ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

TÜRK OLDUĞUNU SÖYLEMEK ARTIK SUÇ!..

Bu haber 12 Ekim 2013 - 14:56 'de eklendi ve 1.241 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, demokratikleşme paketini eleştirerek, “Türklükle, Türk olmakla, milli değerlerimizle uğraşmanın adı demokrasi değildir, olamaz. Demokrasi kisvesi altında, demokrasi kamuflajında Türk düşmanlığı yapılmaktadır. Başbakan Türklere karşı nefret suçu işlemektedir. Vatandaşlarımızın Türk olduklarını söylemeleri neredeyse bir suç olarak görülmektedir” dedi.

HaberRes_31093

AKP ve terör örgütünün stratejik ortaklık kurduğunu savunan Adan, “Bu ortaklığın gereklerine ilişkin görüşmeler yapmaktadırlar. Sözde paketin önümüzdeki günlerde daha da genişleyerek bölücülere hizmet edeceği artık gün gibi ortadadır. Türk dilinden ve andımızdan başlayan bu sürecin nelere mal olacağı açıktır. Dili ayıran bir zihniyet Türkiye’yi de böler” uyarısı yaptı.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin açıkladığı “demokratikleşme paketi” ve paketin daha da genişleyecek olmasına ilişkin verilen mesajların endişe verici olduğunu iddia etti.

AKP’nin ve AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’yi germeye, gerginlikten medet ummaya ve siyasetlerini gerginlik üzerine inşa etmeye devam edeceklerini savunan Adan, demokratikleşme paketinin terör örgütü ele başı ile yapılan görüşmeler sonucunda ortaya çıktığını savundu.

 

Adan, AKP ve terör örgütünün stratejik ortaklık kurduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Bu ortaklığın gereklerine ilişkin görüşmeler yapmaktadırlar. Sözde paketin önümüzdeki günlerde daha da genişleyerek bölücülere hizmet edeceği artık gün gibi ortadadır. Türk dilinden ve andımızdan başlayan bu sürecin nelere mal olacağı açıktır. Dili ayıran bir zihniyet Türkiye’yi de böler.

Türklükle, Türk olmakla, milli değerlerimizle uğraşmanın adı demokrasi değildir, olamaz. Demokrasi kisvesi altında, demokrasi kamuflajında Türk düşmanlığı yapılmaktadır. Sayın Başbakan Türklere karşı nefret suçu işlemektedir.

Vatandaşlarımızın Türk olduklarını söylemeleri neredeyse bir suç olarak görülmektedir. Çocuklarımızın milli şuurdan yoksun yetişmeleri planı devreye konulmuştur.

 

Ancak Sayın Başbakan’ın unuttuğu bir şey vardır: Hiçbir güç Türk milletinin benliğinden milli değerlerini kazıyamaz. Hiçbir güç buna cüret edemez. Hiçbir güç milletimizi bu anlamda test edemez.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat