ÖN YARGI

Zeliha Alkan

PARTIZAN MEMURLARIN HAKKINDA HER TÜR YASAL IŞLEMI BAŞLATACAĞIZ..

Bu haber 14 Kasım 2013 - 17:16 'de eklendi ve 900 kez görüntülendi.

MHP Foça İlçe Teşkilatını ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, “iktidara geldiğimiz ilk gün bu tür Partizan memurların hakkında her tür yasal işlemi başlatıp, takipçisi olacağız” dedi.

MHP GENEL BASKAN YARDIMCISI AHMET KENAN TANRIKULU

Tanrıkulu, partisinin yerel seçim hazırlıklarını, ülke ekonomisini, çözüm sürecini, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un kamuoyunda tartışmaya neden olan sözlerini ve son günlerde ülke gündemini meşgul eden öğrenci evleri tartışmalarını değerlendirdi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un kendisini protesto eden birine yönelik kullandığı ifade ile vatandaşa karşı tarafsızlığını yitirdiğini ifade eden Tanrıkulu, “Adana Valisi örneğinde olduğu gibi mevcut iktidarın bir çok bürokrat ve memurunun iktidardan daha fazla kralcı davranıp, devlet memuru statüsünün üstüne çıkarak hükümet sözcüsü gibi konuştuğunu görüyoruz. Ayrıca Adana Valisi’nin de daha önce görev yaptığı yerlerde tutum ve davranışlarını biliyoruz. Burada enteresan olan hükümet yetkilileri tarafından bu tür davranışlarda bulunanlara devlet memuru kanununa ve toplumun genel ahlak ve prensipleri kuralına gerekli işlemin yapılmamasıdır. Vali’nin ağzından çıkan sözü tekrarlamaktan hicap duyuyorum. Ancak daha sonradan her ne kadar söylemini değiştirmiş olsa da bu davranışı da yanlış bir tutumdur. Vali veya herhangi bir memurun milletimize o şekilde davranmasını kabul etmiyoruz. Anadolu’da; ‘Zırva tevil götürmez.’ diye bir söz vardır. Bu noktada iktidarın tüm memurlarını buradan ciddi bir şekilde uyarıyorum. Bundan sonra iktidar değişikliğinde ve şayet Milliyetçi Hareket Partisi milletimizin teveccühü ile iktidara geldiği ilk gün bu tür Partizan memurların hakkında her tür yasal işlemi başlatıp, takipçisi olacağız. Bunu da hem milletimiz adına, hem de yasalar adına yapacağız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızlı erkekli öğrenci evleri çıkışına tepki gösteren Tanrıkulu, şöyle konuştu: “Başbakan her yurt dışına çıkışında farklı bir gündem tespit ediyor. Bilindiği üzere Tbmm’de hemen hemen tüm partilerin ortak kararı ile başörtülü kadın milletvekilleri genel kurula katılma imkanı buldu. Bu hafta da iç tüzük değişikliği ile kadın vekillerin giyimini düzenleyen bir takım maddeler daha gelecek. İktidarın elinden bu imkan gidince istismar edilecek yada üzerinde politika yapılacak bir alanda kalmamış oldu.Bu anlamda İktidar partisi yeni bir alan bulma gayreti içersinde düştü ve geçtiğimiz günlerde Başbakan öğrenci evlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Burada ki tezat şudur; bir kere hiç bir devlet yurdunda kız, erkek bir arada olmak suretiyle kalınan bir yurt yok. Üniversite kampüslerinde karma yurt diye tabir edilen sosyal veya çalışma alanlarının dışında ortak bir yer yoktur. Böyle bir uygulama da hiç bir zaman olmamıştır. Bugün gelinen noktada Ege Üniversitesi’nde öğrenim görüp, İnciraltı’ndaki öğrenci yurtlarında kalan öğrencileri boşaltıyorlar. Yani dönem ortasında çocuklar mağdur edilmiş durumdalar. Kendileri sığınacakları yeni bir yere arama peşindeler. Her şeyden önce acaba gidecekleri yer sağlıklı ve güvenli bir yer mi? Üniversiteye ulaşım noktasında sıkıntılı bir yerde kalmak zorunda kalırlarsa bu sorunu nasıl aşacaklar?”

Türkiye’de çok genç yaşta evlendirilen çocuk gelinlerin olduğuna dikkat çeken Mhp’li Tanrıkulu, “Devlet önce onlara sahip çıksın onlarla ilgili plan ve projeler üretsin. Değişik toplumsal şiddete maruz kalıp kadın sığınma evlerine başvuran sayısız kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimize sahip çıksınlar” çağrısında bulundu.

Türkiye’nin Eylül ayına ait ödemeler dengesi ve bilançosunun açıklandığını bildiren Tanrıkulu, “Tabloya baktığımızda beklenti 2.5 Milyar dolar oranında iken cari açık 3 milyar dolar olarak açıklandı. Bu tabloyu yıllığa vurduğumuz zaman daha şimdiden 59 milyar doları buldu. Bu yılın hedefi ise 58.8 milyardı. Önümüzde tamamlanması gereken daha 3 ay var. Bu aylarda geldiği zaman demek ki dikiş tutmuyor. Hatta dikiş patlamış durumda Türk ekonomisine giydirilen elbise bu modele uymuyor. Bir takım yerleri çekiyor, kısa alıyor yada der geliyor. Öte yanda dolar 2 TL’yi geçmiş, faiz ise yüzde 9’u geçmiş durumdadır. Tüm bu tabloya baktığımızda işler aslında iyi gitmiyor. İktidar ile yandaş, omuzdaş ve candaş olan iş adamlarına sorarsanız onların işi elbette tıkırında gidiyor. Fakat çarşıya inip esnafımıza işleriniz nasıl diye sorduğumuzda ise esnaf ta,işçi de, memur da kan ağlıyor. Köylünün çiftçinin durumu malum. Hayvancılık yapan çiftçilerimiz sütün para etmediğini, sütün sokağa döküldüğünü söylüyor. Zira ilaç,gübre,tohum pahalı ise ortaya çıkan üründe de bir sıkıntı var demektir.Yol kenarlarında 50 kilosu 10 lira’ya soğan satan çiftçilerimizi görüyoruz. Yıllar önce köylüler Başbakanlığın önüne gelip bunları dökerdi. Şimdi insanların onu da yapmıyor. Çünkü tepkisini ortaya koyduğunda konu ya Ergenekon’a geliyor. Veyahut; ‘gizli terör örgütü üyesi misiniz acaba?’ diye insanların en demokratik hakları olan itiraz hakları da ellerinden alınıyor. Türkiye’de eksik ve aksak bir demokrasi vardır. Esas bunun üzerinde durmak lazımdır. İnşallah 2014 Mahalli İdareler seçimleri bu demokratikleşme adımını, insanların tepkilerini ve geleceğe dönük bakış açılarını sandığa yansıtacaktır” dedi.

MHP YÜKSELECEK

MHP’nin Mart ayından itibaren 9 ayrı ‘Milli değerleri yaşa ve yaşat’ mitingi yaptığını sözlerine ekleyen Tanrıkulu, “MHP bu mitingleri milli değerlerimizin risk ve tehdit altında olmasından dolayı yaptı. Aslında bu barış süreci denilen çözülme süreci bizim birleşmemize ve üniter devlet olmamızı sağlayan değerlere bir dinamitleme gibi karşımıza çıktı. Bu anlamda elbet yerel seçimlerde adaylarımız ön plana çıkacaktır.

Örneğin bugün Kayseri’de adaylığını ilan ettiğimiz Foça Belediye Başkan Adayımız Serdar Mersin’i ziyaret ettik. Kendisi ile yerel seçim çalışmalarına yönelik istişarelerde bulunduk. Foça’nın talihsizliğini ne yenebilir diye konuştuk. Ama bir yandan da ortak düşüncemiz ve kaygımız ülkemizin geleceğidir. Bu süreç içersinde de iktidarda olan Akp’nin yıpranması ve yok olması çok daha hızlı olacaktır. Onu yerine de bu sürece doğru ve yerinde itiraz eden kriterlerini ortaya koyarak geleceğin ne olması gerektiğini söyleyen MHP yükselecektir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.