ÖN YARGI

Zeliha Alkan

YOL KESEN ÇEKİRGELER

Bu haber 12 Ekim 2013 - 14:25 'de eklendi ve 3.226 kez görüntülendi.

   Çekirge sürüsü, harekete geçtiğinde, köpek sürüsü gibi saldırıp durur. Çetenin kahramanları, yol kestiklerinde ne kadar çok ganimet elde ederlerse, o kadar saygı görürler.  aliosmanozcan
Bozgunculuk yapmak onlar için gazilik ve şehitlik mertebesindedir. Bozgunculuk yaparken ölürlerde şehit, sağ kurtulurlarsa gazi olarak kabul edilirler. Böylelikle milletin bilincindeki şehitlik ve gazilik kavramları da bozguncular tarafından yozlaştırılmaya çalışılır. Bu çeteler, mitingler tertipleyerek miting sözcüğünü bile utandıracak kadar bozguncu davranışlar yaparlar. Çekirgelerin pek çoğu düşmanlara karşı casusluk yapmaya bayılırlar. Kendi içlerindeki hainleri bu iş için görevlendirirler.

Komutanlarını siyasi propagandalarının esiri yapmaya çalışırlar. Bu çeteler, çeteci partiler kurarak bölüp parçalayıcı eylem ve etkinlikleri âdem-i merkeziyetçilik ideolojisi diye pazarlamayı severler. Çetecilik mantığını en iyi şekilde uygulamaya aktaranlara yol kesici çete başı unvanı verirler. Diğer çete üyeleri çete başının emrinden çıkamazlar. Çetecilik partilerinin amacı iktidar olmak değil, yaşadıkları yeri bölüp parçalayıp yaşanmaz hâle getirmektir. Bu çekirge sürüleri gelip geçtikleri yerleri, tarlaları kapkara toprak hâline getirirler. Hatta gökteki güneşi bile kapatıp ışığı keserek ortalığı karartma marifetleri sergilerler. Devlet bu çekirgeleri para ile toplatmaya kalksa da kimse bu işi gönüllü olarak yapmaz.
Yol kesen çeteler dağlara adam kaldırmaya, yol kenarlarında gezen kadınları kaçırmaya, entrikalarla itibarlı kişilerin statülerini sarsıcı eylem ve etkinliklere teşebbüs ederler. Onlar için yorgun, zayıf, güçsüz bir Türkiye, özledikleri bir Türkiye’dir. Fitne ve fesat bardağını taşırıcı eylem ve etkinlikler bu çeteci çekirgelerin en sevdikleri eylem ve etkinliklerdir. Her evi, bir matem yuvasına dönüştürme hedefiyle yanıp tutuşurlar. Cahil, gafil ve cüretkâr yol kesici çekirgelerin zararları zücaciye dükkânına giren filin verdiği zarardan daha fazladır. Bu çekirgeler, asayişi bozma; dağları, ormanları, vadileri yaşanmaz hâle getirme, en önemlisi de milletin ahlakına en büyük darbeyi vurma peşindedirler.

Yol kesen çekirgeler içki, kumar, fuhuş ve uyuşturucuyu medeniyet öğesi olarak kabul ederler. Onlar için bilim, teknik ve felsefe pek önemli değildir. Her alanda taşkınlık yapmak, onlar için özerklik ve özgürlük olarak görülür. Otobüsleri, yolcuları, tüccarları soymak; kadınlara saçlarını, başlarını yoldurmak bu çekirgelerin bayramıdır. Ülkülerini kaybetmiş bu aptallar sürüsü, yasa kaçakları olarak yaşamaya çalışırlar. Onlarda iyilikseverlik aramak boşunadır.

Şeref, egemenlik ve para üçgeninde yerleşmek isteyen çekirgeler, şeref sözcüğü hariç, çete başlarının kölesi durumundadırlar. Çete başlarının iktidarına başkaldıramazlar. Şerefleri, çete başının iki dudağı arasındadır. Kalabalıkları kışkırtmak, halkı haraca kesmek, evleri baştan aşağı talan etmek, yağmalanmadık hiçbir şey bırakmamak, karşı koyanları öldürüp parçalara ayırmak, bu kabadayılar birliğinin yaptığı şerefsizliklerden bazılarıdır. Soygun ve cinayetleri haklı gösterme derdindedirler. Vicdanları kör bir hiddet ve şiddetle paslanmış, taşlaşmıştır. Kişisel sorumluluktan kaçmak için çete başlarının arkasına saklanarak yaptıkları vahşilikleri haklı çıkarırlar. Onlar aslında insanlıklarından da çıkmışlardır. Çete başının önerisi emir olarak yorumlanır.

Yol kesen çekirgelerin partileri, bu çetelerin eylemlerini kamuoyunda haklı çıkarma peşindedir. Haksızlıkları haklı çıkarma mantığına sahip çekirgeler, iyi bir diyalektik eğitimden geçmişlerdir. Hatta bu eğitim yabancı devletler tarafından verilse de bu eğitim hep yüceltilir. Yerine göre yabancı devletlerden yardım bile istenir. Bu insanlık bozuntuları paragöz çekirgeler olarak çeteci talanlarına devamı mubah sayarlar. Hoşlanmadıkları kişilere karşı sabotaj ve suikastlara teşebbüs edebilirler.
Bu zorba çekirgeler, hainliklerini şirretliğe vardırmakta şeref duyarlar. Onlar için şehit naaşları hiçbir anlam ifade etmez. Bu zorba ve soyguncu çeteleri, dağa insan kaldırarak insanlık dışı eylemleri kendi varlığı için haklılık vesikası olarak gördüğünden kavram yozlaştırma ustalıklarını bu alanda mantıklı bir şekilde ortaya koyarlar. Çete başları gelecekte kendilerini tarihin bir kahraman olarak yazacağı duygusuyla bol keseden emir vermekle mükellef olduklarına inanırlar. Çekirge tiplerinden hepimizi Allah korusun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.