YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP’den Davutoğlu’na tepki

Bu haber 17 Aralık 2013 - 4:49 'de eklendi ve 929 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na açıklamalarından ötürü tepki gösterdi.

KAYA

Değerli Basın Mensupları;
Basın toplantımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli Arkadaşlar;
Son günlerde yapılan bazı şuursuz açıklamaları dinledikçe Gazi Mustafa Kemalin bu günleri anlatan gençliğe hitabesindeki şu sözleri aklımızdan çıkmamaktadır.

“İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır.

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.”

Sanki Gazi bu günleri görmüşte bu sözeri dile getirmiş.

PKK’yı affetmeyi, terörü hoş göstermeyi, apo itini serbest bırakmayı, hainlere özerklik ve toprak vermeyi kendilerine görev şiar eden bazıları, tarihe beşiklik etmiş, vatan için canını malını vermiş, göğsünü vatan siper etmiş, aziz vatanın kutlu evlatları dadaşların hatıralarına saygısızlık ederek hadsizliklerini bir kez daha ortaya koymuşlardır.

Yüzyıllardır ülkemizin ekmeğini yiyen, yan gelip yatan, vatanın en savunmasız anında cephe gerisinde kalan, 3 aylık bebekleri öldüren, gelinlerin karınlarını deşip bebeklerini çıkaran, küçücük kızlara dahi tecavüz eden, katlettikleri insanları su kuyularına atan, camileri ahır yapıp, insanlarımızın kafa derilerini yüzen, 1915 hainlerini, babasının çiftliğiymiş gibi aziz topraklarımıza davet etmek edepsizliğini gösteren Davutoğlu’nu kınıyor, bu söylemlerle Davutoğlu’nun sadece kendini avutacağını bilmesini istiyorum.

Hiçbir zaman hizmet etmek için seçildiği Türk Milletinin sesi olamayan, gözyaşlarını ülkesi ve sıkıntıda olan milleti hele hele vatanı için canın feda eden şehitlerimiz yerine, farklı ülkelerin insanları için akıtan bu zatın hangi fikre hizmet ettiğini merak etmekteyiz.

Ülkesinin tarihinden bihaber birinin böyle açıklama yapması aslında gayet doğal.

Lakin bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.

Kendisini Erzurum’un tarihi ve ermeni mezalimi hakkında bilgi alması için Erzurum’a davet ediyorum.

Madem bu ülkede bakanlık yapıyor gelsin burada yazılan tarihi esasıyla öğrensin. Belki o zaman biraz ar ederde bu açıklamalarından geri adım atar.

Davutoğlu bilmez ama, Vücutları baltayla parçalanan Türk bizim, Karınları deşilerek bebekleri çıkarılan Türk Kadını bizim, Canlı hedef yapılarak kurşuna dizilen Türk bizim, Başı taşla ezilerek şehit edilen Türk Bizim, Burunları kesilerek, bıyıkları yolunup karınları yakılan Türk bizim, Gözleri oyularak katledilen Türk Bizim, Konaklarda toplanılarak yakılan Türk Bizim, Bu vahşete şahit olan tarih bizim, toprak bizim, vatan bizim.

Davutoğlu sen kim oluyorsun da kimi kimin vatanına davet edip ev teklif ediyorsun.
MHP Erzurum: Biz o tarihi tekrar yaşamasını da, yaşatmasını da çok iyi biliriz.
Değerli Basın Mensupları; Bu densiz açıklamaları yapan bu şahsı tekrar kınıyor, yapmış olduğu bu incitici açıklamalarından dolayı hemşerilerimize bir özür borcu olduğunu belirtmek istiyorum. Herkesin şunu iyi bilmesini isterim ki, Türk Milliyetçileri var oldukça hainler kirli emellerine asla ulaşamayacaklar.

Biz o tarihi tekrar yaşamasını da, yaşatmasını da çok iyi biliriz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.