Ankaralılar’dan yetki istiyorum

Bu haber 28 Kasım 2013 - 17:34 'de eklendi ve 904 kez görüntülendi.

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karakaya

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, “Melih Gökçek’in yerel seçimlerde ” Ben gelmezsem sol gelecek ” diyerek oy aldığını ifade eden Karakaya, ” Ben de diyorum ki ‘Ben AnkaraBüyükşehir Belediye Başkanı olacağım, ben gelmezsem Melih Gökçek gelecek.’Onun için Ankaralılardan yetki istiyorum. Beni belediye başkanı yapacak oy, 1 oy. Onun için herkesin oyu benim için çok kıymetli. 1kişinin oyu ile kazanacağım ama o 1 kişi oy veren herkes olacak” dedi.

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, ” Ben gelmezsem Melih Gökçek gelecek. Onun için Ankaralılardan yetki istiyorum ” dedi.

Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Karakaya, Toprak Mahsülleri Ofisinin genel müdürlüğü ve üniversite hocalığı yaptığını anlattı. Tanınmadığını yönündeki eleştirilere belli oranda katıldığını belirten Karakaya, ” Ama temelde bir dinamiğin de olduğunu ifade etmek istiyorum. O dinamikler harekete geçmeye başlıyor. Benim için ‘Tanınmaoranı düşük, seçilebilirlik oranı yüksek’diye tanımlama da yapılıyor. Adımı tanınmayana çıkardılar ama tanınmaya tanınmaya başkan olacağız inşallah ” diye konuştu.

Karakaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 20 yıldır görev yaptığına işaret ederek, şöyledevam etti: ” Melih Bey iktidara geldiğinde üniversitede doçent olmuştum, 13 yıldır da profesörüm, emeklilikyaşım geldi. 20 yıl Ankara’da belediye başkanlığı yaptı.

Bu 20 yıl içerisinde mutlaka iyi şeyler de yaptı. Taş üstüne taş koyan herkese teşekkür etmek lazım. Topyekün ‘tu kaka’demenin çok doğru olduğunu düşünmüyorum.

Ancak Melih Bey’in artık marjinal faydası tükenmiştir, bu saatten sonra Ankara’ya vereceği bir değer, bir fayda kalmamıştır. Bu saatten sonra Ankara’ya daha faydası dokunacak, Ankara’nın değerine değer katacak,katmadeğerini artıracak bir şahsiyetin olması gerek. O da insan, biraz dinlensin, çok yoruldu.

 

“ANKARA’DA ‘MELİH BEY GİTSİN’DİYEN GENİŞ BİR KİTLE VAR”

Melih Gökçek’in yerel seçimlerde “Ben gelmezsem sol gelecek” diyerek oy aldığını ifade eden Karakaya, “Ben de diyorum ki ‘Ben Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım, ben gelmezsem Melih Gökçek gelecek.’Onun için Ankaralılardan yetki istiyorum. Beni belediye başkanı yapacak oy, 1 oy. Onun için herkesin oyu benim için çok kıymetli. 1 kişinin oyu ile kazanacağım ama o 1 kişi oy veren herkes olacak” dedi.

Karakaya, adaylığının Melih Gökçek’e destek olarak nitelendirilmesini de eleştirerek, “Bu, haksızlık. İçeride böyle bir şey yok. Ankara’da ‘Melih Bey gitsin’diyen geniş bir kitle var. Melih bey, bunu o kitleleri ayrıştırarak, bir kısmını kendine çekerek, bir kısmını korkutarak yönetti” diye konuştu.

Bir önceki seçimde MHP’nin adayı olan Mansur Yavaş için koştuklarını belirten Karakaya, “Bu dönem onun da bize katkı vereceğini düşünüyorum” dedi.

 

Karakaya, Yavaş’ın MHP’nin oylarını böleceğine inanmadığını ifade ederek, parti teşkilatlarının 2 aydır sahada çalıştığını bildirdi.

“SANDIĞA ATILAN OYLARIN HEPSİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Yerel seçimlerde Ankara’da yaklaşık 13 bin sandık kurulucağını dikkati çeken Karakaya, herkesin oy verdiği sandığa sahip çıkması gerektiğini söyledi.

“Ankara’daki milletvekilleri ile tecrübeli isimleri, birleştirme tutanaklarının tutulduğu yerde görevlendirerek işi sıkı tutacağız” diyen Karakaya, sandığa atılan oyların hepsine sahip çıkacaklarını, tüm tercihlere saygı duyduklarını,önemli sandığa giren oyların aynen YSK sonuçlarına yansıması olduğunu anlattı.

 “HİÇKİMSENİN YARDIMI KESİLMEYECEK”

Karakaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilirse hiçkimsenin yardımının kesilmeyeceğini belirterek, bu konuda endişe edilmesinin gerekmediğini söyledi. “Başkası gelirse yardımınız kesilir” diye propogandalar yapıldığını öne süren Karakaya, “Ben, çok açık ve net, şeref sözü diyorum, hiçkimsenin yardımı kesilmeyecek” dedi.

“ODTÜ’NÜN TAMAMINI YOL YAPSANIZ YİNE ÇÖZEMEZSİNİZ BU İŞİ”

Ankara’da yaya yollarının olmadığını, ulaşımın lastik tekerleklerle yapıldığını belirten Karakaya, Ankara’da ulaşımda bisiklet kullanılamadığını söyledi. Ankara’da ulaşımın sadece yüzde 5’inin raylı sistemle yapıldığına işaret eden Karakaya, “Ondan sonra da Ankara’da trafik sorununu çözmek için asfalt yapacaksınız, ODTÜ’den yol geçirip tartışacaksınız. ODTÜ’den yol geçirmek değil, ODTÜ’nün tamamını yol yapsanız yine çözemezsiniz bu işi. Yeni yolların açılması, yeni AVM inşaatlarına da zemin oluşturur” diye konuştu.

 

“ORTASINDAN TEMİZ BİR SUYUN AKTIĞI, ETRAFINDA YÜRÜME VE BİSİKLET YOLLARININ OLDUĞUNU YOLLARININ OLDUĞU BİR ŞEHİR”

Karakaya, Mogan ve Eymir göllerinden başlayarak, İmrahor Vadisi, Türközü, İncesu, 19 Mayıs Stadyumu, AKM ve Atatürk Orman Çiftiliği güzergahının aslında bir bütün olduğunu anlatarak, “Buralar kopmuş birbirinden ama aslında bir bütün” dedi. Ankara’nın vadi ve derelerden oluşan bir kent olduğunu ve o vadi ve derelerin Atatürk Orman Çiftliğinde birleştiğini belirten Karakaya, kentin rüzgar ve hava koridorları olan vadilerin yüksek bloklar ile kapatıldığını ve Ankara’nın artık nefes alamadığını ifade etti.

Karakaya, “Söylediğim hattı düşürenek hayal kurduğunuzda, ortasından temiz bir suyun aktığı, etrafında yürüme ve bisiklet ollarının olduğunu yollarının olduğu bir şehir düşündüğünüzde inanılmaz bir manzara çıkıyor karşınıza. Eymir ile Mogan’ın arasında göçmen kuşların konakladığı doğa parkı olabilecek alanlar da var. Orada bisiklete bindiğinizde Atatürk Orman Çiftliğine kadar gelebilirsiniz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al