlerle sohbet etme fırsatı buldu. Kıbrıs’ın Türkiye için önemine dikkat çeken Kılavuz ” Kıbrıs 1571 yılında Anadolu toprağı haline gelmiştir. Kıbrıs’ hiç bir durumda Anadolu’dan ayrı olarak düşünmüyoruz. Çünkü Kıbrıs bizim milli davamızdır, yavru vatanımızdır.

 

Son dönemde yaşanan gelişmelere bakıldığı zaman Kıbrıs üzerinde oynanan oyunlar devam etmektedir. Rum ve Yunan gruplar ilk aşamada yaptıkları zulümler unutarak olayın mağduru gibi rol yapmakta ve Türkiye’yi sorumlu tutmaktadır. Ancak tarihi verilere bakıldığı zaman bunun aksinin yaşandığı açıkça görülmektedir. Bu yolla istediklerini elde edemeyenler şimdi istedikleri verilirse Avrupa Birliği’ne tam üyeliğe onay kozuyla önümüze gelmektedir. Türkiye’nin AB üyeliğine karşılık Kıbrıs’tan vazgeçmesi adeta ön koşul gibi getirilmektedir.

 

Maalesef siyasal iktidarın temsilcileri de bunun esiri olmuştur. Ancak şu husus iyi bilinmelidir ki Kıbrıs’ı Türk’ten ve Türkiye’den ayırmaya da hiçbir faninin gücü yetmeyecektir. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu toprakları koltuklarını korumak uğruna Batılı güçlere teslim etmek isteyenlere, Avrupa Birliği’ne girmek gibi süslü laflar ederek yavru vatanını öz yurdundan koparmaya çalışanlara karşı mücadelemiz sonuna kadar sürecektir” ifadelerini kullandı.

 

TUZAKLARI BOZULACAK

Kılavuz, ikinci teşkilat ziyaretini ise Girne Ülkü Ocakları’na gerçekleştirdi. Üniversite ve ortaöğretimden çok sayıda Ocaklı gençle bir araya gelen ve istişarelerde bulunan Kılavuz, Türkiye’de ve Kıbrıs’ta yaşanan gelişmelere değinerek ”Annan planı başta olmak üzere çeşitli senaryoları milletimizin önüne ‘kurtuluş reçetesi’ gibi sunanların gerçek niyetlerini biliyoruz.

 

Buna içeride ve dışarıda çanak tutanların, Kıbrıs için hayali toprak paylaşımları yapanların neler yaptıklarının bilincindeyiz. Siyasal iktidarın ver-kurtul anlayışıyla hareket ettiğini görüyoruz. Kim ne yaparsa yapsın Ülkücü Hareket Kıbrıs’ta da vatanını bölmek, bedelini kanıyla ödediği toprakları ellerinde almak isteyenlere karşı canı pahasına mücadele edecektir.

 

Ülkemiz üzerine biçilmeye çalışılan kefenin, Türk Milleti’ne ve Türk devletine mevcudiyetine karşı kurulan her türlü tuzak Ülkücü Hareket tarafından bozulacaktır. Her türlü olumsuzluğa rağmen bu davanın değerlerini benimsemiş ve bu uğurda Ülkü Ocakları’na hizmet eden her bireyin Türk Milleti’nin umududur” dedi.

 

Kılavuz, son ziyaretlerini ise Maraş Ülkü Ocakları’na yaptı. Maraş Ülkü Ocakları’nda kalabalık bir grup tarafından karşılanan ve daha sonra Ocak binasında gençlerle bir süre sohbet eden Kılavuz, Kıbrıs’ın Ülkücü Hareket içinde önemli merkezlerden biri olduğunu dile getirerek ” Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Kıbrıs’ta doğmuş olması buranın bizler için önemini daha da artırmaktadır.

 

Tüm teslimiyetçi politikalara, Başbuğumuzun da doğduğu bedeli kanla ödenen topraklarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Başbuğumuzun dava arkadaşı olan Rauf Denktaş’ın bağımsız Kıbrıs ideali asla yarım kalmayacaktır.

 

Bu noktada Ülkücü gençliğin sorumluluğu büyüktür. Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine sahip olan bireyler olarak her zaman olduğundan daha fazla çalışmalıyız. Vatanımızı savunma noktasında hiç bir fedakarlıktan kaçınmamalıyız. Milli bilinçle hareket edeceğinizden ve hainlere, koltuk meraklılarına, Batılı güçlere yaranmak için türlü oyunlara alet olan figüranlara asla fırsat vermeyeceğine inanıyorum. Sizlere inanıyor ve güveniyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.