MHP Genel Başkanı Bahçeli Samsun’da

Bu haber 26 Ekim 2013 - 16:39 'de eklendi ve 2.453 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun’da partililerin sevgi gösterileriyle karşılandı.

yazir79593b325

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin ‘Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ mitingleri kapsamında Samsun’da düzenleyeceği ‘Kurtuluş’ temalı mitinge katılmak üzere bugün Ankara’dan karayolu ile Samsun’a geldi. Mhp lideri Bahçeli, Samsun-Ankara karayolu üzeri Derecik mahallesi mevkiinde partililer tarafından karşılandı. Otomobilden inerek burada partililerle selamlaşan Bahçeli ile partililer hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı.

Ardından yaklaşık 50 araçlık konvoy eşliğinde kent merkezine gelen Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, burada saat 16.00’daki mitinge kadar dinlenmek üzere Büyük Samsun Oteli’ne geçti.

haberiniz.com

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı temsili Bandırma Vapuru’nu gezdi.

 

Bahçeli, partisinin “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” adlı açık hava toplantıları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndadüzenlediği “Kurtuluş Mitingi” ne katılmak üzere gittiği Samsun’da, birebir ölçülerde yaptırılan Bandırma Vapuru’na giderek burada Atatürk ve silah arkadaşlarının bal mumu heykellerini inceledi, Atatürk’ün eşyalarının ve beylik silahının olduğu müzeyi gezdi.

 

 

Bahçeli, müzede şeref defterine şunları yazdı: “16 Mayıs 1919 tarihinde 23 milliyetçi kahramanla İstanbul’dan hareket eden bu vapur, kurtuluşumuzun inancını, bağımsızlığımızın heyecanını Samsun’a taşımış, Anadolu’ya ulaşmıştır. Bandırma Vapuru 41 yaşında çıktığı kutlu yolculuğuyla Türk milletinin ümidi olmuş, istiklal özlemlerini yüzdürmüştür. Bu vesileyle tarihe mal olan bu kurtuluş vapuruyla Samsun’a çıkan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin tüm iftihar ve zirve isimlerini rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al