YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

ASLAN: EĞİTİM YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ

Bu haber 19 Kasım 2013 - 0:00 'de eklendi ve 779 kez görüntülendi.

Afyonkarahisar MHP İl Başkanı Aziz Aslan’ın Yazlı Basın Açıklamasında: “AK Parti’nin 11 yıllık iktidarında en büyük tahribat eğitimde yapmıştır.

Aziz-Aslan-300x162

Afyonkarahisar MHP İl Başkanı Aziz Aslan’ın Yazlı Basın Açıklamasında:

“AK Parti’nin 11 yıllık iktidarında en büyük tahribat eğitimde yapmıştır. 5 tane bakan değişmiş, her gelen bakanda ayrı eğitim sistemleri uygulamıştır. Burada bir samimiyetsizlik görüyoruz. Aslında bu Türkiye’nin temel sorunu olduğu için bunu MHP olarak sürekli gündeme getiriyoruz. Eğitimin bu kadar sorunu varken onlarla uğraşma yerine, onlara çözüm üretme yerine dershaneler konusunun gündemden düşürülmemesini halkımıza karşı samimiyetsizlik olarak görüyoruz. Ülkemizde 120.000 öğretmen açığı ve 300.000 atama bekleyen öğretmen varken, işsizlik almış başını gitmişken, yöneticiler tamamen politik davranırken özellikle dershaneleri konu yaparak “ Kapatacağız” diye bir yerlere mesaj gönderilmektedir. Siz eğitimin sorununu çözmek istiyorsanız, dershaneleri ortaya çıkaran sebeplere bakmanız gerekiyor. Dershaneler, okulların boşluğunu dolduruyorlar. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaktadırlar. Dershaneler sebep değil sonuçtur.100.000 öğretmen,30.000 yardımcı personel çalışmakta ve istihdama önemli katkı sağlamaktadırlar. Özel okulların ve özel üniversitelerin %30 kapasiteyle zor çalıştığı bir ortamda dershanelerin özel okula dönüşmesi ne kadar uygundur? İlimizdeki hiçbir dershanenin fiziki durumu özel okul olmaya müsait değildir.
EĞİTİM DENEME TAHTASI OLMASIN ARTIK!
Eğitim sistemimizin yanlışlığı sayesinde çocuklarımız kendi elerimizle heba edilmektedir. 25 yaşına kadar okuttuğumuz, para harcadığımız, ümit bağladığımız gençlerimiz yanlış eğitim sayesinde işsiz kalmaktadırlar. Kendi çocuklarımız üzerinde yanlışları deneyerek geleceğimizi karartıyoruz. Eğer nitelikli bir eğitimle devletin okullarında aynı nitelikte bilgileri, üstün nitelikte eğitimi ve test çözme yöntemlerini geliştirirsek, dershanelere ihtiyaç zaten kalmaz. Şimdi dershaneleri ‘pat’ diye kapatırsanız ve altı doldurulmadan bunu yaparsanız, dershaneler yerin altına iner. O zaman her evde özel dershane oluşur. Bunun en bariz tehlikesi; aynı öğretmenin kendi öğrencisine okulda öğreteceği, yetiştireceği eğitimi özel dersle vermesi gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalınır. Sadece bu yasayla kontrol altında denetlenebilen, vergisi alınan bir sektörü tamamen denetimsiz, illegal, merdiven altı bir sektör haline getirirsiniz. Çünkü yasa taslağı dershaneciliği ve etüt merkezlerini ortaya çıkaran nedenleri yok etmek, gidermek üzere hazırlanmış bir yasa değil, tamamen yasaklama üzerine kurgusu yapılmış bir yasa olduğu görülmektedir. Bir an önce Bakanlığın bu sevdadan vazgeçip Milli Eğitim Sistemimize daha fazla zarar vermemesini dilerim.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.